Jump to content

Dizajn koji sam radio za Call of Duty: Infinite Warfare :-)

NenadGojkovicDZ
 Share

Recommended Posts

Ajde i ovde da postavim, vise odgovara. Ovako, samouki sam industrijski dizajner/concept artist iz Beograda. Radio sam oko 2 godine za Activision/Infinity Ward na ovom novom COD-u, CALL OF DUTY Infinite Warfare, gde sam dizajnirao jako puno stvari, dosta vozila, jos vise props-a, pa cak i neke arhitektonske dizajne.

Posto je danas izasao trailer za pomenutu igru mogu konacno da obelodanim da sam na njoj radio, medjutim, ne mogu da pokazujem same koncepte dizajna jos, to tek nakon izlaska igre. Za sada, mogu samo da pokazem jedan od dizajna koji se, na moje prijatno iznenadjenje ali donekle i ocekivano zbog broja dizajna koji sam radio, nasao u samom traileru igre, uredjaj (wall breach) na 2:22, imate dole i screenshot. E sad, igra kao igra kakva ce biti ne znam, vidim da bi svi da se oni vrate na WW2 i sl. Sigurno da ce biti interesantna svima onima koji se loze na space exploration i sve to, bice dosta cool lokacija itd.

Inace, koncept ovog uredjaja, kao i svega drugog u vecini je radjen u SketchUp-u, kombinacija sa Photoshop-om, tako da su imali maltene gotove 3D modele, sa sve texturama (imam dosta specificnu tehniku, objasnicu/pokazati nekom drugom prilikom (semi-game ready modeli da ih tako nazovem)). U sustini koncept izgleda kao ovaj model na slici, samo bez normal, specular i slicnih mapa/textura, cisto color.

Evo slike modela/dizajna.

http://forum.krstarica.com/attachment.php?...mp;d=1462224695

Trailer

Lepo, a dace bog da te angazuju na necemu sto ce ti dati prilike da se malo razmases, kao u nekim radovima koje imas na Artstationu.

Cuo sam da neki koriste Sketchup, MOI... u te svrhe, pa ako budes imao vremena & volje, napravi neku prezentaciju :)

inner universe, alekba, evo dole link, odradili smo intervju, dole gde je moja slika, pa klikcite desno/levo i naci ce te manji tutorijal u 3 slicice. Gledao sam da budem kratak i jasan. Detaljnije od toga cu objasniti u jednoj od sledecih epizoda na youtubu, kad budem imao vremena. Zbog vas dvojce sam i odradio taj tutorijal, pa i drugi da vide naravno :-)

http://mondo.rs/a899872/Mob-IT/Igre/Call-o...vic-Serbia.html

hvala, a za promenu bilo bi gotivno cuti tutorijal ( pa ma ocemu ), na nasem jeziku... dosta vise onih indijaca, rusa, australijanaca i ostalih mumlavih tipova :P

Nema na cemu. Znas kako, bice i na srpskom, nesto. Odlucio sam da bude u vecini na engleskom (ja sam prvo hteo samo na srpskom ali ubedise me da radim na engleskom da moze svako da me razume) jer jednostavno zelim da budem od pomoci svima, gde god bili. Nazalost nemam vremena da radim prevod, niti da radim duple videe, na eng. i srp. Moze da se desi da vremenom krenem mnogo vise na srpskom nego na engleskom, tek sam poceo sa tim, videcu sta i kako...

E pa Nenade, da prokomentarišem i na Zoni :)

Očekivao sam da si radio na nekom žešćem projektu, ali nisam pretpostavio da je CoD u pitanju. Sve u svemu razlog više da igram pomenuti naslov.

Svaka čast druže!

Hvala ti :-)

Svaka cast! Uvek mi je drago kada vidim nase da rade na takvim projektima! :)

Odlicni radovi, cepaj samo :)

Gde si inace? Ja sam trebao pre par meseci da krenem da radim na novom COD-u, ali iz nekih privatnih razloga nisam mogao da se selim u ovom trenutku.

Svaka cast! Uvek mi je drago kada vidim nase da rade na takvim projektima! :)

Odlicni radovi, cepaj samo :)

Gde si inace? Ja sam trebao pre par meseci da krenem da radim na novom COD-u, ali iz nekih privatnih razloga nisam mogao da se selim u ovom trenutku.

Hvala Rastko, appreciate it :-) I meni je drago da vidim da si sam takodje radio na nekim ozbiljnim projektima. Imas ozbiljan skill nema sta, svidjaju mi se mnogo oklopna vozila koja si radio.

Ja sam tu u Zemunu, dole na keju. Pa cestitam na punudi, steta sto nisi bio u mogucnosti da je prihvatis. Samo, zasto bi se selio? Nije valjda da su trazili?

Izvini na kasnom odgovoru, ja sam i haosu. Sad videh na fb, pa ukapirah da si ti :).

Da, on-site u studiju. Za sve projekte sam se svaki put selio, mada meni je to ok, volim da sam u studiju, ali dobro, neki drugi put, ne zalim se ni ovde gde sam :). Nego mi se svidelo sto je novi cod , a i bio je veoma prijatan , dobar intervju i sve ostalo.

Pozdrav :)