Jump to content

Garancija na foto opremu

Share

Recommended Posts

Pozdrav ljudi, svi znamo da je velika razlika u ceni kada se kupi oprema u Yellow Store-u i od Refot B-a kao oficijelnih uvoznika i ostalih prodavnica. BM Focus, Axel Photo, Photo Store i još manji i jeftiniji prodavci na Kupujem Prodajem. Mene zanima koja su vaša iskustva sa istima? Ja sam kupovao i od jednih i od drugih i nisam imao nikakvih problema ni sa jednima ni sa drugima, ali voleo bih da čujem vaša iskustva sa prodavcima od kojih ste kupovali i dobra i loša.

Poz. ;)

Ja sam svojevremeno postavio slicno pitanje i nisam bas puno odgovora dobio, ali ko hoce moze da "progoogla" ili pretrazi forum i vidi neke dosta starije i neke manje starije teme gde se vide iskustva ljudi sa vecinom prodavnica koje si naveo.

Licno sa RefotB nisam imao nikakvih problema ni pri kupovini ni pri servisu. Kod Axela sam uzeo jedan jeftini objektiv koji je bez problema i verovatno cu u skorije vreme opet kupovati kod njega. U PhotoStore-u su mi svojevremeno dali vecu cenu od RefotB za jedan objektiv, sto je malo nebulozno.

Imao sam jos jedno pozitivno iskustvo sa PCFoto.biz gde je resen problem jako brzo i sa stavom da se musteriji pruzi najveca moguca pomoc.

Sa ostalim radnjama nisam saradjivao, mislim da i za njih mozes da pretrazis malo po netu ili Zoni.

Mene zanima komentar za Ps4Beograd na KP. Dve godine garancije. Ima 72 ocene (možda samo 5-6 prodatih objektiva, aparata), vidim da je poslovao sa DZ Guruom.

Tražim 50mm STM, hteo sam da kupim kod Axela, ali već dve nedelje i pored obnavljanja drugih oglasa ne odgovara na KP poruke i telefonske pozive...pa je možda vreme da nađem drugo rešenje.

Ja sam svojevremeno postavio slicno pitanje i nisam bas puno odgovora dobio, ali ko hoce moze da "progoogla" ili pretrazi forum i vidi neke dosta starije i neke manje starije teme gde se vide iskustva ljudi sa vecinom prodavnica koje si naveo.

Licno sa RefotB nisam imao nikakvih problema ni pri kupovini ni pri servisu. Kod Axela sam uzeo jedan jeftini objektiv koji je bez problema i verovatno cu u skorije vreme opet kupovati kod njega. U PhotoStore-u su mi svojevremeno dali vecu cenu od RefotB za jedan objektiv, sto je malo nebulozno.

Imao sam jos jedno pozitivno iskustvo sa PCFoto.biz gde je resen problem jako brzo i sa stavom da se musteriji pruzi najveca moguca pomoc.

Sa ostalim radnjama nisam saradjivao, mislim da i za njih mozes da pretrazis malo po netu ili Zoni.

Za PC Foto sam i zaboravio a kad pretažim preko Google-a samo jedan post mi nalazi na Dizajn Zoni a preko samog foruma neće ni BM focus ni PC foto jer pretraživač traži min. 3 karaktera u svakoj reči, pa pronalazim svašta.

Uglavnom vidim da su sa Axelom ljudi zadovoljni, čuo sam i ranije. BM focus i ostali imaju ali BM ima prodavnicu u Novom Sadu pa bih kod njih najradije jer tu i živim. Kažem, ranije sam kupovao od njih i sve je bilo ok, ali nisam već neko duže vreme baš kod njih pa čisto da vidim šta vi mislite o njima a i ostalima.

Mene zanima komentar za Ps4Beograd na KP. Dve godine garancije. Ima 72 ocene (možda samo 5-6 prodatih objektiva, aparata), vidim da je poslovao sa DZ Guruom.

Tražim 50mm STM, hteo sam da kupim kod Axela, ali već dve nedelje i pored obnavljanja drugih oglasa ne odgovara na KP poruke i telefonske pozive...pa je možda vreme da nađem drugo rešenje.

Što se tiče nekih prodavaca na KP imam slično iskustvo, imaju brdo opreme na listi, kada ih kontaktiram ne odgovoaraju, kada ih nazovem, nemaju šta mi treba..

hm, ne bih da mračim ali pitanje garancije je irelevantno u Srbiji i to ne zato što ništa ne funkciše (naprotiv, dosta toga i funkcioniše) već zato što je ovo mala zemlja gde rade uglavnom male kompanije, a pogotovu su male u okviru "malih" branši.

Poštovanje prema svima koji se time bave ali prosto svakog od njih tržište može da oduva recimo juče a dosta njih i prekjuče.

Zbog ovoga, pouzdanost garancije pliva negde između formalnog papira i "dobar sam sa ovim". S druge strane bez dobrog poznavanja šta formalni papir znači, "dobar sam sa ovim" često ume da bude beskorisno i obrnuto.

Za ovo smo predodređeni kao i svi "mali" i nemamo mehanizme koji bi to promenili.

Imajući ovo u vidu, ipak bih pohvalio sve sa kojima sam bilo šta radio (ReFoot / PC Foto / Axel / Fotodiskont / Fotostore) jer su svi bili pozitivni za otvoreno i razumno rešavanje bilo kakvih problema.

Super, hvala na odgovoru ;) a teme o tržištu ću ostaviti za drugi put. Znam da su garancije kod nas kao i sve ostalo siva zona, ali samo hoću da čujem vaša iskustva i po svemu ovome, nije velika razlika između tih nekih navedenih, jedine su prednosti oficijelnih distributera jer si član tog Nikon kluba ali sve to platiš.

treba razlikovati prodavce od servisa. Prodavac overava garanciju i ako dođe do kvara posle nekog vremena sa garancijom se ide u servis a ne kod prodavca. Proizvođač skapa ugovor sa servisom i ovlašćeni servis je zadužen za sve popravke. Prema tome, kakve veze ima gde si kupio opremu, ako ti je overena naša garancija?