Jump to content

Koji Fudzi?

neu3no
 Share

Recommended Posts

Ove Americke cene su malo zbunjujuce. Cene sa BMFocus su realnije za nas.

AbCK0zf.jpg

Ja bi T10. Al ovo je za zenu. A zena bi X A2 i to verovatno samo zbog narandzaste koze. X M1 isto ima u toj izvedni. Ako budem imao dobre argumente, mozda je mogu nagovoriti na kupovinu neke od boljih opcija.

Ja bi radio uveo i Olympus u igru…ali oni imaju 50 Pen modela i nista tamo ne kapiram.

Cilj je da je lepim i lakim za koristenje proizvodom izvucem iz kandzi Iphone fotografije. Crni komplikovani DSLRovi definitivno nisu njen fazon.

• Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Plasio sam se da cu to cuti jer i ja znam da X-E2 nudi najvise od ovih, al jes nekako ruzan za videti ga. Kao oni starinski idioti.

Ja navijam za T10 samo se plasim da nije prevelika budza. Ona je malo zaljubljena u A2 jer je lep. (a i jeftiniji je)

moja odluka je pala na xt10 zbog polozaja EVF...nekako mi vise odgovara sto je po sredini...malo mi bilo nezgodno da gvirim na stranu..i cinimi se da lepse lezi u ruci x-t10 u odnosu na x-e2 al to je moj trip.....i nemoj se bojati da je budza, ja ti garantujem da nije ....svi koji su videli x-t10 bili su prvo iznenadjeni kako je mali, a onda je krenulo odusevljenje kako lepo lezi u ruci...

za ova dva druga slazem se sa cveletom...vrlo brzo sam odustao od njih...

najiskrenije sta god da uzmete od ova dva zalepice vam se za dusu... ;)

Ja lepo pričam mesecima da kad bi neko sad ulazio u ozbiljnu investiciju sa sistemom bi mu prvo preporučio Fuđi ako ne pati od površine senzora.

Strašne stvari se dešavaju.

Jedinu razliku koju ja vidim u radu između X-T1 i X-T10 je ISO točak i veličina EVF-a (iako im je rezolucija ista). A ISO točak se lako custom-izuje u nedostatku. A taj EVF je mađik, pogotovo kad ga zarotiraš za 90 stepeni a on ostane pametan i dalje sa svim prikazima.

Ispod haube su isti - svi dele isti procesor i senzor. X-T1 je zaptiven a ostali nisu (imas 5 zaptivenih objektiva imaju WR u oznaci). 6 programabilnih tastera kod X-T1 i 7 kod X-T10, sa svim onim tockicima daju nenormalan operativni ugodjaj (kod X-T10 i X-E2 tockici se ponasaju kao dugmici).

X-T10 je iz ove godine, jeftiniji i laksi, X-T1 iz prosle a X-E2 iz 2013.

X-T1 ima za nijansu vece trazilo od Canon EOS-1D X :), a oba imaju odlican fazon da kad okrenes fotoaparat za portrait mode, okrene ti se i prikaz u trazilu.

E sad, mene ''brine'' ova konstatacija:''Crni komplikovani DSLRovi definitivno nisu njen fazon. ''

Tu vec dolazimo do toga kako percipiramo mirrorless fotoaparate, narocito ove klase. Ako joj ne treba trazilo, slobodno neka ide na X-A2 ... a ovo ostalo sto imaju na sebi, moze postideti gomilu dSLR fotoaparata. Entry level sigurno a vecinu i iz mid level grupe. Nisu ovo fotoaparati koji imaju Auto mod, blenda se menja na objektivu, brzina na kontrolnom tockicu, cak i ISO ili merenje.

X-A2 kao i njegov prethodnik X-A1 nema fudzijev x-trans senzor već konvencianlani, a X-M1 je sličan aparat kao X-A1 samo sa x-trans senzorom

moj glas ide da pošto uputiš ženu malo u problematiku ipak ona sama odluči, možda bude malo lošiji aparat u nekoj boji ali mirna glava :)

edit: vidim da se na kp prodaje novi Panasonic gm5 sa kit objektivom za 610€ isto nije loš izbor sobzirom da je prilično kompaktan aparat, ima ga u crvenoj boji :) a ima i evf

Xe2. Bez razmisljanja.

X-t10 je isti ko Xe2 ali veci...

Pa nisi u pravu, x-t10 je gabaritima manji od x-e2

Inace i ja glasam za x-e2. Vise mi se svidja "rangefinder" fazon od "slr" fazona.

