Jump to content
Sign in to follow this  
Adi2010

Knjiga grafičkih standarda - prvi put

Recommended Posts

Pozdrav ekipi,

planiram napraviti knjigu grafičkih standarda i kroz pretragu ovog foruma sam pronašao dosta korisnih informacija, ali i nekih linkova koji su nažalost zastarijelog datuma i van upotrebe, stoga mi je potrebno nekoliko informacija od eksperata u ovoj oblasti.

1. Prilikom kreiranja knjige standarda, da li postoji softver koji je isključiva preporuka prilikom izrade? Npr. da li je najbolje raditi u Quark Express-u ili može i u Corel-u?

2. Kroz pretragu putem google-a nisam uspio pronaći niti jedan izvorni fajl za download iz kojeg bi mogao učiti. Da li se uopšte može pronaći na net-u?

Ono što sam uspio odmah pronaći, a nadam se da će jošnekom pomoći, su kvalitetni primjeri u PDF formatu, link u nastavku.

http://www.ci-portal.de/styleguides/

Hvala unaprijed.

Adi

Pokušaću da ti odgovorim iz nešto drugačijeg ugla nego što si očekivao...

... planiram napraviti film i kroz pretragu ovog foruma... / stoga mi je potrebno nekoliko informacija od eksperata u ovoj oblasti.

1. Prilikom kreiranja filma, da li postoji isključiva preporuka prilikom izrade? Npr. da li je najbolje snimati danju ili noću?

2. Kroz pretragu putem google-a nisam uspio pronaći niti jedan sirovi materijal za download iz kojeg bi mogao učiti. Da li se uopšte može pronaći na net-u?

Ono što sam uspio odmah pronaći, a nadam se da će još nekom pomoći, su kvalitetni primjeri na IMDB-u, link u nastavku.

Top 100 Greatest Movies of All Time (The Ultimate List)

Pokušaću da ti odgovorim iz nešto drugačijeg ugla nego što si očekivao...

Nisi naznačio je li kratkometažni ili dugometažni. :lol:

A sada ozbiljno. Davno nekad je Konfučije svijetu podario nešto što bih ti preporučio da češće praktikuješ u životu: "Život je zapravo jednostavan, ali mi ga komplikujemo." Vjerujem da ćeš imati sasvim dovoljno pameti da shvatiš ovu izreku u najboljoj namjeri.

Ako postoji neki koristan odgovor na bazi mog prvobitnog upita, budi slobodan podjeliti ga sa zajednicom, jer time pomažeš i samom sebi. U suprotnom, nema potrebe za komplikacijom, tajna je u jednostavnosti. ;)

Pozdrav.

Adi

"Čovek čuje samo ono što razume"

- Gete

„Ima li tragičnijeg čoveka od onog koji je najzad dobio sve što je nekada želeo?!”

- Momo Kapor

"Ono malo što znam zahvaljujem svom neznanju"

- Gete

Evo jedna za (ne)sretan kraj:

"Pametniji popušta."

- Neki popustljivac

Rijetko popuštam, ali za dobrobit zajednice Dizajn zone i sujete krhkog duha tvog, napravit ću iznimku. B)

Lijep pozdrav i sretno.

Adi