Jump to content
spanac

Pomoc oko LOGO-a.

Recommended Posts

Otvaram servis racunara,pa pravim logo i potrebno mi je vase misljenje.Da li ovo ista valja i sta predlazete?

PS: Servis ce se zvati scroll com.

Doz66lD.jpg

post-54786-1452502952_thumb.jpg

Ne valja.

Nema ljutis, ali ne valja uopste.

Sam logotip/znak mora da se prepravlja dosta da bi licio na nesto, a tipografija j ocajna.

Font je ocajan jos si ga ti sjeb** raznim rqzvlacenjem i razmakom.

Ovo neka ti sluzi kao brzi nacrt ideje, a onda bi trebao da radis i radis na njemu.

Mozda ti se trenutno cini da nije bitno, odnosno da ti reba bilo kakav logo i to odma sada odma i u fazonu si ma ko ga ebe, ali to je skroz netacno.

Nemoj sa ovim da ides.

Iskren savet.

Ne valja.

Nema ljutis, ali ne valja uopste.

Sam logotip/znak mora da se prepravlja dosta da bi licio na nesto, a tipografija j ocajna.

Font je ocajan jos si ga ti sjeb** raznim rqzvlacenjem i razmakom.

Ovo neka ti sluzi kao brzi nacrt ideje, a onda bi trebao da radis i radis na njemu.

Mozda ti se trenutno cini da nije bitno, odnosno da ti reba bilo kakav logo i to odma sada odma i u fazonu si ma ko ga ebe, ali to je skroz netacno.

Nemoj sa ovim da ides.

Iskren savet.

Naravno da nema ljutnje.

Imas neki predlog-ideju.

Nemam ni mnogo vremena u fazi otvaranja sam lokala sve pripreme,ne znam gdje cu prije.

Kapiram te skroz, frka, zezanje, apr...papiri...ludnica.

Imas nekoliko opcija ali dve su skroz ok :)

1. Da das nekom ko se bavi time i odradi ti to kako valja. Ti popravljas racunare, neko pece leba a neko je graficki dizajner...

Verovatno i pekar moz da pogleda u kompjuktor...ali...kapiss :)

2. Da za sada jednostavno nemas logo, i vremenom sam cackas smisljas prepravljas.

Imaj na umu samo da je logo ono po cemu te pamte, prepoznaju, odabiraju itd, itd.

Ako ces sam da se zezas i ako ides na ovaj znak, vidi da pod jedan sve bude centrirano kako treba...tamni krug nije u sredini cc...

Igraj se sa cc koje daju i s na kraju, super je ideja ali losa realizacija.

Linije oko kruga takodje nisu dobre...pogledaj debljine, bez ikakvog smisla. Debljina linija i razmaci odnosno preplitanja stavi da bude 360/3, ili 360/4 npr nije tesko...

Pokusaj da izbegnes gradiente.

Menjaj fontove... Ovi su ocajni :) vidim da ti si hteo neki "tech" font, ali ima pristojnih.

Nemoj da menjas fontove na svoju ruku, o i su sa razlogom takvi kakvi jesu, a ako ih menjas moras da znas zasto i kako...

Jbga, sta da ti kazem...vrlo cesto ljudi prave gresku oko logoa stavljajuci ga na kraj liste prioriteta i vaznosti...

Nemoj da zuris, opet kazem, nije strasno ni ako ispocetka sljakas b z logoa...znam... Hoces i imas osecaj da moras to da odradis, ali veruj mi bolje je biti bogat nego ne biti ;)

Ako rsis sam da radis, salji ovamo ideje skice, a neko od ljudi koji se bavi ovim poslom ce ti siguran sam dati smernice i savete...

Kapiram te skroz, frka, zezanje, apr...papiri...ludnica.

Imas nekoliko opcija ali dve su skroz ok :)

1. Da das nekom ko se bavi time i odradi ti to kako valja. Ti popravljas racunare, neko pece leba a neko je graficki dizajner...

Verovatno i pekar moz da pogleda u kompjuktor...ali...kapiss :)

2. Da za sada jednostavno nemas logo, i vremenom sam cackas smisljas prepravljas.

Imaj na umu samo da je logo ono po cemu te pamte, prepoznaju, odabiraju itd, itd.

