Jump to content

Punjive baterije i blicevi...sugestije...

zakd
 Share

Recommended Posts

Pozdrav,

malo sredjivanja i pripreme opreme za lepse veme koje dolazi i priprema za rad na terenu, shvatam da moram kompletno zameniti sve baterije za bliceve koje koristim a mozda jos neko radi iste pripreme :-)

Imam nekoliko bliceva (SB600+SB900+580EXII).

Potreban mi je savet koje baterije kupiti i da li postojece punjace koje imam vredi koristiti sa novim abterijama ili uz njih koristiti i nove punjace. Imam par sporih punjaca (obicno punjenje traje 12-15h).

I baterije i punjaci su mi marke GP ili Sanyo ali su vec 4-5 godina starosti i nisu za bliceve, mogao bih da ih koristim za PocketWizarde .....

Sta savetujete od baterija i punjaca, svakako bih presao na brzi punjac ali takodje me interesuje da li vredi zadrzati i stare punjace na nove baterije......

Takodje intereuje me vase misljenje o Godox opremi kao na linkovima>

https://www.kupujemprodajem.com/Godox-V850-....htm?filter_id=

i takodje o>

https://www.kupujemprodajem.com/Godox-WIist....htm?filter_id=

unapred hvala

da li vredi zadrzati i stare punjace na nove baterije......

Sto da ne? Spori punjaci vise 'cuvaju' baterije.

p.s. 170e Godox V850 u bmfoto, sada sam pogledao na amazon.com 103$ ...

Sto se tice baterija bele Eneloop za 9€ u NS kod Boska.

Mislis na fotostar, 9e 4kom eneloopa?

aha da proverio sam na sajtu, stvarno ta cena, pa to je jeftnije od ostalih, kul hvala na informaciji

http://www.fotostarns.co.rs/shop/899-punji...je-eneloop.html

Kod nas ih ima BMfoto, za druge ne znam.Imas ih i na Ebay, kod Kineza nisam gledao.

Drugar koristi Profoto B1 500, uzeo ga je kod zutih, ali to je mnogo skuplja varijanta.

Meni za sada posao zavrsavaju 2x550EX+580EXII+YN622.

Opcija su i pretvaraci sa baterijom, kod nas ih je bilo u Visico i Bowens izvedbama, ima verovatno i drugih.Na primer

Hvala na komentarima.

Malo sam pretrazivao internet i ono sto je mozda najpribliznije ocekivanjima su noviji brzi punjaci - nesto slicno kao nalinku dole - stvarno mi je mnogo da uvek punim danima unapred baterije po 15h a da nisam siguran ni koliko su baterije istrosene i koliko ce raditi nakon punjenja........ Da li ih ima u prodaji u Srbiji i da li imate iskustva sa njima. Da li oni pune samo baterije koje idu uz punjac tj iste marke kao i punjac ili su nezavisni da mogu da pune i baterije drugih proizvodjaca.

http://www.conrad.com/ce/en/product/201101...Battery-Charger

Sto se pak tice Godox-a, vidim da ih ima u prodaji ali niko da kaze kakva su iskustva ako ih neko koristi sa Zone....

Hvala na komentarima.

Malo sam pretrazivao internet i ono sto je mozda najpribliznije ocekivanjima su noviji brzi punjaci - nesto slicno kao nalinku dole - stvarno mi je mnogo da uvek punim danima unapred baterije po 15h a da nisam siguran ni koliko su baterije istrosene i koliko ce raditi nakon punjenja........ Da li ih ima u prodaji u Srbiji i da li imate iskustva sa njima. Da li oni pune samo baterije koje idu uz punjac tj iste marke kao i punjac ili su nezavisni da mogu da pune i baterije drugih proizvodjaca.

Sto se pak tice Godox-a, vidim da ih ima u prodaji ali niko da kaze kakva su iskustva ako ih neko koristi sa Zone....

Koristim vec dve godine identican Voltcraft punjac, odlicna stvar, mogucnost provere stanja baterija, brzina punjenja u tri varijante, praznjenje istih... sve preporuke! Enelop 1,900 mAh takodje dugi niz koristim, nikad ih ne bi menjao.

Hvala na komentarima.

