Jump to content

NIKKOR AF 16/2.8D Fisheye

boban.best
 Share

Recommended Posts

Zasto ne ides na nesto sto je siroko na nije fisheye?

..a gde znam. Valjda sam se nalozio posto nisam nista slicno probao a hteo bih da imam nesto ultra siroko. Prvo sam nisanio Samyanga 12 i 14ticu, pa racunam ovo je malo uze, a ima i autofoku. Od prajmova arcim 28, 50 i 85 1.8G. Sta mislis da bi bilo boje da pazarim od 16tice (20, 18)?

..a gde znam. Valjda sam se nalozio posto nisam nista slicno probao a hteo bih da imam nesto ultra siroko. Prvo sam nisanio Samyanga 12 i 14ticu, pa racunam ovo je malo uze, a ima i autofoku. Od prajmova arcim 28, 50 i 85 1.8G. Sta mislis da bi bilo boje da pazarim od 16tice (20, 18)?

Nisam prava osoba za odg, posebno ne za Nikon :)

Samo glasno razmisljam...

Ja na kraju ipak zavrsih sa Tokinom 16-28 (na Canonu) mada su me mnogi ubedjivali da je ne uzimam.Igrom slucaja je naisao pristojan primerak, mada cesto imaju problem centriranosti.Posto je u pitanju trtpart mozes da ga probas i za Nikon ako nadjes povoljno.Ima i nekih Sigmi, ali tu iskustva nemam.Nije riblje oko ali je siroko i radi lepo, a mozes u postu da ga iskezis ako ti to nesto znaci kao efekat.

Nikkor 18-35 G (dakle novi G, ne D) ima polovan za 500-inak evra.

Nemoj uzimati fisheye ako nisi siguran da ti treba, posto mi tako deluje.

Samyang 14mm NIJE fisheye, samo je shirok. 12mm jeste fisheye. Dakle sustinski razliciti objektivi.

Meni licno 20/1.8 G deluje kao jako primamljivo resenje, mada moze se reci da to i nije tako siroko. Rekao bih ti 16-35 da uzmes ali on je polovan oko 700 evra, dakle i polovan prevazilazi budzet.

Na 14,16mm i blendi 3,5-5,6 neces imati problem sa manuelnim fokusom sigurno.

Sa druge strane, meni je na 3 fiksna odlicno dosao uwa zoom 18-35 tako da razmisli i o zumzari nekoj. Fisheye bi uzeo samo ako imam uwa zoom i viska mesta u rancu.

Ako misli na 16/2 taj ne ide na FF, 14/2.8 ide na FF.

Btw cisto ovako usput, fascinantno mi je koliko ljudi ne mogu da popamte Samyangovu ponudu :D....iz dana u dan ljudi brkaju 12/2 koji je crop sa 12/2.8 fisheyem za FF, taj 12/2.8 preporucuju umesto 14-ice neznajuci da je fisheye itd, ili planiraju da kupe 8mm fisheye i da kace na FF :D.....

Slazem se da su malo napravili konfuziju s nekim staklima, ali provera na guglu resava nedoumice za 5 sekundi.