Jump to content

Pomoc u odabiru Milc-a

drdekzar
 Share

Recommended Posts

Potrebna mi je pomoc, uzeo sam skoro Canon 650d sa kit objektivom i 50 1.8 STM ali sam shvatio da mi je tesko da nosim torbu sa telom i 2 objektiva i da bi zeleo da uzmem neki Milc koji bi cesce nosio i slikao.Imam nekoliko M42 manuelaca koje bi da iskoristim.Ono sto volim da slikam su moja deca i svakodnevne slike u toku setnje, odlaska i dolaska sa posla.Voleo bi da aparat bude uz mene sto cesce.

Molim vas za predloge, budzet je 400e-450e

Kakav je X-E2 u kombinaciji sa M42 manuelcima, budući da bi drdekzar i to koristio?

Na A6000 mi je to sasvim zabavna varijanta i uopšte nije problematična za fokusiranje, pritom je pristojan M42/E mount adapter kod nas 10-15€.

Znam da kada sam svojevremeno birao sistem (Sony vs Fuji) bilo reči da je kod Sony-a bolje urađen focus peaking nego na Fuji-u, mada nisam lično upoređivao.

Generalno bi uzeo kit objektiv odmah, imam nekoliko manuelaza M42.Kasnije bi isao na neki zum objektiv i mozda neki fiksni ali to kasnije.Da li moze neko ko ima fuji da napise kako radi sa M42, koliko kosta adapter sa potvrdom fokusa.....

Imam fuji x-e2 i koriscenje sa manuelnim objektivima za mene je zamaranje. Probao sam i nisam bio odusevljen. Ima par modova za pomoc pri fokusiranju ali meni to nije leglo. Nije ni blizu onoga na filmaskim aparatima. Moja preporuka ako ces fuji je da uzmes njegov skuplji kit objektiv i to 18-55 f2.8-4 a kasnije dokupis i 55-200 f3.5-4.8. Za mene je to neprejebiva kombinacija i imas pokriven raspon od 27-300 realnih full frame milimetara. Tu varijantu nosim kad vozim bajs ili putujem negde. Sve to staje u torbu Lowepro zoom toploader 55AW...Znam da fuji+objektiv prelaze malo budzet od 500€ ali vredi. Adapter sa potvrdom fokusa mislim da ne postoji za fuji kao sto je to recimo slucaj kod Canona.

Pozdrav.

I meni se kao najbolje resenje namece fuji x-e2 ali mi prelazi budzet, mislim da ja za moju opremu mogu da uzmem 430e-450e.

Vidim da Fuji bas svi hvale, ne znam kakav je Sony tu A5100/A6000.

Bas I zamisljao tako da za pocetak koristim kit, kupim adapter za M42 koji imam pa kasnije kad bude para zom I neki fiksni Fuji.

Svaki cigo svog konja hvali...za to sto tebi treba ja mogu (iz svog iskustva) da preporucim EPL-5. Imas palacinke za njega...14mm f2.5 / 17mm f2.8 / 20mm f1.7 koje su uglavno pojeftine a ceo aparat je maltene iste velicine kao p&s. Fajl je sasvim pristojan, ISO i DR isto tako...za prioritete koje si ti naveo (velicina/tezina) tesko da ces naci bolje u gram/$. Aparat ne mogu da preporucim sa tezim i vecim objektivima jer je jako mali i ima nepostojeci grip tako da je balans zajebana rabota sa bilo cim sto je teze od 45mm 1.8 ili 14-42 kit objektivom.

Za mene je to aparat koji na sebi ima 14/17 stalno na sebi i tako ga iznosim iz kuce. 20mm je uglavnom na GX7.

I meni se kao najbolje resenje namece fuji x-e2 ali mi prelazi budzet, mislim da ja za moju opremu mogu da uzmem 430e-450e.

Vidim da Fuji bas svi hvale, ne znam kakav je Sony tu A5100/A6000.

Bas I zamisljao tako da za pocetak koristim kit, kupim adapter za M42 koji imam pa kasnije kad bude para zom I neki fiksni Fuji.

Odličan je Sony za rad sa manuelcima. A6000 je ergonomski bolji, ali A5100 ti nudi prednost tačskrina - deo ekrana koji dodirneš se uveliča 100% i možeš da precizno fokusiraš nakon kompozicije, što je najbolji scenario kod slikanja manuelcima ako je plitak DoF.

