Jump to content

Maliciozni softver - problem

Recommended Posts

Problem:

S'vremena na vreme, na Chrome-u a i na Firefox-u, neki softver mi prilikom pokušaja klika na na stranici (bilo da je to klik na link ili samo zelja da se postavi kursor), umesto zeljene akcije, otvori novi tab sa redirekcijom na neku nasumični stranicu (obično neke reklame ili kockasrski sajtovi).

Sad sam uočio da će ta redirekcija uslediti kada kursor dovedem na npr. neki link, a on se ne promeni iz strelice u kažiprst. Nisam uočio pravilo da li se to dešava nakomn odredjenog broja klikova (možda posle 20-30 normalnih klikova na linkove) ili nakon odredjenog vremenskog perioda (svakih 5-10min možda).

Pretpostavljam (siguran sam) da sam to zapatio, kada sam pokušao instalaciju nekog malog programčića za povrat izbrisanih fotki sa kartice (torrent :(). To sam deinstalirao, ali je virus/softver negde ostao, a ja ne mogu da ga nadjem. Nema ga ni u listi za Uninstal u Control panelu

Nije u extenzijama ni Chroma i Firefoxa, ne sredjuju ga ni Free Avast, a ni Spy boot S&D...

Ima li neko neki savet za rešenje ovog dosadnog problema.

Probao i to, kao i AdwCleaner... pronašli neke foldere, programe, fajlove ... očistili, ali moj problem i dalje ostaje...

Sada, ili otvori novi tab sa nekom nebuloznom stranicom, ili mi otvori željeni link, ali samo na delić sekunde i onda odmah na istom tabu otvori novu reklamnu stranicu.... Sve to se i dalje nasumično dešava, nakon nekog vremena normalnog funkcionisanja...

Superantispivare rešava problem imao sam isto. Malvarebytes, ccleaner, wise care 365, i commodo kao najbolji besplatni program za viruse. Ako su besplatne verzije pojedini programi traže ručni apdejt. Jednom u sedam dana ili kad malo zakrklja aktivirati ove programe i nema brige više.

Izgleda su ona dva čistača (AdwCleaner i Malwarebytes + moj SpyBoot S&D + Avast.. ? ) ipak odradili posao, samo je trebalo još par reseta da se sve očisti. Evo, za sada, već drugi dan se ništa neželjeno ne otvara.

edit:

Upozorenje: nakon što sam obavio čišćenje sa Malwarebytes-om, ostavio sam ga uključenog. Dalje, u toku rada sa LR-om, poslao sam fotku u PS, ali je Malwerbytes prilikom dizanja PS-a uočio neki Cracktool (ne znam otkud to tu :rolleyes: :mrgreen: ) i strpao ga u karantin, te onemogućio podizanja PS-a i mene dobro isprepadao :lol:

Sreća, u log fajlu je ostavio mogućnost za restore tog DLL fajla, pa se sve vratilo u normalu, a Malwerbytes se od tada ne diže sa startovanjem windowsa :P