Jump to content

Lokacije za fotografisanje Crna Gora

Recommended Posts

Sve ovo što je stevann preporučio, naročito put od Žabljaka do Plužina, preko Trse, nevjerovatni predjeli, a meni je čak interesantnije kad je kišan dan u jesen ili proljeće, jer su boje nevjerovatne, a sam put i tuneli iznad Pivskog jezera su posebna priča. A kad stigneš u NK, imaš jezera Krupac i Slano, a lako dostupna, naročito Slano u ranu zoru, kad ima magle. Ukoliko ideš ka Podgorici, prije tunela Budoš , možeš skrenuti lijevo, i obići Carev most (10min. vožnje), a tim putem dalje do Ponora (rijeka Zeta tu ponire), i nastaviti do Manastira Ostrog, mada je malo teško se snaći, i put je uzak i krivudav, ali kad pređeš preko brda imaš fenomenalan pogled na Ostrog i Bjelopavlićku ravnicu, i starim putem preko Bogetića prolaziš kroz ravnicu (par dobrih restorana na samoj rijeci, stari viseći most, stari kameni most, mlinovi...), pa na Danilovgrad ka Podgorici(vrijedno vidjeti i Manastir Ždrebaonik kod Danilovgrada). Ima predloga još mnogo, ako imaš neki plan puta javi, pa će biti i više ideja.

• 8 months later...

Pozdrav za ekipu iz CG.

Da ne otvaram novu temu.

Sledeći vikend, 28.04 - 03.05, planiram da se malo odmorim u zalivu. Voleo bih da u dolasku, naravno ako bude vreme prijatno za vožnju, posetim Karuč, Rijeku Crnojevića, Njegošev mauzolej i onda se spustim do Kotora preko Njeguša. Interesuje me u kakvom stanju je put i da li montirati letnje ili zimske gume? :)

Može li se bez problema uopšte ovih dana proći tim putem ili birati neku drugu putanju do Kumbora gde će mi biti "bazni logor"?

http://amscg.org/pages.php?id=3

Prije nego kreneš, obavezno se informiši o vremenu zastoja, praktično se radi na većini puteva ka jugu, ne trebaju ti zimske gume, ali definitivno ćeš morati na pojedinim mjestima da čekaš. Put preko Njeguša je trebao biti davno gotov, ali još (valjda) rade, a šteta je propustiti tu rutu i vidikovce na njoj. Moj predlog je, ako budeš imao vremena, da prođeš starim putem od Virpazara do Rijeke Crnojevića, put je uzan i krivudav, ali imaš makar tri fenomenalna vidikovca na tom putu. Ako dolaziš preko Pljevalja, obavezno svrati do Krnova, gdje su postavili vjetrenjače, i ne treba ti koplje :mrgreen: Javiće se sigurno jš neko, a istankov je svakako u tom kraju (HN), pa se i njemu možeš obratiti.

Dobar provod

Radi se put Cetinje-Budva, a ako dobro znam i put Cetinje-Njegusi.

Mozda najbolja varijanta je od Zabljaka u Niksic, pa se iz Niksica spustiti za Grahovo i uci u zaliv u Lipcima.

Iz zaliva se sigurno moze stici do Njegusa iz Kotora.

Ne trebaju ti zimske gume.

Ponesi i kanu, jer ce u petak na subotu i subotu da bude potop od kise :D

Hvala momci za info.

Ipak će putanja zavisiti od trenutnih vremenskih uslova. Ako bude padala kiša - najkraća tura preko Tjentišta i Trebinja.Ako vreme bude lepo i prijatno za vožnju onda Podgorica, Karuč i Rijeka Crnojevića, a ako se u međuvremenu pokvari onda na Žabljak i Nikšić.

Nadam se da će biti i neka interesantna fotka.

Odakle dolaziš?

Ako je Srbija, dodji do Foče, od Foče na Šćepan Polje, pa uz Pivu ka Plužinama. Na nekih 3 km od Plužina, odmah prije velikog mosta (obrati pažnju to je drugi most koji bi trebao da predješ), skreni u tunel levo, bukvalno s puta ulaziš u liticu. Tim putem voziš ka Žabljaku preko jednog od najzanimljivijih predjela. Od Žabljaka na Šavnik, Nikšić pa odatle gdje hoćeš... Ako dolaziš u Boku, Nikšić - Grahovo - Morinj.

Mislim da ako kreneš na ovaj put preko Žabljaka, prvi dan nećeš stići u Boku, već ćeš prespavati na Žabljaku, a to opet otvara neke saaaaaaaaaasvim druge priče...

Da se citiram: "Gdje god okreneš aparat u Crnoj Gori napravićeš fantastične fotografije"

Dolazim iz Valjeva.

