Jump to content
lisa

kupovina D750 kod nas

Recommended Posts

Koga bi preporucili: foto diskont, pc foto.biz, foto store, axel ?

Ima li neko ikakva iskustva sa servisiranjem ako je uzimao aparat preko ovih firmi?

Zanima me zbog garancije, zato sto refot priznaje samo aparate kupljene u zoom foto-u ili yellow store-u.

Tesko da ces dobiti odgovor na zoni.

Ja sam u slicnoj dilemi ovih dana, gde da kupim, s tim sto razmisljam o D610 i D750.

Kontaktirao sam preko pp (za slucaj da je javno nekom neprijatno da prica o tome, mada ne vidim zasto ne pomoci savetom koji ti nista ne steti) nekoliko clanova zone koji su se skoro pohvalili kupovinom, cisto da se informisem oko cena i uslova koje su dobili... Pa recimo da su moja vrlo niska ocekivanja vezana za kolegijalnost na zoni, jos vise spustena.

Za ostale ne mogu da kazem jer nisam pitao, ali iz foto store su mi rekli na konkretno pitanje da li je servis u refotu - nesto se obavlja u ..... (zaboravih ime servisa) a nesto u refotu. Meni je to cudno bilo. Kako ja ostvarujem garanciju? Doneses njima i oni regulisu. Sta znam.... Meni se kod njih nije svideo neprofesionalizam u komunikaciji. "Bice sledece nedelje, javicemo" pa se ne jave uopste. Ako ej takav odnos kad treba da ti uzmu pare, kakav ce biti kad (ne daj Boze) bude trebalo da ostvaris garanciju.

Ljuba iz fotobiz vazi za korektnog i postenog coveka.

Odakle imas informaciju da refot priznaje samo te radnje?

Ljuba je super, ali kod Axela je mnogo povoljnije, barem koliko sam ja video u poslednje vreme i niko nije imao problema sa njima, cak sta vise, svi su vise nego zadovoljni. :)

Pre mesec dana sam se i ja pitao slicno pitanje, doduse za kupovinu objektiva. U fotostoru su mi rekli da im nije na stanju i dali mi visu cenu(kako rekose jos je uracunat i popust) od refot-a, sto mi je bilo LOL jer te maksimalno loze kako odobravaju dodatne popuste :) , zoomfoto je imao naravno istu cenu kao i refot jer od njih i uzimaju robu.

E sad kod ovih ostalih su bile jako slicne cene kao u refotu, te su mi otpale jer nista ne dobijam, a mozda(verovatno) i nemam zvanicnu garanciju, jer moze da se desi(meni se pre desilo) da nije refot uvoznik tih objektiva i da ne daju fiskalni racun koji je jedini vid racuna koje refot smatra validnim(kako meni rece gospodja iz refota).

Jos jedna opcija koja je bila u igri je bila kupovina preko KP korisnika(mislim da cak ima vise accounta) koji prodaje sa refot garancijom Nikon opremu, medjutim meni se licno nije svidela ta opcija, iako na oko deluje lepo(uvezao REFOT), jer nema nikakvog racuna, samo popunjen i pecatiran gar. list. Ja sam odustao i od ove opcije jer je cena bila niza za samo 10%(dakle ni ceo PDV).

Na kraju sam lepo u Refotu uzeo na 6 rata bez kamate, nov neotvaran primerak.

Po meni za kupovinu Nikona u Srbiji, nema nekog velikog novcanog razloga da se ne kupuje ono sto je zvanicno uvezeno, i ima refot servis(za mene pouzdan).

Kao drugu opciju vidim licnu kupovinu u Madjarskoj posto je prevoz jeftin, cak i ako bi se islo u njihov nikonov servis(3 god je garancija na aparate, od cega 1 godina vazi kod nas)

U foto diskontu bi trebalo da je garancija regularna 100%.

Ja ozbiljno razmisljam o prelasku na nikon, i to bas na d750.

Ali pre toga se nadam da ce da izleti neka 5d trojka polovna :D

@dragan8 Pa isto su garancije, samo njihove, ne Nikonove i servisa ovlascenog od strane istog.

E sad koliko ti vredi garancija samo nekog naseg preduzeca i majstora/servisera je velika enigma u Svrbistanu, iz prostog razloga ako imas problem da ostvaris garanciju, dok ti pravno isteras svoje pravo rodices dve mecke, jednu jer moras da ides preko drustva za zastitu potrosaca, a oni su skoro svi neaktivni i/ili ih boli uvce jer primaju pare od fondova a ne od broja resenih slucajeva i nemaju nikakvu moc(samo savetuju tebe ili preduzece), a radjanje druge je imanje posla sa nasim pravnim sistemom. Naravno uvek ima izuzetaka, tj, postenih i korektnih ljudi(kod nas je tako jbg, mozda je negde gde je bogatija ekonomija drugacije), ali za mene i moje pare u ovoj drzavi je suvise velika kocka da li cu sa takvima saradjivati.

Da ne bude da samo mracim, i ja sam imao situaciju u kojoj je Ljuba bio jako korektan, poslovnost za svaku pohvalu.

Ne bih znao za nikona, ali ja se nakupovah u zadnje vreme canonove staklarije (dobro, plastikarije :D ) kod axela, i zaista jeste bilo povoljno ... do duše kupovao sam jeftine objektive, koji su i onako povoljni ... ali povoljnije povoljni ... if you know what I mean ... :lol:

Sto se tice cene, bolje je platiti i malo vise ukoliko ces imati sigurnost i sigurnu garanciju. Ja sada (ovde u CZ) kada sam kupovao novi D7200, mogao sam ga uzeti novog za 150e manje, ali je bilo pitanje koliko bih se posle cimao da nesto zatreba.

1850e je sa gripom. :D

Axel je najjeftiniji, ostali su oko 1700e. a 150e nije malo...za te pare moze da se uzme 50ica 1.8g, kojoj super odgovara d750. :D

To za garanciju mislim da nije tacno, ja sam ih pitao pre kupovine aparata da li priznaju garanciju iz CH.

Da, priznaju godinu dana jer je toliko medjunarodna garancija.

Ako priznaju njihovu nema razloga da ne priznaju za aparat koji je kupljen u Srbiji.

Definitivno je najjeftinije preko kupovati. Ja sam kupio svoj u Nemackoj u Saturnu. 2340 sa 24-85vr 3.5-4.5 i dobih finu Sandisk extreme od 64gb gratis koja ni malo nije jeftina. Sad vidim da je 2250e, sa povracajem poreza nije sigurno skuplje nego bilo gde kod nas. U yellowstore-u taj komplet kosta 2600e, dinarska protivvrednost. Sto se tice garancije, cim sam ga dobio proverio sam broj za flair gresku, ispostavilo se da je aparat sa greskom, okrenuo refoto i rekli su da mogu da donesem aparat kad god zelim i da ce za dz da otklone problem, aparat ima evropsku garanciju. E sad, za ostale probleme eventualno nastale i nevezane za one priznate sa Nikon sajta, nisam siguran.

@bugarin

Ne bih ja to tek tako zakljucio. To sto kupujes u CH i ove radnje u Srbiji su mozda dve razlicite stvari, papiroloski jbg :)

Priznaje se medj. garancija sa popunjenim Warranty Card i racunom/slipom(znaci ovo sam lepo procitao na papiru na kome pisu uslovi world wide garancije. Popunjen warranty card, prvenstveno znaci da imas pecat recimo u EU Nikon Europe BV i/ili REFOT kod nas(to je pecat preko koga je stigao proizvod, ko ga je distribuirao iz Nikon corp-a.) tj da se vidi da je distribuiran po njihovom kanonu (ovo mi je leglo iznenada :) ) , a trebalo bi da se lupi i pecat prodavnice.

Vise para manje rizika, bitno je da covek moze da bira kombinaciju para i rizika :) .

@majov

Znaju stranci kako da privuku musteriju, ovde se Sale koristi samo za nadimak a gratis bi najradije anatemisali iz serbskog jezika. Ne dao bog da pitas za kes popust :)

Taj sa 5-iiicom bolje da javi canonu kako im je izdrzljiva oprema, mozda moze za reklamu da im posluzi, nego da ga oglasava :)

I ja planiram kupovinu D750, ali kako sam iz CG, uopste nisam u toku sa ovom pricom o garanciji o kojoj pricate u vezi sa radnjama po Srbiji, a konkretno me zanima kupovina tijela od cikice iz Madjarske (mislim da ga znate, vecina uzima opremu kod njega, ja sam vec par puta uzimao, sve ok). Da li on daje tu (pisanu) garanciju (ne sjecam se jel prije davao, davno sam kupovao), i da li ona vazi u refoto-u ako bi bilo eventualnih kvarova?

Danas sam pitao Axela, trenutna cena kod njega za D750 je 1550 eura. Znaci, jeftinije nema ni u Madjarskoj. Dve godine garancije u Refot-u, nema dalje.

Kod Josipovica je 1900, tako nesto. Planiram i ja kupovinu uskoro, tako da ce biti Axel verovatno, u kombinaciji sa 85mm 1.8g.

Aparat je bruka, mogu samo to da kazem.

Ja sam uzeo D750 u junu preko Axela.

Vrhunska saradnja. Zvao sam ih i isti dan su mi doneli aparat.

Ako je stvarno cena 1550e, nemas sta da razmisljas :)

Apsolutna preporuka za Axel.