Jump to content
Sign in to follow this  
stefkoss

adobe photoshop nov layer

Recommended Posts

U proslom photoshopu sam imao da kada napravim nov layer, da je bijel, a opet transparent za ostale layere. Ovdje mi je transparentan, kada preko paint tool provucem u bijelo vise nije transparent nego bijela. Znate li kako da stavim da mi je nov layer bijel a opet providan za starije layere?

Ja sam ubedjen da se kreiranje novog lejera ni po cemu ne razlikuje u novijoj verziji PS-a u odnosu na one starije, a i ne razumem bas najbolje pitanje. Daj neki skrinsot lejer palete. Bilo kako bilo, proveri opcije transparentnosti i blending moda pa da dalje vidimo, kao i da li je prvi (najdonji) lejer background ili ne.

Koja vrsta novog layer-a je u pitanju? Meni to prvo što opisuješ liči da si pravio transparentan layer sa maskom (koja je po default-u bela).

Pozdrav.

Nadam se da pravis razliku izmedju formiranja novog dokumenta kao "Transparent" ili "White" background.

u prvom slucaju ti nece biti bela pozadina u novom layeru. u drugom suprotno.

Drugo sto mi pada na pamet je podesavanje Preferences/Transparency.

Mozda ti je tu setovano "none" ili je bilo ranije.

malo je pitanje konfuzno

mozda je blending u pitanju.....ako je layer beo a blending u screen...onda ce izgledati kao da je transparentno ?

Btw....nisam upalio PS vec 3 i po godine tako da je moguce da sam opasno u krivu.

nov layer je transparentan, a meni vise odgovara da je bijel.

Ranije mi je bio bijel a opet providan kad su prijasnji layeri u pitanju..

Takodjer, na desni klik mi komanda ovo:

Brush_Pre_Menu2.jpg上传图片的方法

Kako da namjestim da mi to stoji kada uradim neku tipku na tastaturi a ne na mis?

Znam da se to zove brush presets, ali meni treba ova "mini" verzija, a ne ona velika..