Jump to content

Recommended Posts

Hint: okačiš ranac ili nešto teže o centralnu šipku. Ako ništa drugo ja bih se oslonio o noge stativa, mada mi malo čudno da se ovoliko ljulja.

Imam stativ koji sam uzeo uz svoj prvi aparat (tipa pre jedno 10-12 godina) i mislim da jedva aparat drzi a ne jos i neki ranac :D Vetar je manijakalno duvao na 6 spratu ovo su fotke gde ja rukom drzim stativ i vidim dok snima kako se ceo aparat trese od vetra. :D upravo sam narucio novi stativ pa cu testirati bice ovih oluja jos u narednim danima

Ja mislim da ce malo koji stativ da ti se odrzi na vjetru jakom. Pricam o stativima do 200e. moras da nadjes zavjetrinu i da ga maksimalno spustis. Osim onih koji se bolje prodaju kao staro gvozdje(zbog mase), jer su za tako nesto ekstra, a dzaba su (30-40e).

Naravno, slazem se. U ovoj situaciji sam uradio sve sto sam mogao, stao sa pored da vetar ne duva direktno u njega i pridrzavao rukom ali i dalje. Nisam mogao da ga spustim jer ograda od terase je betonska i onda mora da se podigne bar tih 80cm kako bi dobacio :D

Ispravka: gledao sam na stvar iz svoje perspektive i eto razloga za zabunu... Ja bih se oslonio o stativ isključivo ako je u pitanju 055 ili neki slični, i to samo pod sledećim okolnostima:

Ponekad se desi da (u prirodi) noge ne legnu lepo već stoje na lišću i drugom nestabilnom materijalu i onda se stativ ljulja. Dobro, to nije slučaj ovde ali recimo da kad intuitivno legnem na isti -stativ se smiri :lol:

Mogu komotno da se obesim o 055, mislim na noge, nikakav pomak se neće videti sve dok se ne upotrebljava telac. Verovatno bi neki slabiji stativ bilo pametnije ne dirati. A vetar da obori 055, pa to onda znači da ni fotograf nije bezbedan na tom mestu ;)