Jump to content

Jedan novi projekat - Rhei

Recommended Posts

^Razmišljao sam slično ali mislim da ceo sistem ovih "magneta" koji privlače tečnost i sama "preciznost" tečnosti ne bi bila zadovoljavajuća i ne znam da li bi mogli svi elementi (motori, ram...) da se naprave da budu tako mali kako to zahteva ručni sat.

Možda nam autor otkloni sumnju i pojasni stvari. ;)

Svakako je lepsi.. A i mislim da je mehanizam bolji (koliko sam razumeo nisu elektromagneti nego obicni koje mehanizam pomera). Samo to je svakako super i mislim da je novo. Svi su radili sa elektromagnetima, sto je mozda trajnije ali mislim da trosi daleko vise struje + ivice brojki su cudne..

Svakako respect.. Dvoumio sam se dal da u opste kazem ista.. Da ne ispadne da omalovazavam. Nije to.. Onda sam se setio skorasnje "pilici afere" i reko ipak je ok da kazem, relevantno je.

Stvarno se nadam da se niko nije uvredio, ako jeste, obrisacu, nije bitno..

Svakako: B92

@Che che

Upravo tako. Elektro magneti su slabiji, vise trosi struje, grejanje i jos gomila negativnih strana. Lakse za napraviti, ali generalno losije resenje. I Damjan je odavno pokusavao sa elektro magnetima.

Ne brini, niko nije ni mislio da omalovazavas, ali je neophodno objasniti razliku da nebi doslo do toga ;)

Te koncepte sam neke jos davno video.. tipa 2006te, tako nesto. Bila je kao popularna "zmijica" (snake) sa ferrofluidom i rasterom elekromagneta. Ali sve je bilo samo crno. Cudno da je skoro 10 godina trebalo da neko napravi ovako nesto. Bili su i "recepti" za "kuvanje".. Mada nisam probao.. zanimljivo je svakako..

Svejedno, mislim da je definitivno lepo resenje umesto elektormagneta, svakako novo..