Ako ces sam da se zezas i ako ides na ovaj znak, vidi da pod jedan sve bude centrirano kako treba...tamni krug nije u sredini cc...

Igraj se sa cc koje daju i s na kraju, super je ideja ali losa realizacija.

Linije oko kruga takodje nisu dobre...pogledaj debljine, bez ikakvog smisla. Debljina linija i razmaci odnosno preplitanja stavi da bude 360/3, ili 360/4 npr nije tesko...

Pokusaj da izbegnes gradiente.

Menjaj fontove... Ovi su ocajni :) vidim da ti si hteo neki "tech" font, ali ima pristojnih.

Nemoj da menjas fontove na svoju ruku, o i su sa razlogom takvi kakvi jesu, a ako ih menjas moras da znas zasto i kako...

Jbga, sta da ti kazem...vrlo cesto ljudi prave gresku oko logoa stavljajuci ga na kraj liste prioriteta i vaznosti...

Nemoj da zuris, opet kazem, nije strasno ni ako ispocetka sljakas b z logoa...znam... Hoces i imas osecaj da moras to da odradis, ali veruj mi bolje je biti bogat nego ne biti ;)

Ako rsis sam da radis, salji ovamo ideje skice, a neko od ljudi koji se bavi ovim poslom ce ti siguran sam dati smernice i savete...

Ovo prvo,rado bi platio i nebi se cimo,ali dosta sam novca potrosio oko renorviranja lokala,kupovine alata itd... Pa sam primoran da probam sam da odradim,a moram da postavim i reklamu ,posto se lokal nalazi u zgradi i ako ne stavim neku reklamu slabo ce ko da zna da je to servis. Vedeco da nesto promijenim,nisam ni planiro sad da otvaram servis,ali sam ostao bez posla. Pa sad sve na brzaka. Hvala u svakom slucaju.

Ako ćeš stavljati reklamu na zgradu/ulaz mislim da ćeš više imati koristi da nađeš neki fin font i samo napišeš ime to i to - computer service i kraj. Ja tek kod poslednje tačke na koje mi oko padne shvatam da je to servis za kompjutere i to samo zato što piše service. Eto tako, manje savet vezan za dizajn a više za rešenje da drži vodu dok se ne snađeš - mani se komplikovanih ideja zasada, neka piše ime i čime se baviš i to je to.

Kad krene posao a ti polako ili vidi malo po netu procunjaj kako bi to trebalo da izgleda pa postavi ideju, rado će ti ljudi pomoći, ili onda kad budeš imao para plati nekome da uradi pošteno.

Možda ovo bude dočekano sada na nož od kolega, ali ja kad mi treba popravka kompjutera otvorim telefonoteku (a svi znamo kako su vizuelno rešeni oglasi tamo), pogledam koji mi je servis najbliži da odnesem, i to je to, eventualno ako je neko zvučnije ime da sam već čuo njih izaberem.

Neće tebi u dogledno vreme logotip doneti niti više posla, a neće ti ni oterati mušterije pod uslovom da nije baš loš (a ovaj gore ipak jeste baš loš).

Ako ćeš stavljati reklamu na zgradu/ulaz mislim da ćeš više imati koristi da nađeš neki fin font i samo napišeš ime to i to - computer service i kraj. Ja tek kod poslednje tačke na koje mi oko padne shvatam da je to servis za kompjutere i to samo zato što piše service. Eto tako, manje savet vezan za dizajn a više za rešenje da drži vodu dok se ne snađeš - mani se komplikovanih ideja zasada, neka piše ime i čime se baviš i to je to.

Kad krene posao a ti polako ili vidi malo po netu procunjaj kako bi to trebalo da izgleda pa postavi ideju, rado će ti ljudi pomoći, ili onda kad budeš imao para plati nekome da uradi pošteno.

Možda ovo bude dočekano sada na nož od kolega, ali ja kad mi treba popravka kompjutera otvorim telefonoteku (a svi znamo kako su vizuelno rešeni oglasi tamo), pogledam koji mi je servis najbliži da odnesem, i to je to, eventualno ako je neko zvučnije ime da sam već čuo njih izaberem.

