Jump to content

Filmska brbljaonica

bamby
 Share

Recommended Posts

Hvala na akciji, svakako, ali sad već pridajemo previše pažnje tom filmu.

U poslednje vreme, pojavilo se nekoliko filmova o segregaciji i naišao sam na veoma različite komentare crne publike pa otuda moje interesovanje. Često se u komentarima pominje i Spajkov BlacKkK a ovaj, tGB, je čak počeo i neke nagrade da kupi pa me zanimalo da ih uporedim.

Sama segregacija mi i nije toliko zanimljiva koliko činjenica da od Wind River filma, nema novih uradaka na, recimo, tu ili sličnu temu. Ali zato, pre godinu, dve ...

mqdefault.jpg

#Maestral, sta da ti kazem. Holivud nije u stanju da napravi film ne-opterecen PC manijom. Kakva crna segregacija, kakve to veze ima sa trenutnom klimom ( a taj trenutak traje vec vise od 20 godina ).....

svejedno je da li gledas to dramiliste ili "horor komendiju" tipa https://www.imdb.com/title/tt5052448/

naravoucenije je isto.

WELetD4.jpg

Secas se Dzeremaje, u Strip Art-u? Pocetak stripa, prva strana. To ce se zavrsiti ili tako ili.... jos gore.

Edi Marfi mi se smucio poodavno, jos od https://www.imdb.com/title/tt0097481/ no dobro, nikad nisam volio kreveljave komicare. No za srce me je ujela Vupi Goldberg, jedna od najsimpaticnijih faca za mene me. No dobro, ostali su filmovi i uloge koje je odigrala, no nije to vise isto.

nnnnahhhh... nisi video mog klinca kad se docepao cantre sa farbom, kakav crni Venom, ovaj se preobrazio za 3.15 sec. koliko mi je trebalo da okrenem glavu. Covece, stigao je i u usi da utrpa farbu :meh:

Nego, sve je to lepo, ali ne izlazi mi iz glave da je Spajdermen posluzio kao inspiracija za Power Rendzere i jos neke ( verovatno i Voltrona ), serije koje su imale gigantske robote sa ljudskom posadom. Kad razmislim, 99.99999% sam video barem naslovnice za Japanska izdanja Spajdermena, ali ni na kraj pameti mi nije bilo... Spajdermen from hell :P

Zanimljivo je i da super moci nije poprimio zbog ujeda radioaktivnog pauka, nego zbog radi krvi aliena koja je izazvala mutaciju. Sto nas vraca na Edge Of Tomorrow. Lako je moguce da su tekstopisci iskoristili Japansku verziju Spajdermena kao inspiraciju, ne bi to bilo prvi put da se za takve stvari "pozajmljuje" iz razlicitih izvora.

Kakogod, obe verzije su legitimne, a sto se mene tice film je uprkos mnogim manama bolji od mange, nekako kompaktniji, uravnotezeniji fokusiran vise na radnju nego na mangasko prenemaganje.

^ Da sam juče video prvi tablu Džeremaje, pre tvog pisanija, ne verujem da bi znao čija je. Sećam se i StripArta i Rock82 i Spunka i sl. ali sam potpuno zaboravio taj početak stripa. Evo, Neverica i dalje sedi pored mene dok ovo pišem.

Inače, nije baš da se "poznajemo" pa mi je bila namera da se zahvalim čoveku na cimu i pojasnim limitiranu zainteresovanost. A ispade da sam neki nvo ili Kalimero. Medjutim, laknulo mi je kada sam video Venoma xD

A što se mangašenja tiče, to je stilsko opredeljenje i način pripovedanja. I dalje mislim da je manga institucija u poredjenju sa holivudom. Potpuno drugačije tretiraju publiku i nemoj da zaboraviš da su mange u startu pravljene sa idejom serijala ali sad, baš da bi mogao i Radoš B. da ih režira i uređuje... mnogo je, kume ,)

Priča o Spajdermenu je i meni potpuno nova i neverovatna. Čudi me samo da se i sa Godzilom nije negde sreo.

Pa cini mi se ne samo da se spajdi sreo sa Godzilom neg' su i pifkana popili i ko zna mozda se zapricaliii... ;)

Manga je sirok pojam, obuhvata i animanciju ali poglavito anime su animacija, manga je vise rezervisana za staticne slike.... bar koliko ja znam.

Tja, posle par tona stripova, o mangi mislim... otprilike isto kao sto mislim o superherojskom stripu. Veoma malo toga vredi iole... veoma malo, imajuci u vidu produkciju. Jeste manga institucija u nekom pogledu, al' ne onako kako ti mislis.

