Jump to content

Recommended Posts

Sve fotke sa blicevima...

1.

33604943043_5a23ccbed2_c.jpgDJD_4145 by Djordje Djokovic Photography, on Flickr

2.

34414728095_d39413544e_c.jpgDJD_4154 by Djordje Djokovic Photography, on Flickr

3.

33604933403_742c9722ea_c.jpgDJD_4159 by Djordje Djokovic Photography, on Flickr

4.

34373334536_86d4a026fa_c.jpgDJD_4167 by Djordje Djokovic Photography, on Flickr

5.

34414711925_7bdb0f2500_c.jpgDJD_4168 by Djordje Djokovic Photography, on Flickr

6.

34255554942_63772ee9d8_c.jpgDJD_4185 by Djordje Djokovic Photography, on Flickr

7.

34255552112_b0990397ac_c.jpgDJD_4205 by Djordje Djokovic Photography, on Flickr

8.

34029841060_bc9453a93d_c.jpgDJD_4218 by Djordje Djokovic Photography, on Flickr

9.

34029823180_5fd2e3b32d_c.jpgDJD_4223 by Djordje Djokovic Photography, on Flickr

10.

34373288186_a329dce86d_c.jpgDJD_4248 by Djordje Djokovic Photography, on Flickr

11.

34414663135_08248991b8_c.jpgDJD_4265 by Djordje Djokovic Photography, on Flickr

12.

33572757054_e60894dbd1_c.jpgDJD_4301 by Djordje Djokovic Photography, on Flickr

13.

34373320896_49ae41a79d_c.jpgDJD_4174 by Djordje Djokovic Photography, on Flickr

14.

34373305006_f61b7d48f1_c.jpgDJD_4412 by Djordje Djokovic Photography, on Flickr

@djoledj

Pa de si ti kolega :)

Produkcija odlicna... Idejno nista mi ovde nije jasno... Onako skroz subjektivno ovaj decak sa sljokicama neki smisao i kontekst ima samo na 8 i 14 a moze da prodje 7 i 12 zbog ovog crveno ljubicastog svetla. Na ostalim fotkama koje su manje vise klasicne portretne ove sljokice kao jedini element koji odskace od ostatka kadara nemaju kontekst a samim tim ni smisao. Decak je kao model harizma 0, a harizmaticnost modela u ovakvim kadrovima gde je fokus samo na modelu (gde nema neke sirine i interakcije sa okruzenjem) je jedino sto moze da ostavi utisak kada je ekspresija ovako neutralna gotovo na svakoj fotografiji.

Zaboravih da napišem dečko je slavio svoj 18i rođendan i spremio se kao sto vidiš, niti je bilo kakvih ideja nego samo je želeo da se fotka... i fotkali se...

^

Pa dobro, trebao si da napises. Kometarisem ono sto vidim, a to sto vidim tako sam doziveo. Sto je do tebe to je odlicno, a sto je do njega i njegovih zelja vec sam opisao kako to vidim...

Pa naslućuje se da je fotkanje nastalo iz navedenog ili nekog sličnog povoda. Navedene zamerke svakako stoje ali to ne znači da fotograf i model nemaju razloga da ne budu zadovoljni šta su uradili...

... tim pre jer se materijal može prepoznati. Meni se recimo dopala 10. On, ambijent pa čak i šljokice su se uklopili kako treba... Njegov direktan pogled i opuštenost bez tenzije u zglobovima mu daju "personality", ima atmosferu, pozadina, stolica, šljokcije, su po meni u istoj funkciji... liči na scenu iz teatra ili neke radionice... Svetlo i obrada odlično legli.

Ostale mi se ne sviđaju, ali koliko ljudi, toliko ćudi ili 100 žena 200...

Neke od ovih fotografija bi dobro izgledale kao crno bele, ili blago tonirane, npr 3,4,5,9

Br 11 bih secnuo u kvadrat, tako bi izbegli veliku donju povrsinu a lice bi doslo u prvi plan, 10 takođe moze u kvadrat.

meni je sve ovo zanimljivo, i neponovljivo. vidi se i nadahnuce fotografa i energija modela

inace volim te rebraste senke od prozorskih zaluzina

neko ko snima turisticke fotografije trazi filozofski povod ovih slika!? pa ne bi ga nikad video ni da mu se napise velikim slovima na samoj slici

ja kao priuceni `fotograf` cesto potezem aparat bez neke unapred jasno koncipirane namere. npr za prvi maj sedimo u vocnjaku za trpezom, i napravim nekoliko portreta ne pomerajuci se iz stolice. nece oni nikad biti ni na forumu ni u casopisu, ali su neponovljivi

