Jump to content
Sign in to follow this  
Accipiter82

Dizajn etikete

Recommended Posts

Pozdrav svima,

Napravili smo nov dizajn etikete za ajvar i slicne proizvode. U prilogu dostavljam dizajn postera :)

Svako misljenje, sugestija, kritika su dobrodosli :)

post-53865-1491314831_thumb.jpg

Gde je sastav, gde je rok trajanja? Zašto bela pozadina? Ima tu dosta prostora za napredak. Lično mi se ni font ne dopada. Mislim i da bi pre trebala latinica nego ćirilica. Ne znaju je potencijalni kupci čak i u ovoj našoj zemlji.

Gde je sastav, gde je rok trajanja? Zašto bela pozadina? Ima tu dosta prostora za napredak. Lično mi se ni font ne dopada. Mislim i da bi pre trebala latinica nego ćirilica. Ne znaju je potencijalni kupci čak i u ovoj našoj zemlji.

@todos_d zdravo,

Ima i verzija na latinici. Ovaj nov brend je pre svega namenjen Makedonskom trzistu. Radi se o sasvim novoj kompaniji. Postoji i verzija za izvoz koja je na latinici. Inace da postoji i zadnji deo na kome se nalazi sastav proizvoda, bar kodovi, i slicno. U toku dana cu postaviti kompletnu verziju

Sto se tice bele pozadine, bila je i verzija sa paternom. Na probnoj stampi verzija sa belom pozadinom na izabranoj vrsti hartije bolje izgleda

Meni je i etiketa baš nekako DOMAĆA, kao i proizvod, tako da bih je možda i pustila da prođe. :)

Daleko od toga da je profi, kao ni sam logo, i ako je veći izvozni brend onda to vidim kao problem. Ovo mi je recimo OK za manju lokalnu prizvodnju, i prodaju na tom istom lokalnom tržištu, ali ne za nešto ozbiljnije.

Ne mogu da dam komentar šta konkretno ne valja - jednostavno je sve dosta amaterski i ne treba tu još rada na samoj etiketi, nego ti kao dizajner moraš još dosta da radiš da bi dostigao taj profi nivo.

Izvini, samo sam iskrena i pretpostvljam da si ili početnik ili ti je ovo sporedno zanimanje.

Guglaj malo pa ćeš, nadam se, shvatiti o čemu govorim.

Ovo su npr. džemovi, ali su dobar primer za ono što želim da ti poručim. Treba tu još dosta brušenja da se dođe do stvarno kvalitetne etikete.

http://www.designbolts.com/2014/02/18/25-s...g-design-ideas/

Pozdrav i puno sreće u daljem profesionalnom napredovanju!

P.S. Ček, ček...

Sad vidim da su tvoje i one etikete za sireve, koje su daleko iznad ovih.

Ako je isti dizajner u pitanju onda ti ovo očito nije pošlo za rukom, jer sirevi šalju dosta drugačiju sliku. Čak mi se i stilski to dosta razlikuje. Koliko vas je zapravo radilo te etikete (deluje da nije ista osoba)?