Jump to content

Recommended Posts

• Replies 772
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

694    

692    

693    

Posted Images

brate gde ih više izvlačiš a što je najgore sve su dobre (manje više)

Pa recimo kad je čovjek satjeran u kut, slikovito rečeno, u pogledu nemogučnosti odlazaka na neke druge lokacije za fotografisanje, onda ostaje da u svom vlastitom okruženju gledaš I tragaš na mjesta gdje inače ne bi gledao. Tako da se neke nezavidne pozicije mogu pretvoriti u blagodat, mada naravno I to ima granicu. Čudo je kad pronađeš neki do tada neviđeni detalj iako si prošao tuda na stotine puta I dosta toga se događa na relacijama od stana do pijace ili odlaska po mlijeko.

Uglavnom, mikroskopski posmatram okruženje oko sebe I vidim u tom mikro svijetu mnogo mogućnosti barem za ovo što trenutno fotografišem. Još kad bi I okruženje bilo malo naklonjenije na fotografe u smislu da samo uperivanje fotoaparata nije uperivanje I pištolja, bilo bi lakše.

...skrolujem ja tako po desetoj strani ove teme, počev od poslednje fotke koju sam video prethodni put i mota mi se po glavi... sjajno, veliki postotak dobrih, sad još napraviti dobru selekciju pa se može negde "ozbiljnije" prikazati - izlagati... I tako, nešto sa tih fotki me asociralo da pomislim na jednu lokaciju iz komšiluka koju bih fotkao ( kafanska bašta) te mi se pojavi misao o vrlo mogućoj raspravi i stresu koji sleduje..., okrenem sledeću stranu i naidjem na ovu vašu komunikaciju... :lol:

brate gde ih više izvlačiš a što je najgore sve su dobre (manje više)

Pa recimo kad je čovjek satjeran u kut, slikovito rečeno, u pogledu nemogučnosti odlazaka na neke druge lokacije za fotografisanje, onda ostaje da u svom vlastitom okruženju gledaš I tragaš ...

...Još kad bi i okruženje bilo malo naklonjenije na fotografe u smislu da samo uperivanje fotoaparata nije uperivanje pištolja, bilo bi lakše.

...mislim, sto puta prežvakana tema ali jbg, mi koji imamo te "sumnjive njuške" na koje sugradjani primati u velikoj meri reaguju negativno ( a nisi "visok tri nula tri i jbt, vole te svi!"), bolje da batalimo uličnu. Cveće se uglavnom neće buniti što je slikano, osim ako si baksuz pa naletiš na vlasnika bašte iz mašte pa moraš da mu kažeš "poserem ti se na filadendron!" :P

PS - ako do sada nisam rekao, bravo Kisha, samo tako nastavi...

Za mene i priroda i detalji iz prirode takođe mogu biti 'apstrakcije', netko bi možda drugačije na to gledao ili komentarisao. Ovisi kako se postavi i kako se donese.

Ova prva je grančica uslikana iza najlona od plastenika

242

37269166320_70dd71cbdf_z.jpg

243

37472997501_6feac1387d_z.jpg

Tri poslednje se lepo slažu jedna uz drugu. :) Prva može da bude i horizontalna, zavisi kako se zamisle zajedno.

Ova mi je legla sama od sebe tako da nisam isprobavao horizontalnu. Imam vertilanu i malkice drugačiju verziju od 251 koju vjerovatno postavim uskoro.

253

36931397924_8f311204ab_z.jpg