Neće tebi u dogledno vreme logotip doneti niti više posla, a neće ti ni oterati mušterije pod uslovom da nije baš loš (a ovaj gore ipak jeste baš loš).

Sve mi je jasno kao dan,videcu sta da radim.

PS: Kolko kosta da se uradi LOGO?

Logo kosta od 1 pica do 6 cifara jura ... nema tu pravila.

Mozes da ga kupis na 99designs-logo store za 100 dolara ili nesto sa stock-a za jos mnogo manje... ako ti se ne uzima profesionalac.

Po meni je ovo, s obzirom na okolnosti, sasvim ok.

Popravi malo ove razmake izmedju slova na "scroll", bas su upadljivo neprijatni.

Vidio sam ovo na "scroll" ali takav font,videcu da to nekako popravim.

dok se zezas sa tim, pazi i na boje...

koja ti je neka da kazem korporativna boja ?

recimo da si odabrao tu crvenu iz logoa...

boje bi trebalo da budu izabrane po nekom pravilu, uzete iz iste palete...blabla...

kada su ovako "random" nabacane... i to ne valja.

ovde sam ti ubacio neke primere.

ako ti zatreba lako ces naci njihovu vrednost bilo kojim "kolor pikerom".

boje.jpg

Izbaci potpuno taj znak koji je vec vidjen milion puta... a ti si ga jos i lose uradio... i ostavi samo pisani deo.

Dictionary, Encyclopedia and Thesaurus - The Free Dictionary

scroll (skrōl)

a. A roll, as of parchment or papyrus, used especially for writing a document.

b. An ancient book or volume written on such a roll.

2. A list or schedule of names.

3. An ornament or ornamental design that resembles a partially rolled scroll of paper, as the volute in Ionic and Corinthian capitals.

4. Music The curved head on an instrument of the violin family.

5. Heraldry A ribbon inscribed with a motto.

v. scrolled, scroll·ing, scrolls

v.tr.

1. To inscribe on a scroll.

2. To roll up into a scroll.

3. To ornament with a scroll.

4. Computers To cause (displayed text or graphics) to move up, down, or across the screen so that a line of text or graphics appears at one edge of the screen for each line that moves off the opposite edge: scroll a document; scroll a page of text.

v.intr. Computers

1. To cause displayed text or graphics to move up, down, or across the screen: scrolled down to the end of the document.

2. To appear onscreen and roll by: "The information scrolls so fast it's unreadable" (Creative Computing).

..........

a da kreneš od značenja imena kojeg si namenio za svoj biznis? recimo. za početak.

Dictionary, Encyclopedia and Thesaurus - The Free Dictionary

scroll (skrōl)

a. A roll, as of parchment or papyrus, used especially for writing a document.

b. An ancient book or volume written on such a roll.

2. A list or schedule of names.

3. An ornament or ornamental design that resembles a partially rolled scroll of paper, as the volute in Ionic and Corinthian capitals.

4. Music The curved head on an instrument of the violin family.

5. Heraldry A ribbon inscribed with a motto.

v. scrolled, scroll·ing, scrolls

v.tr.

1. To inscribe on a scroll.

2. To roll up into a scroll.

3. To ornament with a scroll.

4. Computers To cause (displayed text or graphics) to move up, down, or across the screen so that a line of text or graphics appears at one edge of the screen for each line that moves off the opposite edge: scroll a document; scroll a page of text.

v.intr. Computers

1. To cause displayed text or graphics to move up, down, or across the screen: scrolled down to the end of the document.

2. To appear onscreen and roll by: "The information scrolls so fast it's unreadable" (Creative Computing).

..........

a da kreneš od značenja imena kojeg si namenio za svoj biznis? recimo. za početak.

Pa ''scroll'' sam stavio jer ima na Misu (mouse) :rolleyes:

A zar nije "scroll" na mišu strana reč za točkić? Što koristiš stranu reč?

Pozdrav.

E neznam vise ni ja, sta god da sam htio da stavim bilo je zauzeto.