Jump to content

Smartphone - kineski

Dr Bouz
 Share

Recommended Posts

Dakle situacija je sledeca> odo ja u kinu uskoro na neko vreme.

I sad, tu dolazimo do opcije da sam hrabro odolevao novotarijama u mobilnoj telefoniji i t.d. (i dalje koristim stare telefone sto zaboravis kad si ih napunio), no zivot u velikoj zemlji je takav kakav je, i prakticno MORA da se ima pamtnolefon.

Ono sto sam siguran je da tamo necu kupiti samsung ili ja-telefon, jerbo je to tam poskupo, nego cu da kupim neki kineski. doduse, ne znam tacno koliko cu se zadrzati u HK, i da li cu imati vizu sa par ulazaka ili samo jednim (posto je hong kongu mozda malo povoljnije, t.j. sigurno jeste).

No uglavnom, moje pitanje za drugare bi bilo - neke preporuke - dakle da li neko ima neki kineski fon. Ja licno preferiram metalne telefone sa oooogromnim baterijama, touch screen me izludjuje, al' kontam da telefon sa tastercicima za nas starije nije vise moguce naci na trzistu.

i naravno ako neko zna i cene. Kontam da ne bi pljunuo vise od 100-200$ za fon.

Oneplus je odličan brend, tu nema zbora. Ali keca već polako gazi vreme (Antutu 50k).Ako bi u opciji bilo 250-300$ onda Xiaomi mi5, ako ti odgovara onakav dizajn. Doskora je bio najbolji odnos uloženo/dobijeno (Antutu 131k za najslabiju verziju 32/3GB). Odličan s820 procesor i dobra grafika. Sad je izašao Mi5s, ali je on van budžeta.

S obzirom da mu je budzet do 200$ bolje da uzme polovan plus one, nego nesto sto je novo i sporo posle par meseci :)

Kod androida je tako, uzmes 300+ dolaresa fontele i nema da boli glava. Ja jednom se napravio pametan i uzeo nov-jeftin telefon i nikad vise :)

Dosta telefona u kini su jel'te na kineskom, tako da budi spreman da vodis racuna i o tome....cisto da se ne izgubis dok ga ne prebacis (ako se mogu prebaciti).

Elem s obzirom da iPhones ne dolaze ni sa 2000 mAh baterijama a dobri androidi dolaze sa top 3000mAh....ja recimo predlazem Gionee sa 6000 mAh baterijom :D

Pored Xiomi-ja ima valjda i Meizu koji je isto tako dobro spakovan fontele.

Eh da - bitno ti je da uzmes telefon koji podrzava sve bands tj frekvencije koji su u opticaju u Srbiji. Ja znam da je za Kanadu tesko ubosti telefon koji ima LTE antena na frekvencijama koje se uglavnom koriste ovde tako da su osudjeni na 3G vecnost.

^ja koristim Meizu MX4, ali u ovom cenovnom rangu Meizu ne može da prismrdi Xiaomiu i ostalim malo manje poznatim proizvođačima. Pored LeTv, Vivo i Oppo se tamo mnogo prodaju ali mislim da cenom ne odgovaraju. Što se tiče softvera, mislim da i tamo za 30 doloresa više može da se kupi globalni ROM čisto da ne boli glava. Mislim da sam na benchu čitao da se kineske frekvencije za LTE/4G gađaju sa našim, ali ne drži me za reč.

e ljudi fala na sugestijama. ja upalio "prati temu" al ne dobih ni jedan notification. evo sad slucajno otvorio reko da vidim dal' je neko nesto jos naskrabao - kad ono ima ihajhaj.

da da, ima global rom da se turi, to mi je ortak koji je tamo rekao da ce da mi pokaze prstom radnju.

inace meni taj telefon treba - well - za tamo :D