Pre dve goxine je u ovo doba put Žabljak Plužine bio zatvoren zbog snega. Planirao sam da za ovih nekoliko dana obiđem ovo što sam pomenuo. Za leto sam ostavio južni deo Skadarskog jezera i deo južno od Bara. Pivsko jezero i Durmitor možda na jesen ili sledeće godine kad još malo oporavim leđa. Ipak taj deo bez malo pešaćenja nije kompletan doživljaj.

Cijevna, Nevidio ...

skreni u tunel levo, bukvalno s puta ulaziš u liticu. Tim putem voziš ka Žabljaku preko jednog od najzanimljivijih predjela.

ma kakvi, taj put prije 15-30 maja nema sto da se krece, uvijek je pod snijegom :D

p.s. prije 6-7 dana je palo 50cm novog snijega tamo :D

Prekjuče sam iz CG. Pošto mi je tazbina u Kotoru, manje-više uvek idem preko Pljevalja na Žabljak (lepo je voziti i onim putem preko Durmitora - ima šta da se vidi, a i deonica puta je odlična - vodi računa o ograničenjima, lako ponese da voziš preko 100 km/h), Šavnik (najkomplikovaniji deo zbog krivina-ukosnica, ali samo polako i strpljivo), Nikšić i u zalivu si kod Risna. Put je dobar do odličan, sa malom gustinom saobraćaja, čak i leti. U tunelu Vrmac radnim danima radovi, skoro svaki put sam čekao (može preko Trojice ako te put nanese tuda).

Kroz Srbiju uobičajeno - novi "auto put" malo skrati vožnju do ČA i pruži kakv-takav predah od krivina (u povratku nismo išli tim putem, nego standardno i primećuje se da je deonica rasterećenija, pa nije tragedija ići i tuda).

Putevi su bili čisti i prohodni. Snega je bilo okolo i po vrhovima.

ma kakvi, taj put prije 15-30 maja nema sto da se krece, uvijek je pod snijegom :D

Prociscena je bila dionica preko Susice, ali ovaj novi ga je opet zatrpao, steta, mozda najinteresantnija dionica kroz CG (uz stari put Virpazar - Ostros - Ulcinj, subjektivna procjena).

Zbog toga sam i pitao koje guma. :D

@StD

Više volim da vozim po krivinama. :D

To za ograničenja i kontrole brzine znam. Pre 2 godine od Tivta preko Cetinja i Podgorice sam primetio 4 radara, 1 presretač u akciji i 1 običan poputušetajući saobraćajac. To je više izraženo van sezone. U sezoni je druga priča. Nije im u interesu da prave zastoje bez potrebe.

Pošto sam iz Valjeva ne idem na Čačak već na Kosjerić i Požegu do Užica, a u Prijepolju rešavam da li na Žabljak i Nikšić ili na Podgoricu (to samo ako bude baš lepo vreme).

Voleo bih da van sezone posetim Karuč, Rijeku Crnojevića i Njegošev mauzolej, ali ako je takva situacija sa zastojima na putu mogu to odložiti i za leto.

Sin mi preporučuje najkraći put preko Bajine Bašte, Višegrada, Tjentišta i Trebinja. Kaže da su osetno niže kazne za prebrzu vožnju, a i gorivo je jeftinije. :D

@punkchef

Virpazar - Ostros - Ulcinj je tura planirana za kraj jula - početak avgusta. :)

Još jednom hvala svima.

Sin mi preporučuje najkraći put preko Bajine Bašte, Višegrada, Tjentišta i Trebinja. Kaže da su osetno niže kazne za prebrzu vožnju, a i gorivo je jeftinije. :D

Imaš zeleni karton? To valjda još uvek treba za BiH.

Tankaj na pumpi u Višegradu do čepa, pa dospi u Gackom / Bileći. U TB gorivo je skuplje čak do 25 feninga!

(u januaru sam u Višegradu za 1.85 a u TB ~ 2.10, što je opet 10 centi niže nego u HN)

Kotor (7:00) - Mauzolej (8:40 - sa mauzoleja 10:15) - Cetinje (11:15) - Rijeka Crnojevića (12:30 - sa Rijeke u 13:30) - Skok do Karuča (11 km 14:00 - sa Karuča u 14:30) nazad starim putem Virpazar (15:45 iz Virpazara i ručka 16:45) - Donji Murići (17:45) Ostros (18:20) - Vladimir - Šasko jezero (19:00 još je vidljivo, restoran je odličan ali ne znaju da spreme ribu, ako ostajete ne klopi odlazak u 20:00) - Ulcinj (20:20 obilazak ulcinja do 21:20) - Kotor (24:00)

najtoplija preporuka za one koji prolaze kroz Zetu (PG). Ko voli, najbolja riblja corba u CG - restoran "Zlatibor", tacno preko puta restorana "Pecenjara" :)

orjentacije radi "Zlatibor" - Virpazar 17-20min zavisno od voznje