Jump to content

Hackintosh

neo018
 Share

Recommended Posts

Ne zelim da pocinjem rat.. ali... u vreme kad Craplle napustaju i oni koji ga koriste od Apple IIc koliko je pametno to sto nameravas?

Postoji nekoliko zgodnih aplikacija koje su za sada jos Crapple exluziva, ali taj broj je sve manji a i ono sto ostane ce se srozati na prosumer kategoriju.

kakogod....

Ja sam imao neki poluispravan na P35 chipsetu (Q6600 u doba kada je hackintosh revolucija tek pocinjala) i onda sam kupio lokalno polovan komp koji je sklopljen prema onome sto TonyMac preporucio - i7-920....radi bez greske vec 4-5 godina. Dok sam imao manje dece i vise vremena pratio sam jednogodisnje cikluse OsX instalacije ali sam odustao tako da je tak komp ostao na Yosemite-u. Jedina stvar koja mi ne radi na njemu je iMessage.

Kada bih sada sklapao novi PC opet bih isao po TonyMac preporuci jer ne kosta nista napraviti dual boot masinu a benefiti su odlicni - bar u mom slucaju gde Win koristim samo na HTPC kompjuteru.

@alekba - mislim da ljudi masovno odustaju od Apple-a zbog razloga koji su objektivno ispravni ali se daju vrlo lako ispraviti...dodati koji port vise i smanjiti cenu koju 1xx manje i vrlo lako ce ljudi poceti opet da ih kupuju.

Naravno da bi se to desilo racunovodje i sefovi moraju da vide da su preterali - tako da ih i treba bojkotovati.

Evo kod mene:

I5 4460

gigabyte ga-b85-d3h-a

8gb rama

ati 7850

Instaliran MacOS sierra, radilo sve osim zvucne (imam asus xonar dg), inace bi integrisana radila 99.9%

Protekla instalacija bez problema, radi sve kako treba. Mada nisam imao mnogo vremena da se zezam sa njim, zbog posla moram da koristim windows.

U svakom slucaju, samo intel i neka od ploca sa liste, i ne bi trebalo da bude problema.

@ vili HW je za hardware? Nisam primetio da je ovo tema o OSX-u ..... u svakom slucaju situacija je koliko znam obrnuta, razlog odustajanja je vise OSX nego HW... tj. OSX je ukinut, tj. razvojni tim je raspusten. Kako god, svako koristi ono sto mu stima :)

Citao sam par postova o ovoj temi, u jednom je bio i link za online konfigurator, pa ono, koliko para toliko muzike. Nema sanse da nadjem taj link ponovo ali ne bi trebao da bude problem to izguglati. Dobra stvar je sto ti se nude samo komponente koje provereno sljakaju.

...... a onda samo da te komponente nadjes kod nas

Ermmm... OSX je preimenovan u MacOS. Dakle tehnicki si u pravu vise nije isto ime, ali koliko znam razvoj operativnog sistema se i dalje nastavlja.

Ako imas tacan izvor odakle ta informacija, podeli,inace je samo pucanj u prazno... da ne upotrebim neki grublji izraz. :)

Btw. validan izvor je potreban ne neki tipa webtribune i sl.

@ vili HW je za hardware? Nisam primetio da je ovo tema o OSX-u .....

Tema je o hardveru za OSX (MacOS) koji nije "by Apple/for Apple" --> znaci, nije o Apple hardveru. Sad jasnije?

Nego, sta je to sto tebe privlaci u svaku temu koja ima veze sa apple-om, da das svoj komentar?

Ja, na primer, ne gotivim Mercedes, ali ne vozim Mercedes, nikada ga nisam imao, pa ne osecam bas nikakvu potrebu da posecujem forume, teme, blogove, stagod sto ima veze sa Mercedesom, kako bih pljuvao po istom.

Pa me sada onako fenomenoloski interesuje sta je to konkretno sto pokrece tu zelju u tebi, sta ti konkretno drma camac?

