Jump to content
micko s16

SanDisk Extreme 32gb

Recommended Posts

... a i ista fabrika u PRCu preko dana radi za njih, a nocu pravi kartice za sebe, ...

Ja sam napr. pročitao nešto drugo: da se u originalnim fabrikama ne proizvode "kopije", već se to radu u fabrikama-kopijama sagrađenim u unutrašnjosti Kine (daleko od očiju mogućih posetilaca sa "zapada"), koje brojem nadmašuju one "originalne" (dok se pravi jedna originalna fabrika, npr. u Šangaju ... u unutrašnjosti Kine se paralelno rade tri iste takve "fabrike-kopije").

uglavnom je tako, mada ne moraju bas biti daleko - moj drugar radio za firmu koja je otvorila fabriku u Kini, posle tri godine nikla hala preko puta njih i kompletna ekipa presla preko i krenuli da stancaju

Ja sam dugo uvozio iz Kine, Indije, Bangladesa i proizvodio garderobu tamo... Vlasnik fabrike koja radi za poznate modne brendove mi je redovno nudio original "stocklot" garderobu, i bas od brendova koji se proizvode tamo. Prica je da svi vole kes! Pa i ovi veliki. Dakle fabrika plati nesto firmi za koju radi da ova zazmuri dok fabrika stanca. Provereno.

idi u refot ili zoom foto. Ista je firma i dobices garanciju. cene su junacke ali si miran. E bay i to je muka ziva za ostvarivanje garancije iz Srbije.

Ja ne znam kako vi cuvate te kartice, ali ja sam sigurno bacio 10 kartica u zadnjih 2 godine. Sandisk je jos dobar, imam 2x8gb ultra plus i drze se vec 3 mjeseca. Transcend class 10 obicni je katastrofa, a bacio sam i 2kom nekih sony 16gb class 10. U prosjeku mi traju kartice oko 4-5 mjeseci, koristim reader od laptopa i cesto ih vadim (sto bi moglo biti uzrok problema).

I ubio bih da imam CF u svim aparatima.

Treba izbegavati najpoznatije brendove jer se najvise kopiraju. Ja bih pre uzeo neki Samsung ili Sony. To su sve jednako dobre kartice a daleko su vece sanse da su original, ako uopste i postoje kopije. A inace, verovatno najsigurnije mesto za kupovinu originala je B&HPhoto. Skoro sam od njih uzeo Sonije od 64GB, UHS-1 U3 94MB/s Read, 70MB/s write, za 31$ po komadu...