Jump to content

stari Marshall

Recommended Posts

Pozdrav svima :)

Imam jedno staro gitarsko pojačalo, koje je zapravo jedna dosadna, jednakostranična, crna kutija sa pozlaćenim giljan dade momentom u vidu kontrolne table, sa sve zlatnim zubima, tj potenciometrima :)

E sad, palo mi je na pamet da mu totalno promenim izgled, tako što ću da ga - tapaciram (tanak sunđer + mebl štof), i da mu u skladu sa tim promenim i prednju ploču

Ukratko..šta biste mu vi uradili i kakvo novo odelo mu obukli ? :)

Hvala unapred na eventualnim savetima

evo i pacijenta

DSCN3873.jpg

marshall-5203-master-reverb-30-1986-1991-29350.jpg

Errrr Marshall je odlican takav kakav je. Vecina kopija Marshalla su bile izmisljanje tople vode i ljudi ih razaznaju uglavnom po nivoima ruznoce (kao npr. Soldano). Blackstar je napravio nesto da lici. To sto ti planiras je u pravcu tweed style pojacala koja imaju svoj hipster smek (Ala Bassman, Dumble OD itd.). Takodje, ako radi, to pojacalce moze i da se proda pa da kupis neku kantu sa kupujem-prodajem i nju razvrcavas. Ovo je greota rasturati jer taj koji ga je dizajnirao je znao sta radi...

Еее... Имао сам баш исто такво појачало... Слажем се са унутрашњим универзумом, не ремети га. Евентуално можеш да пробаш да набациш неку маску која га неће оштетити и која ће моћи да се уклони кад је изгустираш.

Погледај молим те који звучник има. Требало би да је "Celestion". Можда једну фотку звучника да видим, постоји могућност да је то моје појачало а препознаћу га по звучнику.

:)

Hvala na odgovorima, malo sam zakasnio jer prvih dana niko nije odgovarao, pa sam stekao utisak da je forum malo..da prostite, mrtav ;)

Kad ono imam šta da vidim

Doduše, niste mi pomogli sa odgovorima jer ste svi na liniji da se tu ništa ne dira

Ipak, imam par razloga za renoviranje

Prvo, pojačalo izgleda lošije nego ovo sa svlike. Prošlo je svašta izgleda i ima neku priču, ali to nije moja priča :)

Drugo, ide zima, a ja volim da se bakćem sa alatkama.

dalje..Imam ja još pojačala tako da mi ovo nije jedino (što se svirke tiče)

Onda, već sam nabavio neke delove (duplo manji Marshall logo, novu ručku, sada tražim grill platno koje bih želeo da bude svetlije, sivo..itd)

Dakle, obrni okreni - renoviranje mu ne gine.

Pala mi je na pamet ideja, da kupim najpre fotelju (pošto mi inače fali fotelja u toj sobi gde je pojačalo), pa da onda pojačalo presvučem istim meblom kao što bi imala ta fotelja :)

Inače volim tapaciranje, i mislim da bih tapacirao sve što može, od nameštaja, zidova, pa do drugih detalja (npr pedale u pedalbordu)

Neki redosled bi bio - grill platno (pa u zavisnosti kakvo je ono), mebl (sa tankim sunđerom ispod), ili veštačka koža, prednja maska (video sam izvanredne samolepljive folije), kapice za potenciometre, ručka (nabavio sam novu original Marshall) i ćoškovi (sada su crni i malo ogluljeni, postoji opcija ili za iste takve, ili da budu hromirani)

evo i zvučnika (btw, pojačalo sam kupio od našeg čoveka koji radi u Beču)

20151004_155059.jpg

Am253.jpg

ovako neštomi se mnogo više dopada

marshall_mg30fx_cream_limited_edition_2.jpg