Jump to content
micko s16

SanDisk Extreme 32gb

Recommended Posts

Imam dve ove kartice nekih 10 meseci. Ne znam da li je normalno da ovako izgledaju, ali u zadnjih 15tak dana su krenule da se raspadaju, bukvalno. Obe.

Znaci plastika deluje toliko krto, kao da je stajala u rerni pa posle toga blejala u frizu malo.

Ono sto je bitno, je da nisu ispadale, nije igran fudbal s njima, nisu strugane, nisu savijane itd. Kupljene su u FotoStore. Koristim ih u 6D i 550D. Priblizno su isto koriscene obe.

Pogledajte fotke pa mi recite da li je normalno, da kartice od 50 evra komad, izgledaju ovako posle 10 meseci normalne upotrebe.

Ako kazete da je normalno, ok, nikom nista.

Ako nije, sta da radim? Mislim kao 10 meseci, 100 evra, nije mi bas zanimljivo.

img8601-2.jpgimg8606-2.jpgimg8607-2.jpg

ako smatras da to nije deo normalnog "wear & tear" procesa, a ti lepo racun u ruke i pravac prodavnica. Kao sto verovatno znas, kartice spadaju u tehnicku robu koja je u Srbiji pokrivena garancijom od 24 meseca.

Iskreno smatram da ne treba tako da izgleda. Imam Samsung 16gb sdhc i 4 godine sam je jahao i izgleda i radi kao prvog dana.

Uz 6D sam prvo uzeo na istom mestu 64gb Sandisk Extreme, koja je riknula istog dana. Zamenili za drugu 64gb koja je riknula posle nedelju dana (mislim da sam pisao o tome ovde), i tad sam zamenio za ove dve od 32gb. Dodje mi da ih samo zavrljacim u kantu i odem opet da uzmem Samsung.

meni se skoro desilo da mi zabaguje transcend od 16, ali mislim da sam sam kriv za to ... Kada sam otišo da izradim slidže u radnji, nisam je lepo gurnuo u čitač, nego onako ... ružno ... do pola ... i bilo je ono files corrupted, trt-mrt ...

posle je recuva pronaš'o na njoj sve što mi u životu nije trebalo, ali naravno ne i one zadnje koje je trebalo izraditi, pa je pao formatčić, i nakon toga evo je, fercera bez greške ...

btw. jedina kartica koja mi je u životu riknula bila je baš neka namunjena sandisk, pre pešes godina, i od tada više ne davam pare na skupe varijante, isključivo kupujem najjeftinije đubre :D samo gledam da je class 10 ...

a ja svoj tanscendov CF za koji sam mislio da sam ga izgubio, marnuo vratima od kola i u tom trenutku skapirao da sam je izgubio u Rapid Strap dzepu . Ona klasicna prica sa patrljkom pojasa sto viri izmedju sajtne i vrata od automobila...

Iskrivila se ko gudalo. Ispravio, nabio u aparat, pali, radi ide...

I posle nek neko kaze da CF nije mama ;)

Ja sam isto ljubitelj CF-a, jedina potencijalna mana je krivljenje pinova u aparatu/citacu, ali za to treba biti talentovan.

Kod SD-a uvek visi nad glavom opasnost od statickog elektriciteta.

Meni je crkla...pa, skoro svaka ta mala ultratanka kartica. Sony MS Pro Duo x2, MicroSD SanDisk, Kingston SD samo sto se ne raspadne, gomila kojekakvih adaptera...Obicno umirale od fizickog raspadanja. Od CF-a sto je crkavao imam jedan SanDisk Extreme koja ima neki zbag sa kontrolerom - kada je ocita radi savrseno ali zato je ocita iz 6og pokusaja, doduse nju sam dobio takvu pa ako moze da mi posluzi onda kul, meni u rukama ni jedan CF jos nije crkao.

Naravoucenije - CF jes' da je skuplji ali vam se bar nece delaminirati u dzepu. Ako nije meni (ovi sto me znaju znaju koliko sam smotan) sve su sanse da nece ni vama.

"Problem" sa SanDiskom je sto je njihovo ime u sustini sinonim za pouzdanost i onda je kao takvo izazvalo more kopija, a ti onda u minskom polju trazis original. Nemam pojma koja je prica sa CF-om koji ne radi, mislim da je bio DOA i da je coveka mrzelo da se gnjavi, a za microSD znam da mi je crkao zato sto je stalno radio van deklarisane radne temperature zato sto se blentavi ZTE pregrevao.

