Jump to content

Recommended Posts

Ova fotografija je cekala na hardu 4 godine da je obradim.

Imam jednu slicnu iz ove serije, ali je ova ipak malo drugacija, plus je drugi nacin obrade od prethodne jako slicne fotke.

Canon EOS 5D Mark II

EF24-105mm f/4L IS USM fotkano na 105mm/ƒ/5.6/1/125s/ISO 100

Svetlo: - "Clamshell" - "Beauty dish" kao glavno svetlo i oktagon od dole

- 2 Rima sa soft boksovima

- 1 "Snoot" na pozadinu

Obrada:

3 RAW konverzije/Healing/Dodge and Burn/color correction

IMG_2182.jpg

Jeste, Milica je prelepa devojka. Plus kakvo god svetlo da korisitis koza joj bude savrsena.

Inace ovo joj je bilo drugo fotkanje u zivotu i prvo u studiju. Prvo sam odradio u nekom parku samo kao test i kasnije sam joj poslao neke fotke da izvezba poze i kad je dosla u studio, devojka je pokidala, ponasala se kao da ovo radi ceo zivot.

Hvala cika BIG! ;)

@puckons

haha sta da radim, bolje ikad nego nikad :)

@rmilenko

Hvala! :)

3 RAW konverzije:

U zavisnosti od potrebe, jedan te isti RAW fajl otvaram vise puta, ali svaki RAW fajl drugacije podesavam, prvo osnovi RAW (kontrast/boje/ostrina) pa kad njega podesim ako ima neki deo koji mi se ne dopada, neke senke ili hajlajti, onda otvorim jos jedan u kojem sredim te eventualne senke ili hajlajte, stavim masku na ovaj lejer i maskiram delove koje zelim da se vide, a koji su na donjem lejeru (osnovni RAW) pretamni/presvetli.

Samo da napomenem da posebno pravim te dodatne RAW konverzije za senke i posebno za hajlajte.

Ovaj princip je posebno dobar kada se radi vani sa prirodnim svetlom i kada ne mozes toliko da utices na senke i hajlajte.

U ovom slucaju sam imao:

1.Osnovni RAW

2.RAW samo sa oci

3. RAW za pozadinu, pozadina je inace plave boje pa sam je ja izmenio onda u RAW-u

E sad, zasto je bolje sve ove stvari korigovati u ACR-u tj. sirov RAW nego kasnije u PS-u, pa prosto jer iz RAW fajla uvek mozes da izvuces maksimum a da ne gubis kvalitet.

@mk mladja i Ivica Su Hvala! :)

@johnD

Iskreno, nemam ja vama bilo sta novo pokazati od onoga sto vec postoji online :)

Uvek koristim isti navedeni proces obrade za sve fotke. Jedino je mozda kolorit taj koji uradim na neki svoj nacin, ali sve to zavrsim sa Curves+ eventualno Saturacija i desaturacija i recimo sto znam od prilike koliko je dovoljno obradjivati fotku, to mislim na "Dodge and Burn", a to je ono sto covek vezbanjem uci.

Oni koji su mi prijatelju na FB znaju da non stop delim znanje koje nadjem na netu, a koje je po mom skromnom misljenju vredno pogledati i nauciti.

Ali evo tut iz kojeg treba uciti :)

Tutorijal

i Capture one

Dobar model, fino uslikan, odgovarajuca obrada..... nazalost te stvari ne idu uvek u paketu. Ovde su se uklopile i rezultat je

pojaca-na dozu maste kod posmatraca.

^_^

ako imas jos koju iz re serije postavi, zanima me kako izgleda 3/4, profil.

PS. tokom zivota upoznao sam nekoliko Milica..... sve do jedne bile su ako ne lepe, veoma, veoma prijatne da ne kazem mile osobe. Nomen is omen, kako kazu.

