Jump to content

Graficka karta za After, video editing ...

MESSmedia
 Share

Recommended Posts

Phew, mnogo je vremena proslo od kada sam pisao ovdje. Pozdrav, Zono! :)

Dakle, imam neke parice u visku (visak - kako da ne :D ) - Uglavnom, razmisljam da upgrade-ujem graficku kartu.

Obzirom da sam do sada uglavnom radio still grafike, photoshop, lightroom, illustrator, indesign ... - trenutna konfiguracija mi je bila ok: i7 3770 procesor, 32 gb rama, ssd sistem drajv, gtx 650 graficka, sa 1 gb rama.

No, hocu malo ozbiljnije da se upustim u video editing i after effects. Plus Cinema 4d da pomogne grafikama ...

Tako da upgradeujem graficku, ali kako ne igram NISHTA!! - ne bih da sprzhim pare na neshto shto nema nikakvog efekta na posao. A za Quadro nemam para, bar ne za vise klase koje, trebalo bi, realno pomazu.

Vidim postoji pomjeranje, ili pocetak promjene trenda kad se radi o ATI vs Nvidia - Ati lagano ulazi ozbiljnije u igru, i kako procitah, ocekuje se da ce software industrija da se krece ka boljoj exploataciji njihovih tehnologija.

Dakle, da predjem, napokon :), na pitanja:

1: koliko znaci video RAM (kolicina) za rad u Adobe paketu (premijer, after effects, photoshop, lightroom)

2: koliko znaci Memory Bus Width za rad, i u kojim segmentima pomaze - 128bit VS 256 bit

2: Izbor je suzhen cjenovno na oko nvidia GTX 960 ili ati R8 serija (dakle u rangu sam 200-280 eura). Ima li neko iskustva, ili koju pametnu da podijeli ...

Dakle, znam da ne mogu dobiti ludilo za ove pare, ali recimo da trazim udoban rad, i mogucnosti (2k video edit, 4k kad bas mora ... )

Slobodno predlozite i nesto sto se ne uklapa bas u moj rang, ako dosta bolje radi ...

HVALA!