Jump to content

backup sa kartice na terenu

Jo Husafet
 Share

Recommended Posts

Druagi, jel neko od vas gikov.. pardon, kompujterskih strucnjaka i foto znalaca ima neko resenje za automaCki bekap sa CF kartica na terenu?

Naime, do sada sam uspesno koristio Magic Pro DC Partner 4 sto mu dodje neki shajzze citac karica sa ugradjenim HDD-om od 250GB koji ima i dugme copy. Tuzna cinjenica je da je baterija na njemu umrla i da nemam vremena, da se akam da nadjem zamenu. I onako je redji od covecije ribice.... kapiram da naci bateriju zvuci pre-entuzijasticno.

Da li se u poslednjih par godina nesto promenilo po tom pitanju (kad su vec proizvodjaci aparata moroncine kojima je mnogo tesko da napisu par faking linija koda koji ce gurne sve sa kartice kroz USB port na externi hard...). :angry:

Jel postoji varijanta da se na neki eskterni HDD zzabode USB Hub i na to citac CF kartica tako da bez kompa moze da se sadrzaj kartice istrese? Ili je to naucna fantastika? Msm meni? Mozda i ima...

Stos je sto idem na Prokletije, daleko od civilizacije i ne vracam se za bar 3 nedelje u toku kojih ce da bidne vise slika nego sto ja imam GB sa sobom u karticama, a to je 80GB. Nemam vise kartica jbg. Opet, nekako mi je delovalo logicno da postoji (jednostavan) nacin da se direk' sa kartice citacem prebaci na 2TB HDD, sto je jelte, daleko finiji rad nego da vucaram 150 GB u CF karticama. Jest' 64GB CF je lepa stvar. Ko ima :)

@maxer

Upravo takav i imam, doduse stariji model koji podrzava samo 250 GB diskove. Mogu reci da je ovo potpuno do jaja stvar, samo sto je baterija ipak nekog ogranicenog trajanja. Tipa meni je riknula nakon 5 godina

@sira

Nosimo agregat, tj. poljaci su u sklopu njihove ekspedicije vec odneli 2 kom na vr' planine

@sira

Nosimo agregat, tj. poljaci su u sklopu njihove ekspedicije vec odneli 2 kom na vr' planine

Upravo tih htedoh napisati da Poljaci sigurno nose agregat. Fali ti još neki mali laptop kao što je VAIO P :)

To je ono što sam ja nosio pre 4 godine gore, samo ne znam radi li taj vaio još.

Ja bih ti dao, da imam neku cf karticu, ali nemam.

S druge strane, neka bude da je sa 5d mk2 cr2 file 20ak mb, to mu dodje da na 1gb staje 50 fotki, pa to x80=4000 fotki. Hoces li napuniti to, a da ne filtriras fotke na terenu? Mislim, hoces li imati 4000 dobrih fotki za par dana hoda?

uhh... vec sam prebacio 23-24kg, samo mi jos i laptop fali. TReba to neko da iznese na ledjima od Vusanja...

PLan B - ponesem eksterni hard i citac kartica i nadam se da neko od poljaka ima sa sobom laptop? :wub:

Nose da bi crtali sta izmere. Ma uvali deo terteta na konje, sigurno ce ici nesto tim vidom.