Jump to content

Pitanje u vezi posla

Recommended Posts

Pozdrav momci, interesuje me koje su realne sanse da samouki 3D modeler, ili generalist nebitno, sa srednjom skolom, pronadje posao u nekoj nasoj firmi, poput Eipixa, mozda u nekoj manjoj? Bavim se vec neko vreme, vezbam stalno, pa me zaista interesuje

Hvala na odgovorima, naravno, po logici, je da bi najvazniji trebalo da budu neciji radovi i vestine, pa tek onda nivo skolovanja, jer nema nikakvog smisla da to bude requirement samo da bi oni videli da si ti zavrsio, a da radove ni ne pogledaju. Nista, moje je da nastavim da ucim, da ne odustajem, pa ce negde nadam se upaliti :)

Zapravo u gaming industriji, posebno u Srbiji.... od vestina i radova moze da bude bitniji stav prema poslu, radna etika i glad za znanjem. To kazem iz iskustva... u Srbiji ne postoji skola/fakultet za gamedevelopment u tom smislu gde ces sve da naucis. Tako da... ako si zverina koja zeli da uchi i koja dishe 3d max/mayu/zbrush i vidi poligone u realnom svetu.... to moze da bude vaznije od toga da li znas da namodelujes nesto.

Meni je iskreno mnogo vise do rada u lepom okruzenju, sa prijatnim ljudima, posao koji volim, nego da jurim neke velike pare. Btw znaci ne cene nas ovde nesto previse? xD

Da, kod nas ne postoji bas adekvatno skolovanje, ali se eto zbog nekog sta znam standarda gleda ta diploma, makar i mrtvo slovo na papiru.

Pa evo, mogu odmah da ti kazem. U firmi gde ja radim, Mad Head Games, ako znas da isprodukujes zbrush karaktera za 2 dana, niko te nece pitati ni da li imas osnovnu skolu :) (ovo je neki ekstrem primer). Za sve postoji test, za sve postoji portfolio.. i na kraju krajeva.. probni rad gde se obostrano utvrdjuju odnosi.

• 3 weeks later...

Skolu po mom iskustvu niko ne gleda.. Gleda se sta znas da radis i odnos prema poslu..

A u poslednje vreme ja licno se nosim mislju da cak ni to koliko znas nije mnogo bitno, nego iskljucivo odnos prema poslu/kolegama. Dzaba sto neko zna sve super, sto je doktorirao, ako je debil, ako ima problem da se dogovoris sa njim, ako ne moze da radi sa kolegama, ulazi u konflikt, nece da se iscima ni kad je bitno a kamoli kad nije itd... a nagledao sam se takvih.. :)

• 1 month later...

Articom d.o.o. je preduzeće za pružanje usluga iz oblasti marketinga, medija i štampe, koje duže od 15 godina uspešno kombinuje profesionalno iskustvo, kreativnu snagu i ličnu posvećenost na izuzetno zadovoljstvo klijenata.

Ukoliko posedujete visoke estetske kriterijume, pedantni ste, poštujete rokove, spremni ste za dinamičan posao - pošaljite vašu biografiju putem sajta Infostud i konkurišite za otvorenu radnu poziciju, 3D Animator, u kompaniji Articom d.o.o.

http://bit.ly/1WHR2qr