Ljudi smo, skloni preterivanju.

Bilo to MacOS vs Win, bilo to Win vs Linux, bilo to BMW vs Mercedes, Francuski Auti vs Japanski, Canon vs Nikon, DSLR vs Mirrorless i tako u krug :)

Svako na kraju koristi ono sto mu odg i ono sto si moze priustiti.

Neki koriste na zalost samo ono sto im finansije dozvole, pa se trude da to sebi nekad i prisute, neki pak su svjesni da im to u skorije vrijeme nece poci za rukum, pa odluce da postaju hejteri.

S druge strane, jedni su zadnji eur izvadili iz dzepa da bi kupili ono nesto, pa to svim silama brane, dok ih ovi drugi pljuju i tako nas narod, zavidan i ovako i onako, hejtuje po internetu, prepire se o glupistima itd itd..

Zavist je najbolji dokaz, koliko se ljudi osjeća nesretnima.

Schopenhauer

@alekba

Ako neko i odustaje, odustaje uglavnom zbog HW, ne zbog OSX-a, a ovo je tema o OSX-u

Odustaju i zbog OSX. Losi OpenGL driveri (zbog nacina na koji ih Apple implementira) i uopste support za NVIDIA kartice recimo su veliki dealbreaker za 3d artiste. I oni umesto da se potrude da to rese oni ubacuju Metal za koji cu cekati godine da bude na nivou OpenGL, i moliti Boga da ce developei software-a koji koristim naci korist da rade support za Metal. NIje mi jasno da Linux ima za klasu bolje OpenGL drivere od Apple-a....

Imam ja Hackintosh, na kome teram GTX770 i Titan i zahvaljujuci samo Nvidia-i ja mogu koliko toliko biti na nivou PC. Iskreno ne znam sta im se tamo desava, totalno su zanemarili Pro korisnike.

Ma pro korisnici su smaraci, koriste po 5 godina istu masinu, ne menjaju nista dok radi :D

Na zalost, mainstream donosi najvise para. Mozemo samo da kukamo.

A koliko se secam, ta prica oko problema openGL-a na mac-ovima je stara koliko i openGL. To nebi trebalo da bude razlog za ovo (na sta sam se ja referncirao):

u vreme kad Craplle napustaju i oni koji ga koriste od Apple IIc

Eto.... a rekli smo da nece biti svadje ^_^

@vili, da bas je tako.... koristim Cinema 4D ( kao sto kaze moj avatar ), a nekim sledom olakotnosti veliki broj korisnika C4D su meketavci ( necu u detalje da nekima ovde pizdimetar ne eksplodira ). Tako da znam sta pricam, jedan link sam okacio ovde na DZ, video si ga verovatno. I koliko god mi je Nick Gorilla bio smesan, toliko sam osecao sazaljenje sprema njemu. Meni je OS zadnja rupa na svirali, on..... je vise nego emotivan vezan za taj "Brend". Isto vazi za mnoge druge... mesavina ogorcenja i jeda, ljudovi se prosto osecaju izdani..... kao da moze da te "izda" megakorporacija

@BoneHead, otprilike se secam na kom sam forumu to procitao, trebao bih samo da prelistam stotinak postova u zadnjih nekoliko meseci... Ali da nas postedim smaranja... ukratko radi se o "reorganizaciji" unutar firme, razvojni tim je pripojen timu koji se bavi gedzetima, s tim sto su oni dobili mesta odma spored klozeta, tek da se zna ko kosi a ko vodu nosi. Kad odstranis sve floskula i uobicajeno menadjersko blebetanje jasno ti je o cemu se tu radi... sapienti sat . Inace u tom postu su Meketavci plakali jedan drugom na ramenu, i niko ih nije p@djebavao, stvar je ozbiljnija od pukog sportskog prepucavanja.

