Jump to content

Canon 300mm 2.8 ili 70-200 2.8 IS II ili 24-70 2.8 II ili 100-400 II

stelya
 Share

Recommended Posts

na 14-15m mogu da mislim da se ljuljas nekih 2m u precniku ako ima i daska vetra ? Ajd sto se bojim medveda nego se bojim i visine...bas sam p***a :D

A sto se tice medveda, uglavnom su najveci problem majka sa mecicima...jednostavno napada i ne obazire se....a deca ko deca se zaigraju, ne prate okolo i nalete na ljude ni krivi ni duzni. Onda mecka napadne ljude, ljudi ubiju mecku i mecici uglavnom ne prezive sami u prirodi. Retko se desi da grizli napadne coveka gledajuci ga striktno kao plen. Uglavnom na jesen dok su gladni i traze bilo sta da ponjupaju pre zimskog sna.

A za Blazu znam maltene od dana kad se to desilo.

• Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne stigoh previse da fotkam ali ukratko, mislim da je posle 300 2.8IS ovo naj(zabavnija) kupovina. :) Ne bih znao odakle da pocnem ali zavrsicu sa preporukom za svakog ko razmislja da kupi ovako nesto.

Par primera iz jedine setnje za sad.

32092232112_ebfc3995f2_b.jpgParrot by STELYA, on Flickr

31430844133_c4574215d8_b.jpgParrot by STELYA, on Flickr

31399808224_6086fb14f7_b.jpgParrot by STELYA, on Flickr

url=https://flic.kr/p/R81ZrK]32240890345_6eceb09938_b.jpg[/url]Parrot by STELYA, on Flickr

closeup mod 400mm/~MFD

url=https://flic.kr/p/QWwjAv]32122131561_5eabddd05c_b.jpg[/url]Mantis by STELYA, on Flickr

crop istog

url=https://flic.kr/p/QTSEfE]32092150442_9dc35624d8_b.jpg[/url]ManrisCrop by STELYA, on Flickr

i poredjenja radi kako to radi Sigma 180mm/crop :o

url=https://flic.kr/p/PQFVNo]31399750254_ed5c12af05_b.jpg[/url]Mantis Macro by STELYA, on Flickr

na 14-15m mogu da mislim da se ljuljas nekih 2m u precniku ako ima i daska vetra ? Ajd sto se bojim medveda nego se bojim i visine...bas sam p***a :D

A sto se tice medveda, uglavnom su najveci problem majka sa mecicima...jednostavno napada i ne obazire se....a deca ko deca se zaigraju, ne prate okolo i nalete na ljude ni krivi ni duzni. Onda mecka napadne ljude, ljudi ubiju mecku i mecici uglavnom ne prezive sami u prirodi. Retko se desi da grizli napadne coveka gledajuci ga striktno kao plen. Uglavnom na jesen dok su gladni i traze bilo sta da ponjupaju pre zimskog sna.

A za Blazu znam maltene od dana kad se to desilo.

Mislim da se bilo koji stub ljulja ispod 10 cm na bilo kojoj visini. Spreg sila na tolikom "trbuhu" bi sklopio istog momenta.

Za visinu ti verujem. Dok nisam poceo da skacem oko majstora dok smo gradili krov svaka visina veca od 1m je bila frka. Posle par dana se covek oslobodi pa ni ljuljuskanje na skeli visine 10tak metara nije nikakav problem :)

Druga stvar je sto bez penjacke vestine rizikujes momentalni pad.

Medved: Mnogo veci problem su sve ostale divlje zivotinje od mecke. Pre ces naici na vukove / sakale / (po)divlje pse / zmije / insekte koji mogu da budu i generalno jesu daleko ozbiljnija pretnja od medveda.

Zato nemoj da si sisica, slobodno u prirodu. Veruj mi

Sve to stoji za zivuljke - ali znajuci kakav sam baksuz verujem da bi me medo skenjao prvog dana kad odem u planinu. Zato izbjegavam da im dam priliku. Mozda se i to promeni - pogotovo ako nabijem kondiciju. Trenutno nisam bas za skitanje...pogotovo uzbrdo.

Inace - slazem se da strah od visine nestane jako jako brzo ako si istom izlozen ceo dan. Ista stvar je i kod mene bila - posle navikavanja na nekoj trospratnoj kuci sam kao tarzan hodao na samom kraju krova sedmospratnice kao da sam na puticu na nekoj livadi.