Jump to content

Pomozite klincu koji zeli da bude graficki dizajner :)

Recommended Posts

E ovako,

Imam 14 godina i zeleo bih da se bavim grafickim dizajnom,

Tacnije vec sam poceo time da se bavim :)

Prvo sam poceo da se bavim dizajnom kao minecraft dizajner gde sam radio youtube banner mnogim minecraft igracima :)

E sada sam pre mesec-dva dobio graficku tablu i poceo da radim nesto malo "Ozbiljnije" ako to mozemo nazvati tako (primeri:

Sve je to oke i to sve imam dosta podrske, ali ja bih hteo da naucim nesto vise :) Uvek sam zeleo da se profesionalno bavim grafickim dizajnom :)

Ako bi hteo neki "profi" dizajner da mi bude "tutor" ili bar da mi da neke savete :)

Imajte u obziru da sam tek poceo da se bavim ovime i da imam tek 14 godina :)

Primer za moje prve radove: http://imgur.com/a/Xdh12

Za druge radove: http://imgur.com/a/RF0na

post-54982-1456743754_thumb.jpg

Linkove ne vidim, a ovo sto si postavio na forum - "predator" je haoticno. A i Postavio si isto samo u tri velicine...

Prva stvar je da recimo ne mesas uglove tabele...barem ne ovako. Ili su zaobljeni ili su pod 90c. Ako vec moraju da se mesaju onda to mora dugacije. Ovako je bzvz.

Aj sredi linkove da vidimo.

Linkove ne vidim, a ovo sto si postavio na forum - "predator" je haoticno. A i Postavio si isto samo u tri velicine...

Prva stvar je da recimo ne mesas uglove tabele...barem ne ovako. Ili su zaobljeni ili su pod 90c. Ako vec moraju da se mesaju onda to mora dugacije. Ovako je bzvz.

Aj sredi linkove da vidimo.

To je u 3 Dimenzija kao Youtube banner,Logo i cover naravno to ide odvojeno :)

A linkove sam popravio pa vidi :D

I ako zelis pogledaj yt kanal: https://www.youtube.com/channel/UC7U3TeIKdY0GT6SLcxJIh6w Tamo su isto radovi

iskreno tipografija je jako zaebat poso. Ovo si ti neka slova pisao ili si nasao neki free los font ?

svidja mi se ovaj 3d kinda pixel art u prvom linku ako si ti to radio. A ako si radio samo text preko slike onda jbga. - prva recenica ponovo.

Meni ovo deluje zaista obecavajuce. Vecina pocetnickih radova na koje nailazim se svode na eksploataciju efekata sa nesvesno sublimiranim porukama tipa "ne znam kad je dosta", dok mi je kod tebe prva impresija bila likovnost. Ne bih da navodim sta mi sve ovde fali i smeta, ima toga poprilicno, jer bilo bi to zamorno i za tebe i za mene, uz pitanje, da li bi mogao da sagledas sustinu kritike. Bice dana za detaljisanje.

Zauzvrat bih te savetovao da krenes sa kursom crtanja (papir, olovka, ugljen, viziranje, merenje...), zasto ne i slikanja, te neizostavno sa izucavanjem teorije forme, jer kroz sve ovo ces najbolje nauciti da "gledas".

Radis, ucis, radis, ucis... Jednog dana slegne ti se znanje i vidis da si progledao. :)