Poreklo - namena joj je da bude visoko potrosna roba za jednokratnu upotrebu ( al' sam ga srocio, svaka mi dala ;) ), otuda i nacin pripovedanja, kadriranja, nacin crtanja.

A strip moz' da bidne i ovo

https://www.bleedingcool.com/2018/07/26/fir...of-el-topo-ogn/

Verovatno nisi gledao filmovane mange, tj. ono sto moze da se nadje bez velikog bunarenja. Ono sto izlazi u pretragama je tek mali delic, i to ono "ponajbolje".

Mali budzet, glumci skupljeni sa koca & konopca, garazni specijalni efekti.... itd. its. Uzivao sam u nekim mangama koje sam gledao, cak iako su bili bez titla... dobro da smo i bili u stanju da ih gledamo, s' obzirom da je trebalo konvertovati Japanski standard na VHS-PAL. Mozda sam snob :P a mozda samo mogu da zamislim kako bi to izgledalo kada bi.... i da su.....

U medjuvremenu treperimo ki motorna testera u iscekivanju

https://www.imdb.com/title/tt5028340/?pf_rd...rhs_2195_em_lk2

:puke:

Nisam baš toliki stručnjak za mange, i prvenstveno mislim na strip, ali se slažemo oko jednokratne upotrebe. Samo, i takve su ih pravili japanci pa nisu vredjale inteligenciju potrošača. Na to sam mislio u poredjenju sa holivudom. Ako je manga krš - pročitaš u prevozu i baciš a onda je nadje neko iz ciljne grupe pošto su ih oni skoro pa namenski pravili za klince, limare, advokate..itd.

Nego kad mi, odavde, pričamo o mangama i holivudu to su tri sveta a razlika koliko i u čemu hoćeš. A gde je bolivud, pa nolivud.. zna li ko šta braća eskimi rade po tom pitanju? ,)

Pa i dobro da nisi strucnjak, nisam ni ja... a strucnjaci..... m' mislem nije higijenski ni spominjati ih.

Ne znam zasto poredis mange sa holivudom. Ako mislis na one filmovane onda je logicnije porediti ih sa Bolivudom. Holivud je druga prica....

nisu vredjale inteligenciju potrošača

E, pa vidis moju vredjaju :mrgreen:

Ozbiljno, nisu one pravljene za to, mozaaaak stavis u kesu, uturis par kuglica nafalina i gledas-citas na autopilotu.

Jedini pandan im je superherojski strip, ko sto rekoh. Postojalo je "zlatno" vreme kad je bila masa magazina po Juznooj Ameriki & Evropi, ali nekako to nije isto. Sadrzaj se razlikovao po zanru i kvalitetu drasticno. Video sam nesto Spanskih i Italijanskih magazina, ali najvise Engleskih. Svojevremeno su stripovi izlazili dnevno, bila ih je masa, tanki, jeftini, na obicnom novinskom papiru.

A sadrzaj.... pa od nagrdjeg sr@nja do vrhunskih dela, fundamentalnoooo razliciti po svim merilima. Nimalo slicno mangi ili superherojskom stripu, koji imaju svoje interne kanone.

A gde je sta.... pa vidi mi pretezno gledamo probrane stvari. Uzmi na primer Engleske humoristicke serije, monti Pajton, U Autobusu, Mucke, Alo-Alo....... u stvarnosti Inglezi su imali masu toga, i koliko su mi pricali Sreca nasa da to nismo videli, inace bi se razocarali u celini & celosti.

Holivud je ogromantna produkcija, mi vidimo samo vr' brega. Ima u njemu remekdela neopevanih. No sve to ide ispod radara, tek tu i tamo cujes za film tipa: Bin Laden se povampirio, pa sa armiom zombi mudzahedina 'oce da unisti slobodan & demokratski svet..... ali grupa hrabrih marinaca je ........

Nikad nisam skapirao njihov sistem distribucije, mozda ti filmovi idu na lokalnim TV mrezama i seskim bioskopima. Cujemo za njih jedino kad odvale nesto krupno, za masu ostalih niko nikad cuo nije. Imdb ako ih i hvata, verovatno ih zaturi negde duboko, duboko... da ni @banby ne moz' da gi najde.

Samo to nije problem Holivuda, on se upetljao u PC i to je to. A ni to ne bi bio problem da se to ne preliva preko ostatka sveta..... Japan je pukao - poklekao, tek ako nisi znao.