Jump to content

MIcrosoft Surface Studio

efabrik
 Share

Recommended Posts

Pa možda nije baš za pod mišku, ali je lakše vući 28" tablet/all-in-one-PC, nego 28" monitor plus kućište, a kad ti baš zatreba negde za prezentaciju kvalitetan ekran i jak računar. I kao alat da na licu mesta nešto doradiš.

Još samo da se široj publici predstave neki "gedžeti" koji se koriste za dizajn u automobilskoj i sličnim industrijama, gde dizajneri koriste table od par i više metara (da može npr. da nacrta polukrug "iz lakta"), pa da možemo da divanimo kome to treba, jer ne može ni u gepek da se stavi, nego treba prikolica za transport čamaca ;)

Pa ok jeste, to sto je all-in-one je jako dobra stvar, malo sam se izleteo misleci delimicno i na upgrade deo :) To za camac si u pravu jer znam to iz iskustva na zalost pa sam pomalo povezao i sa prenosivoscu jer kad sam morao da secam toliko sam se smorio da mi je na kraju bilo sve jedno sta pakujem i koliko :) U sustini, mislim da ce Wacom da potopi ovaj Studio posle nekog vremena. Imaju 22HD i 27HD, stabilnu bazu korisnika a za mobilnost imaju Companion od 17" (dakle cao prikolica za transport camaca) za svakog ko i pomisli da ce morati da se setka sa opremom. Takodje nisam siguran kako ce ovaj tockic koji izgleda kao da je skinut sa BMWove navigacije biti prihvacen jer je velika vecina nas presla sa table i navikli su na tastaturu, pa (koliko mi je poznato) i Wacomovi tockicki, skrolici i dugmici uglavnom zavrse nekorisceni. Ali moguce da gresim, mozda ljudi i koriste te stvari.

Pa prijatelju, bitno je sta se dobro prodaje, a ne sta ti mislis o tome ;)

Pa jos nije poceo da se prodaje, a ispratio si po forumima da su Wacom 24HD ljudi preprodavali jer je prevelik, da je isti imao dosta problema sa ulazenjem prasine ispod zastinog stakla kao i da je Wacom bio u tolikim problemima (ne znam da li je i dalje) da su pre par godina ugasili Evropski forum. Dakle firma sa bogatom istorijom tih uredjaja i nosilac patenta se uopste nije proslavila sa svojim flagship modelom. Surface vec ima problema od kojih su patili Kinezi, dok vidim da imaju i sekciju za opoziv nekih serija naponskih kablova Surface pro tableta. U tom smislu, nejasna mi je poenta poruke. Je l' to iz licnog iskustva sa slicnom opremom smatras da moja zapazanja nisu dobra ili samo pokusavas da budes vispren jer zapravo i nemas informisano misljenje ali ti se eto ne svidja moje.

svasta ovde vidim...

Pa prodaju se i komponente© zvane u narodu krivi & zahrdjali ekseri, pa sta? A to sto oni znaju sta se dobro prodaje..... mislim, no comment ^_^

Druze ovo je desktop masina, dakle stoji na stolu a ne u krilu ili u fancy kaficu za stolom. Dakle zaradjuje suvi lebac, placa kiriju itd...

Sve se bojim da je ovo masina pravljena za one koji zaradjuju novac. Ilustratori, modelari nece ovo koristiti nikada, neki drugi imaju velike ( deal breaker, kako kazu ), zamerke... Ko ostaje? Podgojeni guzovanii koji znaju sta je dobar dizajn komponente©. O kvalitetu necemo ni da pricamo, Mikrosoft je to, ako nista drugo barem su priznali da zbog profita ugradjuju najskart komponente©.

Steta, sigurno da ima mnogo onih koji bi kupili tu spravu kada bi bila nesto vise od skupog ukrasa na stolu. Wacomomov patent je ISTEKAO, ali niko da se odluci da napravi masinu koja ce im biti konkurentna, svi sicare, gledaju da ustinu na glupostima

U tom smislu, nejasna mi je poenta poruke. Je l' to iz licnog iskustva sa slicnom opremom smatras da moja zapazanja nisu dobra ili samo pokusavas da budes vispren jer zapravo i nemas informisano misljenje ali ti se eto ne svidja moje.

Moj komentar o "misljenju" se odnosio na:

Ako cemo da merimo kvalitet proizvoda po tome sta Apple korisnici misle, masala.

A sve to kao nadovezivanje na:

... i cemu sluzi to sto je all in one PC.

