Jump to content

Logo > Komentari?

Recommended Posts

Kako vam se čini?

U pitanju je "grafički manifest" jednog novog pokreta koji se bavi kreativnim industrijama - a zove se impressence

impressence traga za impresijama sadašnjeg trenutka (impressions of the present moment), i to kroz kategorije mesta i prostora, oblika i predmeta. Bavi se dekonstrukcijom stvarnosti, kako bi u njoj pronašao najvrednije impresije, i onda od njih, stvorio novu stvarnost.

01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

ps. ako vas zanima više o projektu pravac - http://impressence.rs

Pristup nam je bio da u stvari ne pravimo logo-logo, već da to zaista bude nešto što jeste plakatski, tj izmejdu logotipa i grafike

Tako da, bar što se plakatskog karaktera tiče, on je sa namerom takav.

Ono oko čega ja imam dilemu je da li debljine linija treba da se menjaju kod manjeg znaka (da budu deblje), i takodje, vezano za harmoničnost samog znaka - da li zadržavajući karakter dekonstrukcije znak može biti harmoničniji (ako nešto uočavate - šta?)

Važi ako nećete klasičan logo, ali opet mora da onome koji gleda bude jasno šta je tu. Da nisi napisao o čemu je reč, stvarno ne bih mogao da shvatim šta predstavlja ta grafika, a i kada sam pročitao, evo tek na trećem ulasku u temu mi je lakše da prepoznam. Po meni je najveći problem drugi red, ESS.