Jump to content
Sign in to follow this  
ericmilos

Interior Mood

Recommended Posts

Cao svima,

nisam postovao odavno ali zelim da podelim sa vama prvo testiranje GPU Rendera i Fstorm-a :)

Vreme Finalnih rendera je ~10-20min na 1600-3000px sa 2x 1080GTX

Pristojni renderi su vec na ispod 3min cak i 3000px.

SW: FStorm V0.3.8a, 3ds Max 2017, PS

Sto se tice brzine GPU sa CPU po nasim internim testiranjeima je jako slicno 1080GTX vs Dual Xeon 2698v4 (80 Threads).

Naravno zavisi od scene do scene. Mana GPU je ogranicenje memorijom ali zato je neuporedivo brzi u renderu refleksija i refrakcija.

Sve u svemu svetla GPU buducnost renderovanja :)

Pozdrav od DSE tima :)

01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

05.jpg

Najavili su uskoro za ostale sw :)

FAQ:

Can I use two different GPU models, like GTX1080 and a GTX970 together?

-Yes, but you may only use as much VRAM memory as the smallest one.

I have two different graphics cards, why can't I use all VRAM memory?

-FStorm can only utilize as much memory as the >smallest< card. With that said, if you have one 12gb card and one 8gb card active, only 8gb can be used. To solve it, disable the smaller card.

What GPU's are supported?

-AMD cards are NOT supported, only Nvidia with CUDA. Preferrable GTX series.

When will FStorm get CPU support?

-Never.

When will FStorm come for C4D or other packages?

-Later, it will be past v1.0 for 3DsMax before being ported to other packages.

Probao sam Vray RT koji radi dobro bas i jako je brz... ali FStorm je mnogo laksi za koriscenje i mnogo mi se vise svidja svetlo i senka.

Renderi koji izlaze su bukvalno RAW sa minimalnim koriscenjem PS-a.

Cena takodje, FStorm je 20e mesecno sto je stvarno smesno.

Ovi renderi su sa free verzijom sa sajta. Sam engine je jos mlad i tek je u razvitku, po mojoj proceni nije jos alat za ozbiljnu produkciju jer fali jako puno stvari u odnosu na Vray. Bukvalno sam se igrao sa njim 1 dan i napravio ove rendere sto me je odusevilo koliko je jednostavan. Realno je potrebna bar jedna 1080GTX za normalnu produkciju... a dve su skroz dovoljne.

RAW renderi:

RAW.jpg

Da ekstra je kvalitet, odlican mu je tonemaping. A dok on izbaci to za druge sotware ja cu u penziju :D

Zato se ja drzim Vray-a, za sada sad beta testiram verziju za Houdini, best combo.

Ja sam probao i Redshift, takodje na Houdini, i mislim da je trenutno najbolje resenje na trzistu GPU-a. Gotovo na nivou Vray-a i Arnolda sta sve nudi. Brzina rendera je tu na nivou Fstorma, mada mislim da za kvalitet bi se morao malo vise potruditi, jer njima je glavna orijentacija animacija, ne archviz.

Instalirao sam Redshift Demo ali nisam nista testirao. Video sam da je ozbiljan sw i odmah mi je prepoznao obe kartice.

Mozda jednog dana dodje na red :)

Dobri renderi nema sta ;) Ono sto sam ja odavno skontao a i pravio testove iste scene na razlicitim render e. je da sam dobijao skoro identicne rezultate u istim. Razlike su bile u rt, worflow-u itd...Cela poenta je da ovi renderi ne izgledaju dobro zahvaljujuci samo Fstormu, vec dobrim kadriranjem, svetlom, detaljima itd...Sto se tice komercijalnog rada sa klijentima to je totalno druga prica sto vec i svi znaju...Dosta veliku ulogu igraju klijentove zelje, pogotovo oni koji nisu likovno obrazovani a i sam projekat. Tada ti je sasvim sve jedno u kom ces render e. da radis. Nisam ga jos testirao, verovatno hocu...Sta se desava kada su exterijeri u pitanju, jesi li probao test na nekim kompleksnijim scenama...Tipa gomila zelenila, sketerovanje, podrska pluginova za iste itd?

Nisam stigao, testirano samo na par manjih scena....

Prvi dan sam probao da konvertujem neke bas vece scene ali je pukao odmah jer je probio RAM memoriju od 8gb... tako da ogranicenja ima sigurno. Morace malo drugacijim putem da se proba... al nemam vremena sada za to. Sem toga fali tu jos dosta stvari jer kao sto rekoh bas je mlad sw koji mislim da ce da preraste u nesto bas dobro.

Stvarno je jako dobar jer u sebi sadrzi dosta efekata u RT pa PS ne moras ni da otvaras :)

Evo od danas jedan brzinski render sa Fstorm :)

happy-new-year.jpg

renderi su svecki a nasi :)

Nego, nesto se mislim, vi godinama koristite Vray, do sada imate gomile modela, materijala, textura, polu scena..... pripremljenih za Vray. Koliki je problem da se prebacite na drugi render endzin, i ceo taj posao iznova uradite.