Da sam u situaciji da mogu da biram karticu bez da mislim o parama, znam sta bih kupio, ali znam i gde i kako - kod zvanicnog uvoznika, a trazio bih da vidim i papire o uvozu. :)

Memorijske kartice su najfalsifikovanija roba od svih tehničkih roba. Vrlo se lako lažiraju i pakovanja i spoljašnjost, a lelektronika za njih se kupuje za siću, i može da ih sklepa svaka radionica sa SMD mašinom (a u Kini ih je na 'iljade).

Sem da se uzme narudžbinu direkt od proizvođača, bilo koji "druga ruka" maloprodajni trgovac ne može biti siguran da je uzeo original. A što je najgore, ti falsifikovani rade uglavnom sasvim normalno. A i oni se razlikuju od kontigenta do kontigenta.

Tako da, vrlo verovatno da su nam zalutali neki falsifikati.

Poslao sam mejl SanDisku, cisto da proverimo po serijskom jel original ili nije.

A u medjuvremenu cu da uzmem bar jednu samsung da teram.

ja imam ovakvu sandisc samo od 16 gb i drugu iz serije sandisc ultra od 64 gb i obe sljakaju bez problema, ni nalik ovome sto ti imas na slikama...po meni je ovo neka bofl roba, ko sto neko gore rece, sd kartice su jedan od najfalsifikovaijih proizvoda.....

Tvoje "Sandisk" mi nekako čudno izgledaju, takve nisam vidjao već medju ostalima najčešće ovakvu dole:

sandisk-extreme-hd-video-sdhc-32gb-class-10-uhs-i-sdsdx-032g.jpg

ja imam različite Sandisk SD kartice, neke od 2 GB još iz 2006, skroz izlizane ali ni jedna nije okrnjena ili pukla plastika

Micko, uporedicemo ih ovih dana sa mojim Sandisk Extreme Plus, mada mislim da ne bi smele da se bas tako raspadaju. Ja moje stare malo vise od godinu dana bas zlostavljam ali izgledaju kao i prvog dana.

Proveri brzine upisa i citanja sa Crystal Disk Mark.

@Zlatko KG - tako su izgledale pre ovog make overa pre par godina. AKo si skoro kupio takvu karticu, proveri brzine upisa/citanja.

Zlatko, nije tu nista sumnjivo, bar sto se etikete tice. Sadasnja Extreme Plus, je zamena za nekadasnji Extreme Pro, brzina 80 MB/s (read, upis je negde oko 60 max)....u sustini ista klasa..... Ima i Extreme Pro 2 koji je osetno skuplji i brzi. (95 MB/s read, 90 write)

Dakle ima tih kartica sa crnom etiketom i kartica sa svetlom, zlatnom etiketom....

Samo da dodam, 10 godina iskljucivo koristim Sandisk, naravno kupljen u inostranstvu. Nikada, nijedna nije crkla, ni CF ni SD bilo koje klase. Sve rade i danas.

sto se tice sandiska, imam jednu od 8gb ultra, kupio je preko pre nekoliko godina i dan danas izgleda kao iz radnje.

e sad posto je sandisk ( kao i ostale mem. kartice )kod nas neverovatno skup, napravio sam kompromis i uzeo za najpristojnije pare od uvoznika 2x Memorija SDHC 32GB Transcend Class10 / TS32GSDHC10U1 :)

brzine u klasi najboljih "sandisk" khmkhm kartica a cena prava sitnica...

eh da porucio i Čitač memorijskih kartica Kingston FCR-HS3, USB 3.0 Hi-Speed, loodilo ovo-ono, stize mi danas sutra, pa ce vidimo kako brzo radi sve to zajedno.

brzine bi trebale da su sjajne, pu pu da ne urecem ;)

^sta znaci brzine najboljih Sandisk kartica? Class 10 je jako sirok pojam, a brzina zavisi vise od cenovne klase, nego od toga sto pise. Btw, na karticama uglavnom napisu brzu cifru, odnosno brzinu citanja, dok je upis drasticno sporiji. Mada, ima i onih gde fer i korektno pise i brzina upisa i brzinu citanja.

Ja koristim ovu karticu:

toshiba-32gb-exceria-typ.jpg

i to u mojoj Sigmi DP2-Merrill koja se izuzetno greje dok radi (telo je od metala i postane baš vruće).

Imam je godinu ipo i dan-danas izgleda kao nova. Brzina rada je bravo.gif.

Probao ali se i dalje greje B)

mikrim@n,

Kad uzmeš u obzir da su mu RAW fajlovi od 48 od 55 MB, on sasvim pristojno brzo to odradi (čekam nekih 4s, dok ne postane ponovo operativan a on nastavi upisivanje fajla još toliko). Sigma podržava ove brze kartice, bađ kao i Canon 6D.