Jump to content

Max Cloth to FBX? Ili ABC to FBX?

riddler
 Share

Recommended Posts

Pozdrav,

da li je neko uspeo da eksportuje max cloth animaciju kao FBX? Pokusao sam da bejkujem, point catche, itd ali ne mogu da ga nateram da radi.

Takodje, Alembic format mi radi, ali za dalje koristenje mi treba FBX i jos nisam provalio kako da konvertujem abc to fbx. Nije bitan software u kom radite ako uspete.

Any ideas? Pokusavam vec 3 dana i nista da upali.

ps, evo i fajlova ako neko hoce da proba svoju ideju, save kao max2014 i ABC file.

https://www.sendspace.com/file/yg8pg8

Koliko ja znam FBX ne moze da prenese animaciju verteksa. MDD, ABC ili obj sekvenca ti to jedino rade.

^

Poslije kraćeg kopanja po netu (i čitanja sličnih problema i kuknjava po postovima), čovjek je izgleda 99,9% u pravu... ali bilo bi dobro da nam kažeš u šta importuješ tu simulaciju? Neki game engine? U tom slučaju zaboravi point cache i animaciju vertexa bilo koje vrste... game engine-i to ne vole... sporo i guši engine... jede FPS... uzima prostor na disku itd. itd. ... to obično rješavaju (u Maya-i) kačenjem joint-a za vertexe tog objekta koji simuliraš (kroz hair follicles, kao u ribbon rigu), simuliranje, bejkovanje animacije na te joint-e, zatim, sljedeći korak je kopiranje tog cloth objekta i joint-a (bez hair follicles), skinovanje vertexa tog objekta za te joint-e u 1:1 odnosu, i konačno kopiranje animacije sa "bejkovanih" joint-a na "skinovane" joint-e... i onda import u game engine... jbg... sranje... sporo i kilavo... veliki broj joint-a u sceni u game engine-u ali to je to. Ili to ili pisanje plugina (C++) za taj engine da podržava klasični cache... koliko ja znam to je do sada urađeno samo jednom u nekoj verziji Quake-a... mislim dvojke... Generalno ova sva zajebancija je razlog zašto u igrama rijetko kad viđaš "prave" cloth simulacije... garderoba se obično riguje i tu ga animatori popuše frontalno...

Ideja mi je da napravim neku bazu raznih simulacija koje cu da koristim u element3d(after) kad mi trebaju na brzinu.

obj sequence je podrzana i radi, ali je vrlo nestabilna. best bet mi je da prebacim animaciju u c4d i da koristim c4d fajlove kao arhivu. Alembic lepo otvara u c4d ali ne radi u element-u tako da bi trebao nekako da ili bejkujem cloth animaciju na vartex level, ili da nadjem nacin da to isto uradim u c4d, ili da convertujem abc.

Ideja mi je da napravim neku bazu raznih simulacija koje cu da koristim u element3d(after) kad mi trebaju na brzinu.

obj sequence je podrzana i radi, ali je vrlo nestabilna. best bet mi je da prebacim animaciju u c4d i da koristim c4d fajlove kao arhivu. Alembic lepo otvara u c4d ali ne radi u element-u tako da bi trebao nekako da ili bejkujem cloth animaciju na vartex level, ili da nadjem nacin da to isto uradim u c4d, ili da convertujem abc.

Cloth u After? AUH... lelee majke... jbg druže After nije moj fah... generalno vidim problem... .obj sekvence su teške kao tuč/nestabilne ... teško... pravooo teško... kako objasniti 2D afteru 3D položaj vertexa u prostoru... neki zajebani plugin... ne znam nije moj fah jbg... sa srećom, šta da ti kažem...