@alekba

U svake Milice lepe trepavice :D

Iz ove serije sam imao 2 iz profila, ali sam fulao fokus, ovo je bio moj prvi rad sa 5D mark II plus sam radio na manjoj blendi.

@Foto turista

Drug hvala za kompliment! :)

Pazi, ja mislim da svako moze da dodje do nekog dobrog kvaliteta, ali stvar je u licnom stavu. Ako uradis neke fotke i budes realan i sam sebi kazes da to mora i treba mnogo bolje, uocis greske koje si uradio prilikom samog fotkanja i obrade i trudis se da to sledeci put ispravis, bez obzira sto ti gomila ljudi kaze da je to dobro i sto prste lajkovi na sve strane, e onda imas realne sanse da budes jako dobar. I naravno, pre svega postovanje kolega koji npr. daju "negativan" ali argumentovan komentar, to obavezno mora da se uzme u razmtaranje. To je bar moj neki licni stav :)

Ja licno imam dva stila fotkanja, prosecni kvalitet za stock lifstyle fotogarfiju (sa i bez gresaka) i beauty koji obozavam i radim ga sa 101% svoje energije.

Prvi utisak je: Koliko lepa fotografija!!!, a drugi: Koliko lepa devojka!!

Svaka čast na predanosti poslu jer kad čujem koliko i kako si obrađivao samo ovu jednu fotografiju, dovoljno mi je da shvatim da si vrlo ozbiljan i profesionalan, posvećen, a to naravno mora da znači i uspeh!

B R A V O ! ! !

@Foto turista

Drug hvala za kompliment! :)

Pazi, ja mislim da svako moze da dodje do nekog dobrog kvaliteta, ali stvar je u licnom stavu. Ako uradis neke fotke i budes realan i sam sebi kazes da to mora i treba mnogo bolje, uocis greske koje si uradio prilikom samog fotkanja i obrade i trudis se da to sledeci put ispravis, bez obzira sto ti gomila ljudi kaze da je to dobro i sto prste lajkovi na sve strane, e onda imas realne sanse da budes jako dobar. I naravno, pre svega postovanje kolega koji npr. daju "negativan" ali argumentovan komentar, to obavezno mora da se uzme u razmtaranje. To je bar moj neki licni stav :)

Ja licno imam dva stila fotkanja, prosecni kvalitet za stock lifstyle fotogarfiju (sa i bez gresaka) i beauty koji obozavam i radim ga sa 101% svoje energije.

Druze sve je to dzabe ako se nema talenata za umetnost, a jednostavno neku ljudi ga nemaju, to ne moze da se nauci. Zato sam i naveo da je vecini nedostizno ovo sto ti radis, tehnicki i gledano kroz nacin rada moze da izgleda isto, al tacno se vidi da to nije to. Nacin na koji su uklapljeni likovni i estetski elementi odvaja tvoje radove od mnogih drugih na izgled istog kvliteta. Svako ko je video jos nesto od tvojih radova zna o cemu pricam :) Poenta price je, cak i da obrad nije tako svarsena i dalje bi tvoje fotografije bile odlicne, nekima cak i daleko bolje sve zavisi sta je kome vise dopadljivo... Ja licno volim kvalitet u svakom smislu te reci i ako preferiram drugaciji pristup prosto zato sto nemam vremna da toliko zaronim u PS (fotografija je meni samo hobi) a da mi je ovo posao nista manje od kvalitata koji ti dajes ne bi mi bilo prihvatljivo :)

Inace vidi se po svim fotkama da obozavas beauty jer i ove koje nisu po malo naginju ka beauty obradi :P

haha jeste, to si u pravu ja uvek nekako kod te obrade nagnem na beauty :D

Hvala za komentar i analizu! :)

Inace 15 godina rada na televiziji mi je dosta pomogla da se danas bavim fotogarfijom. Dosta sati provedenih u montazi kao montazer, na terenu sa snimateljima na raznim projektima, pristupim tv studiju i gomili rasvete itd...

Edited by djile