A5100 takođe pretenduje da bude aparat koji ćeš uvek nositi sa sobom, jer je vrlo mali, čak i sa palačinka kitom 16-50 OSS. Svojevremeno je meni takav jedan malac koji sam kupio pre A5100, Nex3n, vratio želju za fotkanjem i tu sam beskrajno zahvalan Sony-ju.

Zato što se ne prodaje već mesecima, a naslednika nema. Bila je neka priča o zemljotresu.

Izaćiće nešto u dogledno vreme, ne verujem da će da ostave šupalj segment. Taj koncept je savršen za aparat koji menja kompakt, bar iz mog ugla viđenja. Ne znam da li tržište slično razmišlja?

Ja pored A6000 imam Nex C3 koji sam uzeo za suprugu, ali ga retko koristimo, uglavnom kad ona ide negde s klincima bez mene.

Jednostavno sam se toliko brzo navikao na EVF da mi je korišćenje aparata njega prilično neugodno.

ja jedino na x-e seriju zameram fiksni ekran,sve ostalo je super,ako imas love dobaci na x-t10 i imas sve u 1.

ja licno koristim x-m1 sa 16-50ois II ,samyang 12mm f2 i manuelca tamron 90mm f2.5 macro,sve ovo bez tamrona staje u jednu malu torbicu namenjenu za prozumera i to nosim ka vozim bajs,planinarim....izuzetna varijanta.

glavna prednost kod fuji-a je predivna boja,fantasticna dinamika i jedan od retkih aparata gde auto iso mozes u fulu da koristis od 200-6400 bez razmiljanja.

Mali upad, ne zamerajte, A6000 mi deluje bolje resenje za nekoga ko bi i malo video da snimi? ili gresim?

Treba mi nesto lagano za "u dzep" sto snima pristojan video, moj 6D ima tragican video (mada, nisam ga zbog toga ni uzimao, tako da bi vise da popunim rupu u video snimanju, a opet da dobijem pristojne fotkice na brzaka), a i nije zgodan da se nosi svuda i uvek.

A5100 samo na KP, 630 evra, kada sam ja proveravao preko jednog prodavca pre nekih nedelju dana.

I ja bih uzeo A5100 pre nego A6000, nekako su mi opcije kao sto su touch screen i flip screen interesantniji od EVF.

A5100 samo na KP, 630 evra, kada sam ja proveravao preko jednog prodavca pre nekih nedelju dana.

I ja bih uzeo A5100 pre nego A6000, nekako su mi opcije kao sto su touch screen i flip screen interesantniji kao opcije od EVF.

A6000 ima EVF, hotshoe za eksterni blic, IR remote (koji je par € i super me služi, ako nećeš da ti sve vreme radi wifi da bi ga kontrolisao preko telefona) , ugrađeni sensor cleaning (ograničeno upotrebljiv), 11fps burst (6fps na A5100), jači pop-up blic i ekran koji ide 90 stepeni na gore i 45 na dole tako da možeš da ga koristiš kada držiš fotoaparat visoko iznad glave.

A5100 je nešto manji i ima touchscreen (mada nije A6000 nešto glomazan), a flip screen je zgodan za seplhie, ali nije upotrebljiv ako držiš aparat visoko.

A6000 imaš često da nađeš po oglasima u dobrom stanju za oko 400€.

Ja sam sa A5000 (identičnih dimenzija kao A5100) prešao na A6000 i nije mi nešto smetala ta razlika u veličini, objektivi su isti pa tu nema uticaja.

S druge strane, sa svim gore rečenim razlikama A6000 mi je bio bolji izbor, makar meni. Takođe, ako planiraš da dosta snimaš video, A5100 se daleko brže pregreva.

Za bilo sta ozbiljnije, i uopste po iole suncanom danu, mislim da a5x00 nema sta da trazi pored a6000 i x-e2.

Potpuno se slažem, ali s obzirom da je napisao da mu treba i aparat za "u džep" tu je u ozbiljnoj prednosti. Na vagu pluseve i minuse, pa smisliš šta dalje.

Problem sa A5100 je što je ekstremno redak u oglasima.

bilo koji 1.5 crop je ekstra u danasnje vreme kada su nijanse u pitanju ,samo treba to sto se kupi sto vise upotrebljavati,da sto manje stoji kuci za razliku od glomaznih i teskih DSLR-ova glavna prednost svakog Milc-a je gabarit i tezina,da je uvek pri ruci.