^

Ma da bre, bitno je da ti vidis :P a imao sam prilike da vidim u tvojoj izvodbi ovo o cemu besedis, nema sta umetnost na nivou ;) Kako rece, neponovljive :D Krens okolo da skljocas i eto gomilan neponvljivih, ali to nisu fotogafije vec sanapici ;) Inace model puca od energije :D

Forografu naravno svaka cast, covek je pokazao kako se za kratko vreme ekspresno napreduje u poslu, pa i ovde je pokazao da ume sto je do njega, e sad sto je ovo idejno bezveze to je nesto drugo. Kao sto rece covek "niti je bilo kakvih ideja nego samo je želeo da se fotka... i fotkali se... " a to ne moze tako kod fotografija koje nisu samo zanatske vec po sastavu i sadrzaju imaju i umetnicku crtu, a opt to nije bio cilj pa na kraju nije ispalo nista semo tehnicki dobrih fotki.

Ponovicu jos jednom to je moje subjektivno vidjenje, a likovno i estetski veoma objektivno, mada posto je umetnost ipak subjektivna kategorija, na kraju je ipak sve subjektivno :P

Ocigledno razlicito dozivljavamo fotografiju.

Mozda ja nisam kompetentan da fotografisem portretnu fotografiju, ali mi nije jasno kad neko napise "nije mi jasan koncept" na sta tacno cilja.

Evidentno je da je u pitanju improvizacija, a po meni vise nego odlicna. Iskoriscen je najobicniji prostor i uz malo kreativnosti, tj. uz koriscenje venecijanera, dva blica, na nekima kako vidim i gelova, dobijena je meni licno veoma veoma zanimljiva serija.

Ali da stavimo na stranu kreativnost, meni se i konceptualno ovo dopada, ambijent, svetlo i jake senke mi jednostavno leze za ovaj model, kao i same poze koje su opustene i najbolje oslikavaju osobine i stajling modela... smatram da bilo kakav studijski setup ne bi bio ni priblizno efektan.

Iskreno, voleo bih da neko objasni sta to konktetno ne valja u konceptu i kako bi su oni ovo odradili da su se nasli na tom mestu ;)

Ne stižem svakom po na osob da iskomentarišem, ali po meni ako ćemo da gledamo neki kocept,ovo spada u neki fashion... bar po nekim pozama... i ima primesa treš varijante... inače meni je bilo potrebno nešto drugačije da razbijem svoju kolotečinu, a mali je bio jako veliki deo toga... meni se lično fotke mnogo dopadaju... opet 100 žena 200 sisa...

@Ivica Su

Verujem da od mene ocekujes neko objasnjenje, evo da objasnim i tebi hehe :P

"niti je bilo kakvih ideja nego samo je želeo da se fotka... i fotkali se... " reci autora... A kako bi ja uradi, to je manje bitno, i ne moze ovako tek da se napise, vec treba da se osmisli kao sto su i oni trebali da osmisle, pre svega prema model i tome sta model moze da da svojom harizmom, ekspresijom itd, ali kao sto je covek naveo to im nije bio cilje. Nema razradjene ideje, a u skladu sa tim besmisleno je dalje kometarisati ovu seriju fotografija u idejnom kontekstu, sto znaci i konceptualnom. Tehnicki su odlicne i to je to.

Sve ostalo i kako ja to vidim onako u najkracim crtama objasnio sam u poruci #4.

@djojed

E to, tres fazon, samo se nisam setio izraza dok sam kucao prethodni post ;)

Kao sto napisah u prvom komentaru "pravo osvezenje" jer se ovo ovde retko vidja. Jedan clan ovde je pokusao nesto slicno, ali je po meni tebi ovo bolje poslo za rukom.

@Foto turista

Isto sto sam vec napisao, zavisi ko kako dozivljava ovo. Meni su fotke odmah na prvu izazvale WOW efekat bas zato sto su spontane i odudaraju od sablona, a u ovom slucaju nisu samo bas drugacije, vec i tehnicki dobro realizovane.

Subjektivna stvar, ali ja sam uvek vise za ovo nego za "montirane" varijante.

