Jump to content

[PhotoBattle] "Food, food, glorious food"

Recommended Posts

Pobednik na temu "Food, food, glorious food" je:

01.jpg

metabo / Olympus OM-D E-M5 / 27 poena

Ostali ucesnici:

th_05.jpg

puckons / Canon 600D / 25 poena

th_04.jpg

Pexus / Canon 550D / 14 poena

th_03.jpg

istankov / 13 poena

th_02.jpg

nesa-seve / Nikon D100 / 2 poena

Fotografije su postavljene u GALERIJU

Glasanje traje do 2. Marta.

Sve u vezi sa pravilima glasanja mozete procitati u TEMI O PRAVILIMA

Srecno!

Posle male pauze, nastavljamo dalje...

Nova tema je dakle 'rana, 'rana, prelepa 'rana....

Prijem fotografija traje do 18. Februara

Sva pravila u vezi sa slanjem fotografija mozete procitati u TEMI O PRAVILIMA

Prijatno!

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Zahvaljujem svima na glasovima, a posebno kolegi puckonsu jer svojim glasovima direktno uticao na pobednika :)

U prošlom ciklusu sam pokušao da ukažem da nedostatak pravila u delu o "obaveznosti" glasanja učesnika baš zbog ovakve situacije, ali nisam naišao na razumevanje urednika. U skladu sa tim sam i apstinirao od glasanja u ovom ciklusu. Meni lično se puckonsova fotografija najviše dopala tako da je ona, za mene, bolje plasirana i puno više odgovara (pretpostavljam) očekivanim fotografijama postavljača/pobednika iz prošlog ciklusa.

^ja ne kontam, hteo si da bude obavezno da svi ucesnici glasaju, a onda si ipak odlucio da ne glasas sad? Ja sam rekao da bi bilo POZELJNO da svi ucesnici glasaju, ali ja puskom nikog necu terati....i dalje ne shvatam sta je tu lose, ljudi glasaju za ono sto misle da valja, a skroz je nebitno ko su glasaci....eto, puckons je mogao da se pravi blesav i ne glasa, ili da da 5 poena nekom drugom, pa nije to uradio. A ti si iz nekog vrlo cudnog principia odlucio da ne glasas.....

A onda jos pises kako ti se zapravo vise dopala njegova fotografija, i pritom vidis da je njegov glas direktno odlucuje ko ce da pobedi, ali si ipak odlucio da ne glasas? Da zaista iskreno to mislis, ne bi pustio da ostane na tome i pobedis za 2 poena, nego bi glasao za njega. Jednostavno nisi dosledan.

Mislim, cestitam na pobedi, po meni sasvim zasluzeno, ali logika iza ovoga mi nije jasna.

Čestitke pobjedniku, iako je bilo (standardno) malo fotografija, sve su bile zanimljive. U zadnje vrijeme i na ovom dijelu foruma ima dosta negativne energije a premalo fotografija, što je stvarno šteta, jer ovo je idealno mjesto da svako izloži svoje znanje i ideju, pa nek najbolji pobijedi.

Mikri, sve što sam imao da kažem sam rekao i ne bih ni u kakve polemike.

Mi smo fotografi i crtamo svetlom, ali vidim da je potrebno crtati i olovkom:

Moj predlog je da se u pravila uvede i obaveza glasanja učesnika da ne bi dolazili u situaciju da neko svojim neučestvovanjem direktno utiče da rezultat jer na taj način od konkurenata dobija glasove, a on konkurentima ne daje glasove. Ja naravno nisam znao čija je koja fotografija do objavljivanja rezultata tako da nisam ni mogao znati da je drugoplasirana fotografija delo autora koji je mojoj fotografiji dao maksimalni broj poena. Svojim neglasanjem sam imao samo input bez outputa :).

Da sam glasao, svakako ne bih glasao po redu koji meni više odgovara ili ne odgovara nego po ukusu, što uvek i radim.

Zahvaljujem na čestitkama!

U čitavoj ovoj priči sam zaboravio da napišem par rečenica i o samoj fotografiji.

Radi se o sceni iz beogradskog zološkog vrta. Zatekao sam se pored kaveza sa pticama u trenutku hranjenja (oko 13h) tako da je na meni bilo samo da škljocnem. Obrisi žica ograde iz prvog plana su jedva vidljivi zbog blizine na kojoj su se nalazile i (relativno) velikog otvora blende. Koristio sam kit objektiv 40-150mm.

Ako doajen tako kaže :)

Tema za naredni ciklus je svima nama dobro poznati citat:

“Ako kaniš pobijediti ne smiješ izgubiti.”

Mislima da je tema svima prijemčiva i vrlo široka za iskazivanje kreativnosti. Pobediti se može u raznim disciplinama, životnim situacijama, prilikama... Pobediti može atletičar, ali može i dete koje trči u naručje roditelju. Dajte mašti na volju i sretno!

čestitke pobedniku

samo da se nadovežem na pređašnje postove - treba shvatiti sve ovo kao neku igru i opustiti se. A ja sam glasao onako kako sam i hteo - dao sam najviše bodova fotki koja je po meni najbolja. A uvek se može uvesti i tajno glasanje pa onda da sve bude pravično.

Dajte ljudi što više radova i budite pozitivni