Jump to content

Sve moje urbane fotke :)

Recommended Posts

• Replies 636
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Vecinu kadrova koje odaberem da snimim snimam na ovaj nacin, dobro odmerim, gledam da dodjem u pravo vreme kada je svetlo bas kako treba u odnosu na ono sto zelim da postignem, i tu provedem 1~2h dok

275. Evening colors in Luzern...  

Bravo.

Jedino ako je na zemlji previše haosa, kao što reče. Ali ja bih onda spustio kadar malo niže pa da ona linija između prizemlja i I sprata - ne znam kako se to u arhitekturi zove, bude horizontalna. Msm nije greška ni ovako nego čisto kao sugestija za idući put u takvoj situaciji.

• Thanks 1
  • 2 weeks later...

Da, sad kapiram. Obe su dobre samo je druga nekako više dobra... 😄

Ako manemo kompoziciju bolje je svetlo na drugoj, obrada mekša a i moj omiljeni Mesec dodaje poene.

Dodatak: ...'m ti Sunce, što je taj 16-35 oštar po rubovima, totalno druga galaksija za stari 17-40 npr. Napravili su ga za medalju, što kažu Olijevci "kao da je telecentričan".

^

Naravno, ova druga pored sireg kadra ima dosta drugih likovno estetskih razlika koje je cine oku daleko dopadljivijom fotkom...

Kod 16-35 2.8 III razlika u odnosu na centar samo kad se zagleda... Razlika ko dupe i oko u odnosu na sve ostale EF zumove u tom rasponi 15~40, na nivo starijih canon prajmova, posto je 35 1.4 II nenormlno ostar, toliko da cesto ne koristim dodatno ostrenje u PS a nekad se zeznem pa standardnim ostrenjem prostrim fotku 😛

• 1 month later...