Ne bih se slozio :) meni su recimo uvek bili drazi portreti kad okines dok se neko najmanje nada, cak i ako zna da ga fotkas, sacekas da ga neko zasmeje, da malo pogleda sa strane, opusti se i sl. pa onda okines... Ili druga varijanta, uraditi to kad ne obracaju paznju na tebe... Ali to sam ja, ne volim pozeraj i vestacke izraze na licu :)

Posto nikad nisam fotkao profesionalnog modela, smatram da jos nisam naleteo na odraslu osobu koja ume da glumi pri fotkanju... To jedino deci uspeva, posto i kad poziraju, u stvari ne glume :)

Odosmo sa teme...

^

Pa da, sa tim se slazem, zato kada fotkam svoju dragu ne odustajem dok ona ne popusti :D A kadar je naravno montiran, samim tim sto je ona u kadru tamo gde sam idejno zamislo da treba da bude, nije se tu spontano postavila i ispozirala, i ne treba, ne postoiji spontana a dobra kompozicija kadra, sem slucajno :P

Kada osmislis i kreiras kadar, mesto modela u kadru, okvirno kako treba da ispozira, kakva bi ekspresija trebala da bude, to je vec u osnovi idejno i konceptualno resena fotografija.

tehnicki ne mogu da komentarisem, sigurno da moze bolje, ali to otvara niz pitanja ko fotografise, da li je placen, koja mu je oprema, kakva se obrada trazi, za sta su namenjene fotografije itd itt

da ne se ponavljam, ali su po meni ovo sjajne fotografije, neka vrsta sutinga, takoreci seansa, ne zna se do kraja sta ce bas da bude rezzultat. bio sam na takvoj profesionalnoj seansi, i nista se ne razlikuje, niz snimaka sa nesto promenjenih poza, rekvizita ili pozadine. ovde nema snapsota, ni traga. tako moze neko da napise ko nema ideju o cemu se radi na slikama, pa je onda, sto je na forumu svetogrdje, besan kada se neko sa njim ne slozi!

model je dao sve od sebe. gledajuci ovo kao da ga poznajem. mada je mlade osobe lako slikati da budu lepe. a bliska mi je vokacija i zabelezeni pogled fotografa, iako ja, verovatno, ne bih mogao da postyignem ovaj kvalitet

ps imam bw fotografiju bliskog rodjaka, od pre dve decenije, snimila je u holandiji umetnica fotograf, poza u studiju , u fotelji sa zanimljivom odecom, senke. malo me podseca na ove ovde da su bw

ps2 sta mu je to po kozi?

ps3 energija se oseca kod modela u stavu, pogledu itd. nisu to kameni kiipovi po dvorcima iz belog sveta, nama zanimljvi al u .....

@tehnickolice

Ne lupaj kolega i ne govori u trecem licu, kao ne obracas se meni nego onako uopsteno :P

Sta me onda uzimas u usta ? Sta ti ovo znaci "neko ko snima turisticke fotografije trazi filozofski povod ovih slika!? pa ne bi ga nikad video ni da mu se napise velikim slovima na samoj slici" Kometarisi fotografije, a ne to sta sam ja kometariso, i sta ja radim pa da iz tog nekog ugla nesto zakljucujes.

Smanjis praznu pricu i lepo postavis neku fotografiju ovde na forum posle toliko godina u provedenih u svetu fotografije i sve nam bude jasno... Meni vec jeste, i zasto ih nema, i sta ce drugima da bude jasno ako ih budu videli, mada smo videli vec par fotki pa moze da se nasluti ;)

tako moze neko da napise ko nema ideju o cemu se radi na slikama, pa je onda, sto je na forumu svetogrdje, besan kada se neko sa njim ne slozi!

Ne, ne mogu ja da imam ideju o tome sta se radi na fotografijama, mogu da je prepoznam, ili da je ne propoznam, napisao sam "Idejno nista mi ovde nije jasno..." kako neko da ima ideju o cemu se radi kada autor sam kaze "niti je bilo kakvih ideja nego samo je želeo da se fotka... i fotkali se... "

ovde nema snapsota, ni traga.