Nedavno sam kupovao punjac i ovaj clanak mi je puno pomogao. Budzet mi je bio oko 30e, rekao sam da mi treba punjac koji ima mikroprocesor za svaku bateriju ponaosob, i koji sporo puni. Da mogu sada da dodam neku funkciju zeleo bih da ima i opciju za isprazni bateriju potpuno, pa da je napuni jer im to produzava vec trajanja takodje, a blicevi kao veliki potrosaci to, cini mi se, ne urade baterijama.

Na kraju se to svelo na kupovinu ovoga, a imas i brzu opciju.

Ja imam jedno pitanje, neke baterije punjac ni taj pomenuti novi panasonic niti duracel nece da puni (ubrzo nakon sto ih stavim na punjenje, punjaci pocnu da blinkaju - sto znaci da ne ih i ne pune), da li ima neki jeftin trik kako ih mogu oziveti, ili se tada baterije bacaju?

Ja imam jedno pitanje, neke baterije punjac ni taj pomenuti novi panasonic niti duracel nece da puni (ubrzo nakon sto ih stavim na punjenje, punjaci pocnu da blinkaju - sto znaci da ne ih i ne pune), da li ima neki jeftin trik kako ih mogu oziveti, ili se tada baterije bacaju?

Ja imam Panasonic BQ-CC16 i sa belim Eneloop radi bez problema, dok mi neke starije duracell ponekad neće da puni, ako se malo više isprazne. Onda ih stavim u neki stari Sony punjač, par puta ga uključujem/isključujem dok ne krene da ih puni.

Posle rade u oba punjača. Ali te stare baterije uglavnom koristim za dečje igračke, blicevi ih relativno brzo isprazne.

Imaš malo o Godox-ima u temi - Mini studio - nedoumice u vezi sa rasvetom:

http://www.dizajnzona.com/forums/index.php?showtopic=110732

Ja imam TT685s+TT600s+X1T-s, prilično sam zadovoljan kako rade, mada planiram da TT600s zamenim slabijim, ali dosta kompaktnijim TT350s.

U principu cene kod nas su uglavnom takve da ti se ne isplati da poručuješ preko neta- ako ti naplate carinu i PDV, prođeš jedva malo jeftinije, a čekaš da ti stignu i ne dobiješ dve godine garancije.

Nabaviš onaj neki glupi punjač, ima ih i na pijacama, što samo gura malu struju. Staviš baterije u njega na par sati, pa ih on malo podigne da izgledaju žive. Onda ih prebaciš u smart punjač.

Koristim vec dve godine identican Voltcraft punjac, odlicna stvar, mogucnost provere stanja baterija, brzina punjenja u tri varijante, praznjenje istih... sve preporuke! Enelop 1,900 mAh takodje dugi niz koristim, nikad ih ne bi menjao.

Moj baš takav Voltcraft je crk'o. Što je najgore, nisam odmah provalio da je pokojni, pa sam malo njakao baterije dok nisam skontao da zapravo punjač ne valja.

^^^ Jesam user ali konstantni, ne bas toliko hard ali bez blica i baterija ne ne hvatam aparat :-)

Ovo na linku bih kupio odmah, ali izgleda da to sto nama treba nista nema u Srbiji......

Pa poruči sa eBay. Nije to rocket science (mislim, korišćenje ejbaja).

Platićeš vrv nešto carine i poreza, ali ne bi trebalo da bude više od još 30-ak % na cenu što platiš.

Sto da ne? Spori punjaci vise 'cuvaju' baterije.

Ne nuzno.

Svaki tip baterija ima preporucenu maksimalnu struju punjenja i sve do te vrednosti nema neke preterane razlike. Msm, da li ce baterija trajati 300 ili 330 punjenja? Ako na njima nisi zaradio za to vreme za nove - onda nesto drugo nine u redu. Nije to kapitalna investicija neg potrosna oprema.

12-15h za enelop baterije ne neopravdano sporo, tj mala struja. Da imamo vremena ko galapagoske kornjace pa jos i nekako...

Btw, od belih enelopa tesko da moze da se nadje nesto bolje. Crne izbegavaj, iako na prvi pogled izgledaju primamljivo kad se procita kapacitet...