Meni to i nije toliki problem, ali za masinu kao sto ste vi, ne znam.

zavisi, materijal možeš da napraviš u tri klika +-

svaki novi vray dosta menja render setup pa stare možeš da zaboraviš, samo, ako si to više puta radio, uradićeš novi jako brzo :)

renderi su svecki a nasi :)

Nego, nesto se mislim, vi godinama koristite Vray, do sada imate gomile modela, materijala, textura, polu scena..... pripremljenih za Vray. Koliki je problem da se prebacite na drugi render endzin, i ceo taj posao iznova uradite.

Meni to i nije toliki problem, ali za masinu kao sto ste vi, ne znam.

Hvala!

Odgovor na pitanje: Vray to FStorm -> Bukvalno klik :)

convert-mat.jpg

Konverzacija da vratis nazad u Vray zna da bude pakao :)

Danas sam ponovo testirao brzine: Corona, Vray, Vray RT i FStorm... Stvarno je FStorm brzi neuporedivo dosta od svih...

Corona i Vray su jako slicni u brzinama i kvalitetu, Vray RT je sa GPU neuporedivo brzi ali FStorm je brzi od VRay RT minimum 2x sve zavisi od scene.

CPU vs GPU

Danas sam koristio 4930k+ DR 3x Dual Xeon 2698v4 (Ukupno u DR 6x 2698v4) VS 2x 1080gtx

CPU Vray VS GPU FStorm - brzi je bio FStorm za duplo na jednostavnoj sceni...

FStorm sa 5000 pasova za 1min!!! Na 20Sec je bio skorz OK:

FStorm.jpg

VRay RT:

vray-RT.jpg

... Mozda je to za vas drugove maRxiste bolje reseno, za C4D nisam video nijedan materijal konverter da radi. Najbolje sto mozes da dobijes to je da ti prenese neku bit mapu u difuze kanal, sve ostalo moras da cinculiras iz pocetka...

I konvertor za Coronu, radi odlično. Bar ono što sam ja probao. Alekba, niko ti nije kriv što nisi otišao na pravu stranu, kad je vreme bilo. :P

Je l 8gb rama na 1080 fiksirano bez obzira koliko grafickih kartica koristis, ili u tvom slucaju se to automatski duplira na 16gb?

btw Odlican rad, Milose :)

Je l 8gb rama na 1080 fiksirano bez obzira koliko grafickih kartica koristis, ili u tvom slucaju se to automatski duplira na 16gb?

btw Odlican rad, Milose :)

Nazalost:

FAQ:

Can I use two different GPU models, like GTX1080 and a GTX970 together?

-Yes, but you may only use as much VRAM memory as the smallest one.

I have two different graphics cards, why can't I use all VRAM memory?

-FStorm can only utilize as much memory as the >smallest< card. With that said, if you have one 12gb card and one 8gb card active, only 8gb can be used. To solve it, disable the smaller card.

Btw thanks :)

Zaboravih da pohvalim. Stvarno odličan kvalitet rendera, ali si nas navikao na iste, pa se manje od tebe ni ne očekuje. :)

Kada porediš zauzetost fizičkog rama u CPU procesu renderovanja i VRAM-a u GPU procesu, da li ista scena konvertovana iz VRay-a u FStorm zauzima manje VRAM-a u odnosu na RAM? Ili je to identično?

Zaboravih da pohvalim. Stvarno odličan kvalitet rendera, ali si nas navikao na iste, pa se manje od tebe ni ne očekuje. :)

Kada porediš zauzetost fizičkog rama u CPU procesu renderovanja i VRAM-a u GPU procesu, da li ista scena konvertovana iz VRay-a u FStorm zauzima manje VRAM-a u odnosu na RAM? Ili je to identično?

Hvala!

Ne znam da ti odgovorim tacno na ovo pitanje... manje sigurno... koliko nisam siguran.

Probao sam neke scene da samo konvertujem u fstorm ali su bile prevelike i fstorm je samo pukao. Pricam o scenama kao primer neki veliki restoran sa brdo svetala... stolica, stolova, detalja... hrane itd...

Scena koja je vukla oko 15gb ram-a... Mada sam iskljucio displace i jos neki detalj ne secam se tacno pa je krenulo da radi... tada sam imao kod sebe jednu 1060 sa 6gb a ne ove dve 1080... tako da docice na red i to da se proba. Narucio sam danas jos jedan WS sa dve 1080 pa ce imati gde :)

Imam jednog prijatelja sto radi sa 10x 1080 u VrayRT i on mi kaze da sada novi vray 3.5 share-je memoriju sistemaku tako da su to noviteti. Btw on me je i navukao na GPU render :)

Bas je danas izaslo nesto o njemu na chaosgroup ... Bas je talentovan i jako dobri GPU renderi!!!

Inace mu 10x 1080 rade kao DR sto je odlicno jer FStorm nema network render nazalost.