Jump to content
Sign in to follow this  
Starday

Problem sa pravljenjem slike sa zadatim specifikacijama

Recommended Posts

Pozdrav,

imam jedan problemcic, a vjerujem da je vama sitnica.

Naime, idem na jedan seminar u Kinu i treba da posaljem sliku dimenzija 30x40 mm, rezolucije 320x240 piksela i da joj je velicina između 100 i 500 kb. Uspio sam to da napravim kao png sliku, ali oni zele jpg, a u jpg formatu mi sa ovim dimenzijama i rezolucijom, slika zauzme 50-tak kb. Mislio sam da nece praviti problem sa tim, ali 'ladno su mi vratili mail i rekli da mora po specifikacijama.

Neki savjet?

U kom programu radiš? Probaj da staviš kvalitet na maksimalni.

Nego, da li je veličina 320x240 piksela ili je rezolucija tolika? Bilo bi vrlo neobično da je rezolucija u pitanju. Mada kad razmislim malo bolje, i da je veličina u pikselima i mm tolika, to bi bila, takođe, katastrofa... Nešto tu, čini mi se, ozbiljno nije u redu. Da li postoji mogućnost da ovde iskopiraš specifikacije, pa da vidimo da nisi nešto pogrešno razumeo, što me ne bi iznenadilo s' obzirom na to koliko oni katastrofalno loše govore engleski i koliko su im uputstva loše napisana.

Pozdrav.

Ma ok je rezolucija, 320x240 pixela (a 40x30mm) je malo vise od 200 piksela po inchu, tacnije 203,2. Ja predpostavljam da se radi o fotografiji kao za pasos, dakle portret na beloj ili sivoj pozadini. E sad ako radis u fotosopu i na maksimalnom kvalitetu i minimalnoj kompresiji jpg-a ne mozes premasiti 100 kb, mozes dodati malo suma (Filter/Noise/Add Noise) ili uostriti sa unsharp mask. Potom sejviraj i vidi u privjuu kolika je tezina fajla.