Jump to content
Foto turista

Sve moje urbane fotke :)

Recommended Posts

^

Cela ta lokacija oko muzeja i sam muzeja veoma su zanimljivi za fotkanje, lokacija na kojoj nema turista a zasluzuje obavezno da se obidje u Budimpesti. Fotografije sa te lokacije su 184, 187, 224, 225, a bice ih jos 2~3, sve su nastala istog dana.

------

Ovo je kadar zbog koga sam mora da se vratim u Bec, kadar koji sam kasno video prilikom predhodne posete, a nisam ni imao nesto sire od 35mm, ovaj put bolje sam se opremio 😛

227.

49459676037_e87d4b61c0_c.jpgAncient and alien... by Nenad Ristic, on Flickr

Odlične sve na poslednjoj stranici, ali ova poslednja mi je naj, naj zbog ugla pod kojim ide rukohvat, senki na njemu, stepenica, tekstura, kombinacije boje drveta, zelene vode i bele crkve sa razmazanim oblacima... 

^

Hvala kolega... Ovo je jedan od onih kadrova koji se sam namesti jos sa odlicnim svetlom, onaj ko ne ume da ih vidi, ili ih vrljavo zabelezi treba mu oduzeti opremu hehe 😁

A sad bez zezanja, Gmunden je jedno prilicno dosadno mesto, ali ima ovaj motiv koji je beskrajno inspirativan, a koji moze da se snimi sa vise pozicija, sa razlicitim staklima, i uvek je fotka dobra ili odlicna, mislim ako se to tehnicki uradi na adekvatan nacin, mada i samo snap po sistemu vidim i skljocnem tesko da ce lose da ispadne 😛

^

Mesto sa kog je nastao snimak je jedno odo mnogih na toj lokaciji a bas sa ove tacke sam nekako odmerio da su ova dva motiva u dobrom odnosu i da imaju dovoljno prostora u pravcu ka kome su okrenuti... Parlamant posto je blizi ivici kadra da ostavi iza sebe nesto sto ima neki vizuelni znacaj, i da se dijagonala fino popuni sa ova 2 motiva... Bilo je i malo cekanja da se scena popuni na pravi nacin sadrzajem koji bi ukazivao na to da se radi o jednom zivom urbanom mestu kao sto Budimpesta i jeste... Fotka ja nastala spajanjem 3 sa razlicitom ekspozicijom, a razlika od najsvetlije do najtamnije je 9 blendi, ili kako se vec kaze, plus jos jedna sa vecom brzinom okidanja za ove brodice u pokretu. I tako jos malo cimanja u obradi da se stvori likovni sklad, i to je to 😛

236 baš onako višeslojna. Neki zaludan urednik pressa bi ti sad iz tvoje fotke isekao tri, odvalio muški shadow/highlights i objavljivao po potrebi.

^
Ta fotka je nastala iz vise delova starom oprobanom taktikom kampovanja i snimanja istog kadara kada se u nekom delu kadra pojavi nesto, neka radnja vredna paznje koja kasnije obradom moze da se uklopi u jednu skladnu celinu, tako i ovde mogu da se vidi turisti koji sta drugo rade nego se fotkaju, ova mlada dam sa desne strane je moja supruga poslata na tom mesto po zadatku 😄 taksita koji se dosadjuje, gondolijer koj vredno radi kako bi zaradio svojih 100e od te voznje, sustinski ti je sve sto prirodno pipada ovoj sceni i bez cega bi ovo vi jedan urbani bezivotni pejzaza a Venicja nija takva lokacija da koja bi trebala tako sterilno da se snima bez prisustva ljudi.
Bilo je tu i raznog loma koji je izbacen iz kadra zahvaljujuci tome sto sam napravio 50 snimaka iste ove scene, i jos podeksponiranih kako ova svetla ne bi dosla u prvi plan svojom jacinom. Sve u svemu fotka je dokumentrnog karaktere, treba da pokaze vece u venciji, sa tom vecernjom atmosverom, ali sa sadrzajem kakav bi voleo da naslikam, a ne sa masom ljudi i guzvom kakva inace vlada na toj lokaciji.