Dusko158 Posted May 26, 2016 Report Posted May 26, 2016 Uradio sam aplikaciju za kontrolisanje/upravljanje kućnih uređaja. Zanimaju me vaši komentari, šta biste dodali, oduzeli, jel bode oči nešto? Koji između ova dva bkg-a ili ni jedan? :D Slobodno rokajte kritike, znam da ih ima, radim ovo tek par meseci :) Pozdrav
jovbranko Posted May 27, 2016 Report Posted May 27, 2016 Kad bi nam dao više informacija o aplikaciji, možda bi mogli da ti damo neki konkretan koristan komentar, ovako više pričamo napamet... 1. Zašto si izabrao ove boje? Ova fluorescentna plavo/zelena me asocira da računaš da će u prostoriji biti mrak kad korisnik bude koristio aplikaciju. 2. Izabrao si da meniji budu u vrhu i u dnu. Mislim da gora varijanta od toga ne postoji. Vrh i dno ekrana se najteže dohvataju ako koristiš jednu ruku. Da li možeš da koncentrišeš navigaciju samo na jednom mestu ili da jedna od njih bude sa strane? Pozdrav.
Dusko158 Posted May 27, 2016 Author Report Posted May 27, 2016 Kad bi nam dao više informacija o aplikaciji, možda bi mogli da ti damo neki konkretan koristan komentar, ovako više pričamo napamet... 1. Zašto si izabrao ove boje? Ova fluorescentna plavo/zelena me asocira da računaš da će u prostoriji biti mrak kad korisnik bude koristio aplikaciju. 2. Izabrao si da meniji budu u vrhu i u dnu. Mislim da gora varijanta od toga ne postoji. Vrh i dno ekrana se najteže dohvataju ako koristiš jednu ruku. Da li možeš da koncentrišeš navigaciju samo na jednom mestu ili da jedna od njih bude sa strane? Pozdrav. Namena aplikacije je da "opameti stariju tehnologiju", otprilke da za uređaje srednje klase, koji nisu smart tehnologija bude kao daljinski upravljač, dakle da može da se upravlja klima, tv, radio. Ovo prazno polje je za komande, za upravljanje uređajima. Kad je aktivno dugme learn, onda se pokazuje korisniku kako da koristi aplikaciju... Dakle ispod tog "use mode is on" kada swipe-uješ desno tv(npr.) se pojača, Swipe levo-stišavanje... 1. Boje sam izabrao da izgledaju lepo na oko, drugo ne znam šta da kažem... 2. Što se tiče menija, verovatno bi moglo da jedan bude sa strane, obratio sam pažnju i isprobao i jeste nezgodno sto su gore i dole, izabrao sam tako da bude jer mi je delovalo lepo na oko, nisam baš obratio pažnju na korisničko iskustvo -.-
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now