Jump to content

sezona 2015-2016

prolece
 Share

Recommended Posts

posto sam jelte izbrisao, ponistio svoju temu bay of kotor i dz zajednicu uskratio za istu, dosao je red na iskupljenje. ocekujte od mene, ja se nadam 10-15 novih fotografija do aprila-maja sledece godine.

1. Risan, Crna Gora, oktobar 2015

prva fotografija ove sezone. kadar koji je isplaniran pre vise od godinu dana i cekao sam da se desi ovakvo jutro. kada se desilo, bio sam tu..

a5fe2s.jpg

• 3 weeks later...

srecna vam nova people :)

durmitor. uff kakvo mesto.

zanimljivo za pirni do, iliti ovu scenu. ugao je takav, da svetlo odgovara samo zimi i to sto kasnije to bolje. problem kod zime je taj sto ako padne sneg, nema sanse da dodjes dotle, osim helikopterom eventualno. iz cetvrtog puta sam uspeo.

118h8w3.jpg

• 2 weeks later...

hvala vam

@yagodinac, pazi, fotografija je napravljena oko 1am, a mi smo tamo stigli jos oko 8pm i cekali svetlo.

cekali smo mesec da nam dodje sa desne strane i otvori ove senke sa prednje strane sedla.

tako da orion je nebitan :D msm ebes orion ako bi svetlo bilo lose na sedlu :D

inace, nikad lakse i lepse cekanje svetla. sedeli u autu, grejanje radi, vino otvoreno, a pogled kroz soferku bolestan :D

2ex35p3.jpg

• 2 weeks later...

hvala vam.

sto se tice mlecnog puta, razmisljao sam o tome, ali sam dosao do zakljucka da je sedlo kao motiv mnogo jak-snazan, i da bi ga kompoziciono i estetski srusio, tj narusio balans.

mlecni put je u planu, ali sa drugim motivom..

bio u novembru u ulcinju 4 dana...

Ada Bojana, Novembar 2015

qozlh5.jpg

• 2 weeks later...

hvala maxer.

inace ovo su prvi dani sa a7r napolju. u petak uvece mi stigao, u subotu ujutru zapalio u ulcinj.

mozda nesto i da napisem za novu spravu..

presao sa mk2 zbog vise mpx, boljeg dr.

svi znate sta slikam i jedino mi je senzor bitan. iso 3200 po mraku mi je kao iso 1600-1250 na mk2, mnogo vise mpx, mnogo bolji dr i mnogo vise mesa u fajlu, kasnije u obradi.

ekran extra, trazilo extra, nema vise coretanja po suncu u ekran, sada se sve to gleda u trazilu.

live view mnogo bolji, sada sa cpl i nd od 10 blendi, bez problema podesavam fokus, dok mi je na mk2 sluzio za kadriranje eventualno.

zanimljivo da mi objektivi rade bolje na soniju nego na canonu. rabim canona 24-105, sigmu 35, om zuika 50 i canona 70-200.

24-105 mi je bio slab od 24 do recimo 30mm na bilo kojoj blendi, a na f4 na celom rasponu bas bas mekan.

bio sam misljenja da mi je 24-105 samo privremeno resenje, dok ne uzmem 24-70 mk2, ali se to sada sa a7r promenilo i ne treba mi nista bolje, jer ovo radi mnogo dobro.

sigma, zuiko i 70-200 odlicni, za nijansu bolji nego na canonu.

da ne zaboravim da napisem da sam uzeo comlite ef-nex adapter za 60 ili 70 dolara.

baterija je bulja. bas bas bulja.

poceo ponovo da slikam ulicu sa malim zuikom 50mm, samo zbog fokus pikinga jer mnogo dobro radi.