Jump to content

Manje makro a vise makro apstrakcije...

Recommended Posts

• 3 weeks later...
  • 1 month later...

Kad ocu da pogledam sadrzaj sa linka ( #27 ) dobijem

"Niste autorizovani da pogledate, preuzmeteised ili linkujete od/do ovog sajta." ?

No nije bitno. Volim sto postavljas velike fotke, vide se detalji.

#25 mi je ljubimac, fotka lepo izgleda, ali tek kad uvecas vidis onog malog blentu u svom sjaju :D

^

Hvala kolega :) Nesto su menjali na sajtu pa su linkovi losi :P

Inace postavljam fotografije tako da na sto bolji nacin moze da se vidi sve, kako izgleda gotova fotografija i iz cega je nastala u obradi... Smatram da je tako najbolje i najkorisnije za forum i mene... Na raw fajlu moze da se vidi pre svega koliko je to dobro ili lose odradjeno na terenu a na gotovoj fotografiji moze da se vidi obrada tako da ko zeli ima dovoljno materijala za komentar po svim pitanjim i elementima od koji se satoji jedna fotografija.

Razumem razloge zasto neki postavljaju manje fotke. Kako god, svaka fotka ima neku svoju "prirodnu velicinu". Ako je mala a pri tom autor skakao po obradi, mali sabijeni JPG ume da izgleda jako lose na monitoru mome.

Makro mi je uvek bio jedna od najomiljenijih tema ovde... volim ja i prirodu, lepe stranjske gradove, egzoticne plaze ( na kojima nisam bio ni ove godine bas kao ni proslih ), ali to je nesto sto sam mogao da vidim i svojim ocima da sam bio tamo.

Ovde naprotiv, gledam stvari pored kojih prolazim svakodnevno, a ne vidim ih :)

sto se obrade tice, ne interesuje me toliko sama tehnika, koliko da vidim nesto kao slajd sou ili filmcic od sirovine do gotovog produkta. U 3D se to vika breakdovn... ima toga koliko hoces, za fotke sam retko nailazio, jedamput ili dvaput... ne idem na foto sajtove..

sto se obrade tice, ne interesuje me toliko sama tehnika, koliko da vidim nesto kao slajd sou ili filmcic od sirovine do gotovog produkta. U 3D se to vika breakdovn... ima toga koliko hoces, za fotke sam retko nailazio, jedamput ili dvaput... ne idem na foto sajtove..

Predugo bi trajao taj film u mom slucaju :P To je neki sablonski instant rad koji ja ne praktikujem. Svaka fotografija je razlicita od sitnih detalja do ideje kojom sam se vidio i zelje kako to treba da izgeda na kraju tako da ta instatn obrad po sablonu u mom slucaju nije izvodjiva, i sem kod komercijalne primene nije mi ni jasno kako neko moze u obradi sablonski bilo sta da radi. Svaka fotografija prica ja za sebe, drugacije inspirise, treba je malo pronalizirati malo ostaviti da odlezi dan dva posle osnovne obradi i onda sve to finalizirati, dodraditi prema potrebi, a ne samo sablonski bum tras i gotovo, ne vidim ni zadovoljstvo u tome da nesto radim na taj nacin :)

• 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 7 months later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

@5ar82

@voanerges

Hvala :)

Nisu makro za udzbenike koji se bave antomijom insekata, to me ne zanima, te takve dozivljavam kao recimo fotke portreta bez trunke emocije, a to naravno nista ne vredi semo mozda za neku komercijalnu upotrebu, a to me tek ne zanima... Zbog toga je i nazivu teme "makro apstrakcije..." a tema u makro sekciji samo zato sto su sve fotke snimljene makro objektivom 100mm f2.8.

Sve u svemu kao i ostale fotografije koje sam napravio sve je u skladu sa licnim likovno "umetnickim" afinitetima, i osecajem za estetiku...