Jump to content

Animirani baner

Recommended Posts

Kao prvo pozdrav svima!

Kako Flash odumire, JS stupa na scenu. A sa njime i novi problemi. (Barem za mene pocetnika :) )

Nije mi problem da napravim i animiram baner u Photoshopu, snimim u GIF i ubacim u HTML. Sve je to OK.

Problem mi se javio kada se zahteva da postoji mogucnost direktnog menjanja same animacije (duzine trajanja slajda, redosled slajda) kao i njene srukture (boje,pozadine, fonta i teksta..), sve to dok se koriste neke od micro js lib-a.

Koliko sam shvatio, sustina je da se iz photoshopa odvoje i ubace pojedinacno layeri koji cine jedan baner kako bi sve to bilo moguce. Kako to izvesti i napraviti istu animaciju kao kada bi nju napravili i eksportovali u gif u samom photoshopu?

Svaka pomoc, link, video je dobrodosla!

Koristiš pogrešan program za animaciju. U Flash-u, sada Adobe Animate CC, uradiš banner, eksportuješ u HTML5 formatu, ugradiš neki kod ako je potrebno i to je to.

Zapravo, nemam ja ništa protiv da tako radiš kao što si krenuo, al' da bi ti se isplatilo da tako radiš banner-e, moraćeš da budeš jedno 3-4x skuplji od ljudi koji rade u Animate CC ili nekom sličnom programu. U prevodu, što se klijenta tiče, otpadaš u kvalifikacijama.

Pozdrav.