Naravno da nema nisam ni napisao da su ovo snapovi. Na ovaj nacin se prave snapsotovi, na to sam mislio, oni neponvljivi :P

ja kao priuceni `fotograf` cesto potezem aparat bez neke unapred jasno koncipirane namere. npr za prvi maj sedimo u vocnjaku za trpezom, i napravim nekoliko portreta ne pomerajuci se iz stolice. nece oni nikad biti ni na forumu ni u casopisu, ali su neponovljivi

I na kraju svi vi prosvetljeni ovim fotkam :P mesto sto pokusavate da ispravete neku krivu drinu ovde samnom :P procitatjet malo sta je autor napisao o svojim fotografijama, a pametnom je to dovoljno ;)

@tehnickolice

Ja tebe nisam prozivao, nego ti mene. Znaci proziva i nastavio da prozivas, zasto samo ti to znas...

neko ko snima turisticke fotografije trazi filozofski povod ovih slika!? pa ne bi ga nikad video ni da mu se napise velikim slovima na samoj slici

Dobi si argumetovan odgovor na sve, i sada kada nems sta smisleno da kazes, mada ni ovo do sad nije imalo mnogo smisla, pocinjes da kukas, pa kukaj, to je inace jedino sto radis ovde na forumu...

ako zelis da ti komentarisem neku sliku javi mi na pp, pa cemo da izmenjamo stavove. vidis i sam da je ovde malo hebeno za nas amatere

Evo nesto na temu toga kako reagujes kada ti neko iznese svoje misljenje na temu tvoje fotografije...

sad ja napisem da ne valja kadar i kako si koristio sekiru da kadriras a ti napises kako je kadar dokumentaran i kako se vidi ono sto treba da se vidi... :)

da. eto kako se lako slozimo

kadriranje cvetica, nepomicnih portreta, pa i delova fasada(koji je ipak neko drugi smislio likovno i izgradio). vidis i sam da je razlika

ako je tema neodgovarajuca tj nekvalitetna forumu, za vase radove iz dzudoa, - obrisite.

srecna nova i tebi

...a sad nastavi da kukas.

Ti si meni skroz jasan, imao sam prilike da vidim tvoju umetnost, pa mi je jasno odakle frustracija i potreba da prozivas, to je ujedno i jedini razlog zasto si ovde. Jos ti je cudno kada te moderacija sankcionise.

Odlična serija i baš pravo, pravo osvježenje, pored tehnički odlično zgotovljenih fotki posebno imponira spontanost i dašak života koji se osjeti na svakoj fotki.

Ponekad je jedini i dovoljan koncept, koncept "dobre fotografije".

Minus je što se vidi da serija nije nekako dovoljno odstojala i prenoćila, mogla bi biti još bolja uz malo promišljenije cropovanje o čemu je već govorio uvaženi član @Simazoran koji je dao stvarno korisne savjete.

Puno pozdrava

Nije me dugo bilo, ali vidim da je ovde i dalje opsteprisutan sindrom za koji se ponadah da ce nestati ako dobro zazmurim :)

S'obzirom na to da su fotke nastale za potrebe slavljenika, bez neke preterane pripreme...serija je odlicna!

A fotografija broj 10, po meni, izgleda svetski. Gotovo kao za Cd cover nekog mjuzickog performera.

I svetlo i poza...pa i pozadina su mi skroz legle, kolorit u skladu sa tim. Uvek moze drugacije, ali jako mi se dopalo na prvo

gledanje.

Svaka cast Djokovic, sve najdobro!

"ne postoiji spontana a dobra kompozicija kadra" grešiš Nešo, radim svadbe i imam brdo fotki gde su kadrovi prefektni, kao i kompozicija samog kadra, jer sam čekao pravi trenutak...i bio na pravom mestu u pravom trenutku, ja ti preporučujem da suprugu počneš da fotkaš na takav način, dok nešto radi, veruj mi za veoma kratko vreme ćeš još više napredovati...

Nije me dugo bilo, ali vidim da je ovde i dalje opsteprisutan sindrom za koji se ponadah da ce nestati ako dobro zazmurim :)

S'obzirom na to da su fotke nastale za potrebe slavljenika, bez neke preterane pripreme...serija je odlicna!

A fotografija broj 10, po meni, izgleda svetski. Gotovo kao za Cd cover nekog mjuzickog performera.

I svetlo i poza...pa i pozadina su mi skroz legle, kolorit u skladu sa tim. Uvek moze drugacije, ali jako mi se dopalo na prvo

gledanje.

Svaka cast Djokovic, sve najdobro!

Keki kad ti ovo kažeš ja nemam šta da dodam!!! Hvalaaaaaaaa, kad budeš opet u va pijemo pivo!