Sto se cena u bmfocusu tice, to uzmi sa debelom rezervom. Nemaju uglavnom nista na lageru pa se porucuje... i ceka... i mozda stigne.

Jedinu razliku koju ja vidim u radu između X-T1 i X-T10 je ISO točak i veličina EVF-a (iako im je rezolucija ista). A ISO točak se lako custom-izuje u nedostatku. A taj EVF je mađik, pogotovo kad ga zarotiraš za 90 stepeni a on ostane pametan i dalje sa svim prikazima.

Mislim da je buffer mnogo bitnija razlika od navedenih.

X-A2 kao i njegov prethodnik X-A1 nema fudzijev x-trans senzor već konvencianlani, a X-M1 je sličan aparat kao X-A1 samo sa x-trans senzorom

moj glas ide da pošto uputiš ženu malo u problematiku ipak ona sama odluči, možda bude malo lošiji aparat u nekoj boji ali mirna glava :)

edit: vidim da se na kp prodaje novi Panasonic gm5 sa kit objektivom za 610€ isto nije loš izbor sobzirom da je prilično kompaktan aparat, ima ga u crvenoj boji :) a ima i evf

Oh wait? To sam popustio. Zeznuli su me sa ovom X oznakom.

X-A2: APS-C CMOS

X-M1: APS-C"X-Trans CMOS"

X-T10: APS-C"X-Trans CMOS II"

X-E2: APS-C"X-Trans CMOS II"

Kapiram onda da je ovaj X-Trans CMOS II what's it all about?

Sad mi je i ovaj X100T zanimljiv.

Nemaju uglavnom nista na lageru pa se porucuje... i ceka... i mozda stigne.

Kod Ljube - pcfoto.biz ima na lageru skoro sve, sada i odmah. ;)

PS

Ako te zanima, imas kratak prikaz X-T1 ... za sada samo on.

Sto se tice, malo konkretnijeg poredjenja, baci oko na http://www.fujivsfuji.com/xt10-vs-xt1-vs-xe2/ a i generalno, na tom sajtu imas podosta o fuji fotoaparatima.

Sto se tice staklica, da li razmisljate u pravcu prajma ili 18-55 ?

Mislim da je buffer mnogo bitnija razlika od navedenih.

Ja imam 350D, dakle aparat star 10 godina i nikad ili mozda jednom sam uspeo da napunim buffer. Jel neki od ovih aparata toliko spor sa praznjenjem tj brz sa punjenjem buffera da to moze smetati u uobicajenom radu. Kapiram da ce bilo koji fuji retko ko odneti da fotka za Sports Illustrated.

Kod Ljube - pcfoto.biz ima na lageru skoro sve, sada i odmah. ;)

PS

Ako te zanima, imas kratak prikaz X-T1 ... za sada samo on.

Sto se tice, malo konkretnijeg poredjenja, baci oko na http://www.fujivsfuji.com/xt10-vs-xt1-vs-xe2/ a i generalno, na tom sajtu imas podosta o fuji fotoaparatima.

Sto se tice staklica, da li razmisljate u pravcu prajma ili 18-55 ?

Pa evo gledam bas, ako ne razmisljam i prepustim se onda mislim da je kit objektiv ok, al mi nije strana ideja je imati neku 35-icu i bataliti objektive. Tako da mi je ovaj X100T sa fiksiranom 23mm postaje privlacan upravo jer ima taj famozni senzor i nesto manual tockica.

Sta mislite sta mislite?

Ja imam 350D, dakle aparat star 10 godina i nikad ili mozda jednom sam uspeo da napunim buffer. Jel neki od ovih aparata toliko spor sa praznjenjem tj brz sa punjenjem buffera da to moze smetati u uobicajenom radu. Kapiram da ce bilo koji fuji retko ko odneti da fotka za Sports Illustrated.

Continuous Shooting

x-t10: Burst of 8.0 fps, then dramatic drop to card write speed

x-t1: Approx. 8.0 fps (JPEG: max. approx. 47 frames)

Nekome znaci, nekome ne znaci. Ali i dalje mislim da je to najbitnija razlika izmedju ova dva aparata.

E pa. Nije ni cudo sto je dobar. Ima sve od fujija sta valja i zalepljenu 35icu da se ne mislis.

Taman pomislih to je to dok nisam video cenu. :)

E sta mene zbunjuje. Zasto se koristi tockic za kompezaciju ekspozicije, umesto tockica za proimenu ekspozicije?

Ja bar na DSLRu koristim kompezaciju ekpozicije samo u odredjenim uslovima, (kad recimo slikam tamne objekte naspram svetla ili tamne objekte na tamnoj pozadini)