Poenta je da ljudi ne koriste samo Fotosop i Lajtrum na kompu, sto je pajplajn slozeniji to vise stvari moze da podje ukrivo. Craplle je definitivno "drop" sve profesionalne korisnike. To je otprilike odgovor na @SreckoM komentar. Dobro im ide i sto bi se akali zbog onoga sto im cini mali deo prometa. Da se razumemo, oni i dalje proizvode ozbiljne masine, uopste se ne bih jedio ako bi mi neko poklonio neki besam Mac, ali bas ni malo.

Samo to nije to, i bice sve gore sa stanovista OS. Zato sam i napisao ono sto sam napisao u prvom postu. Ako se sada neko odluci da pravi Hakintos, to znaci da pri konfigurisanju masine mora da vodi racuna o nekim stvarima, a kad i ako mu sve to dosadi ostace sa masinom koja mu mozda vise nece odgovarati.

Nije ni MS bolji, ono kako su ubili Windows je SKANDAL :lol: ali proslo im je samo tako, no to je tema sama za sebe.

...... i tako dosta sam drvio, OS stvarno nije bitan za kosmicku ravnotezu, barem meni. Ako nekom odgovara nek' ga koristi.

Taj problem sa OpenGL - jel se oseti u necemu drugome osim u radu sa 3D ?

Ja imam GTX285 i meni sve fercera kako mislim da treba.

Najverovatnije ne, igrice i 3d. Pazi ta GTX285 u 3d svetu je otrpilike kao fica u trci formule 1. Pogotovo danas gde GPU renderi gutaju sve vise i vise trzisnog kolaca. Mogu ja i objasniti sta je problem sa OpenGl na Mac-u ali kontam nema svrhe toliko smarati. 3D svet je uglavnom bio ne toliko OSX orijentisan, ali kao sto Alek rece, izuzetak je bio C4D community. Medjutim i oni sve vise i vise prelaze na Win, prosto ne mogu biti konkurenti na Apple platformi. Bukvalno je tako.

Van 3d i gaming sveta to nije toliko izrazeno siguran sam.

Ja nisam ni znao da 3d profesionalci uopste razmatraju Mac platformu. Za C4d cujem po prvi put a Solidworks koliko znam ni ne postoji za mac...Maya mislim da a 3Ds ne....sto znaci - zasto bi neko izabrao inferiornu platformu za posao kojim treba da hrani porodicu ?

Odosmo u off, @darkesha... Mac je sve do G4 bio masina po svim merilima superiorna PC platformi.

Masa pro 3D i kompozit programa je radila ako ne bolje ono isto kao na PC. Problemi su poceli pre par godina, prvo sporadicne primjedbe, pa lavina... sada su to samo konstatacije sta jos ne valja. Crapple ima toliko love da moze da sredi to preko noci, ali moze mu se da nece.

Posto hoce da imaju totalnu kontrolu nad svim, sami pisu drajvere, menjaju OS kako oni hoce itd., a za sve probleme su naravno krivi Adobe, Autodesk, Maxon, Wacom, Foundry...........

A ako nekome treba recimo laptopic samo za obradu fotki i slicno, Crapple je tu i dalje konkurentan po onosu perfomanse/cena. Sam sistem ima neka G@#&XXY frustrirajuca za win koristnike ali isto vazi i u obrnutom slucaju, pa dodjes na isto.

A to je lose, jer je sad MS jedini i najaci klinac u dvoristu, i moze mu se.... A nekako imam utisak da su zaposlili dobar broj menadjera koji su se poslovnoj politici/etici naucili u Crapple.

Slazem se - Apple mozda zapusta sve osim iPhone-a koji im donosi 50% profita, ali verujem da ce se stvari popraviti...ako ljudi prestanu da kupuju proizvode na kojima su sasvim sigurno podbacili, promenice se i njihova politika i investicije.

Sto se tice hackintosha - mislim da uopste ne smeta da se uzmu komponente koje za h. rade perfektno umesto onih kod kojih nece raditi sve i kako treba.

Ja da imam vremena odradio bih upgrade na MacOS ali posto nemam, neka ga tu gde je.