Pa da dodatno pojasnim moj stav u ovoj diskusiji:

Microsoft Surface Studio je konceptualno Apple iMac pojacan za mogucnosti Wacom Cintiq (ono sto je po mom skromnom misljenju Aplle prvi trebao da uradi)

Cinjenica je da se iMac kao all-in-one PC prodaje jako dobro vec godinama. Cinjenica je da bi mnogi profesionalci voleli da iMac ima mogucnosti Wacom Cintiq, pa ja tako izvlacim zakljucak da Microsoft Surface Studio zaista ima "cemu da sluzi" kao odgovor na tvoj iznad pomenuti komentar. Ono sto sam u stvari hteo reci je da MS i Apple ne zanima nista drugo osim da se dobro prodaje. I tu se zavrsava svaka dalja filozofija.

Nadam se da je sada jasnije.

Inace, svi moji komentari u ovoj temi su bili vedrog karaktera, kao recimo neobavezno caskanje izmedju prijatelja o zajednickoj temi, ali si ti sve to nesto previse ozbiljno i licno shvatio. Izneo sam svoje misljenje o tome kako se ne slazem sa tvojim misljenjem i zasto. Nista vise od toga. Pa da nebi ulazili u bespotreban flejm, ja cu ovde da se zaustavim. Uzivajte

Ma, opusteno... niko ovde nije ne-opusten...

Cini mi se da si posao od pogresne predpostavke kada si poredio IMac sa Windoza masinom. Crapple je uspeo da razvije mentolitet korisnika, da napravi kakobireko fanove, to Microsoft niti je uspeo, a koliko mi se cini nikad se i nije nesto trudio oko toga. Govorim opusteno to je fakat, evo i na ovom forumu mozes videti dosta primera.

Obe masine su skupe za average user-e, znaci ostaju ljudi koji posla radi bleje u monitor. Nema on mogucnosti Ciniqa, osim za amatere "koji ponekad nesto nacrtaju", oni koji se bave video obradom i slicnim stvarima imaju svoje zamerke, softverasi ionako ne mare za te stvari, dovoljan im je bilokakav laptop, sto rece jedan; sta ce mi desktop da mi smrdi po kuci :lol:

Sve u svemu Crapple i MS imaju razlicit profil, mentolitet korisnika. Wineri su mnogo kriticniji prema komponentama koje im se nude. Sve to znaci, nije stvar da li ce se prodavati nego koliko se moglo toga prodati da su stvari odradjene bolje.

Ima on cemu da sluzi samo ne znam kome.

Microsoft je tek sad usao u te vode proizvodnje sopstvenih uredjaja, i ja mislim upravo zbog toga sto je Windows platformi nedostajala ta premium klasa koju Apple uredjaji imaju. Prosto ostali prozvodjaci su se vise trudili da imaju nize cene i nisu u potpunosti iskoriscavali potencijala Windowsa. A Windows je prilicno sazreo kao touch platforma danas.

Naravno da nece svi odmah trcati da kupe ovo, pogotovo ne oni koji pokusavaju da za sto manje pare dobiju vise.

A ovo ce sigurno koristiti 2D artisti, fotografi, cak i 3d artisti. Nekolicina sa kojima ja saradjujem su vec narucili ovo. Cak sta vise neki koji su ga probali MS store-u kazu da je olovka bolja nego na Wacomu, nije iPad pro nivo ali je tu negde. Neki ljudi prosto ne zele da se bakcu sa slaganjem komponenti i imaju dovoljno novca da trose na ovakve uredjaje. Da je premium kategorija besmislena ne bih se Apple uredjaji toliko kupovali.

Ja lisno mislim da je MS uradio odlican potez i sa ovim Sruface Studio i sa Surfacem Book-om. Preskupi da, ali ne toliko za Zapadnu hemisferu :D

..... @SreckoM, vase misljenje je veoma.... zanimljivo.

Nego, da ne duzimo, koji to 2D artisti zele ovo... bas me interesuje, posto se zlopatim sa ovim mojim baksuzom od table ( koja je po specifikacijama bolja od ovog $ranja )... pa mozda ljudi imaju neki savjet, tip & tricks.

Otreznjujuce za neke, zabavno za druge.

Za one koji ne prate desavanja oko C4D, Nick ( GSG ), je..... uh, BIO zagrizeni pobornik Crapple-a, od kompjutora pa do telefona..... Takodje doticu se i Surface-a, Wacoma-a itd.

ovaj video dobro opisuje sadasnji Crapple... nazalost ne samo njega nego i Surface.... i ostatak industrije, bilo da je rec o kompjuterskom softveru, hardveru ili bilo cemu... forma je postala vaznija od funkcije. No kako se kaze dok je ovaca bice i vune.... vidimo to i ovde :mrgreen: