Jump to content
Aghayev

objektiv za video

Recommended Posts

Želim da kupim automobil koji je pogodan za putovanje na more. Ako neko može da mi predloži nešto od 2000 - 2500 eura?

...

Aj' malo elaboriraj problem

Želim da kupim automobil koji je pogodan za putovanje na more. Ako neko može da mi predloži nešto od 2000 - 2500 eura?

glson.JPG

pa imam canon 1200d i zelim da snimam klipove. sta je sad nejasno?

Imam ovaj 50mm 1.8 i zelio bi neki bolji da mi preporucite, ali ocigledno su pojednici malo veci filozofi.

A mi treba da gledamo u zivotinjske iznutrice i jagnjecu plecku da bi videli sta ti imas i sta ti u stvari treba. Pre nego sto druge, sa nipodastavanjem nazoves "filozofima" gledaj da malo poradis na sopstvenom umecu komunikacije.

Isto tako izbor objektiva je nesto sto zavisi samo i jedino od tvojih potreba i mogucnosti tj. ti si taj koji jedini zna sta u stvari zelis da snimas.

Aj lepo kazi za sta ti treba, tj, sta bi snimao i a li si pre za fiksni ili zoom objektiv. Jel dolazi polovno u obzir i tako jos po nesto.

Nije isidor nista filozofirao, nego si postavio pitanje koje trazi odgovor na 3 lista a4 formata.

Ja mislim i da ti je taj 50mm f1.8 odlican isto. Ne bacaj pare dok jos ne budes sam tacno znao sta zelis. 50-ica je odlicna, ima dobru blendu, uci da koristis manuelni fokus...

Umesto nabavljanja novog objektiva nauci da snimas flat video tj. bez kontrasta. Za to koristi Picture Styles i preko Canon aplikacije ubaci Cinestyle, Visioncolor Picture styles za snimanje videa. Flat video ti je bitan zbog post produkcije kasnije jer tu ces izvuci sve sta ti treba. Istrazi oko ISO osetljivosti da imas manju granulaciju na video snimcima. Maticni ISO kod Canona je 160. Tako da kad budes koristio ISO neka to bude u koracima 160, 320, 640,...itd. Sve medjuvrednosti tipa 250 dace ti vise noise-a od recimo ISO 320 bez obzira sto mu je manja vrednost.

Magic Lantern trebao bi da je u zavrsnoj fazi za 1200D pa prati malo i taj forum. Otvorice ti se citav svet novih opcija i kako tvoje znanje bude raslo ti ces sam vise znati sta ti treba za tvoj posao. Do tad stedi pare i radi sa tom 50-icom jer je odlicna! Jedino ako te zabrinjava bucan i netacan fokus prodaj nju i kupi isti objektiv samo u STM varijanti.

Ja mislim i da ti je taj 50mm f1.8 odlican isto. Ne bacaj pare dok jos ne budes sam tacno znao sta zelis. 50-ica je odlicna, ima dobru blendu, uci da koristis manuelni fokus...

Umesto nabavljanja novog objektiva nauci da snimas flat video tj. bez kontrasta. Za to koristi Picture Styles i preko Canon aplikacije ubaci Cinestyle, Visioncolor Picture styles za snimanje videa. Flat video ti je bitan zbog post produkcije kasnije jer tu ces izvuci sve sta ti treba. Istrazi oko ISO osetljivosti da imas manju granulaciju na video snimcima. Maticni ISO kod Canona je 160. Tako da kad budes koristio ISO neka to bude u koracima 160, 320, 640,...itd. Sve medjuvrednosti tipa 250 dace ti vise noise-a od recimo ISO 320 bez obzira sto mu je manja vrednost.

Magic Lantern trebao bi da je u zavrsnoj fazi za 1200D pa prati malo i taj forum. Otvorice ti se citav svet novih opcija i kako tvoje znanje bude raslo ti ces sam vise znati sta ti treba za tvoj posao. Do tad stedi pare i radi sa tom 50-icom jer je odlicna! Jedino ako te zabrinjava bucan i netacan fokus prodaj nju i kupi isti objektiv samo u STM varijanti.

Hvala na odgovoru. Ovo mi je mnogo pomoglo.

Zadrzacu se jos na 50-ici definitivno.

Jos jednom, hvala na odgovoru.

Nema na cemu. Samo vezbaj i uci. Istrazuj materiju ako te zanima videografija. Za pocetak imas sve sta ti treba samo da se usavrsavas i kao sto sam ti rekao vec tad kada budes akumulirao odredjeno znanje i iskustvo tacno ces znati sta ti gde fali i uzimaces opremu. Ovako ces samo bacati pare u nesto za sta ni sam jos nisi siguran da ti je to to. Tad ces znati svakako sta ti treba i nece ti trebati pomoc drugih ako me razumes sta sam hteo da ti kazem.

I jos jednom nema na cemu. Veliki pozdrav.

Nema na cemu. Samo vezbaj i uci. Istrazuj materiju ako te zanima videografija. Za pocetak imas sve sta ti treba samo da se usavrsavas i kao sto sam ti rekao vec tad kada budes akumulirao odredjeno znanje i iskustvo tacno ces znati sta ti gde fali i uzimaces opremu. Ovako ces samo bacati pare u nesto za sta ni sam jos nisi siguran da ti je to to. Tad ces znati svakako sta ti treba i nece ti trebati pomoc drugih ako me razumes sta sam hteo da ti kazem.

I jos jednom nema na cemu. Veliki pozdrav.

ovo sam snimio sa 50-icom prije par dana.. --->

Imas 24mm f2.8stm, ako hoces nesto sire, imas takodje 40mm f2.8 stm... :)

Ti si samo napisao objektiv za video, moras da napises da li hoces nesto sire, nesto gde se dobija bolji bokeh, itd...ne mozemo mi da pogadjamo sta ti hoces...

Posto si okacio ovaj primer, mnogo je jasnije sta ti treba, pored pomenutih objektiva sa AF-om imas i ceo niz manuelnih objektiva ako mislis da sam uostravas.Znaci neki 50mm, posto ces njime lakse raditi manuelno fokusiranje, toga ima po najrazlicitijim cenama procesljaj temu bokeh pa vidi sta kako radi.A osim njega ima i sirih ali je tu vec ponuda slabija.

A mogao bi da pogledas i koju knjigu, zlu ne trebalo, recimo o osnovama kadriranja, uopste o vizuelnoj umetnosti kao takvoj (video je skup fotografija), kako bi sve to sto radis imalo jos vise smisla...

Ako ti treba predlog - reci.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...