Jump to content
Zoki83

Polovni Canon 600D , 550D ili novi 700D

Recommended Posts

Da 700d sa kitom, mogao sam 650d ili onaj sony 5r ali ovaj sam dobio najjednostavnije i najbrze. 530 je kostao.

Hvala na pomoci svima.

Шта значи: „да ли је у реду”, одличан је објектив за те паре.

Milslim na ostrinu :)

U nekoj telezoni za male pare - da li je Tamron 55-200 1:4-5,6 u redu (ostar bez mnogo drugih problema) ako kosta 50 EUR, tj da li je bolji od Sigma 70-300mm ili Canon EF 80-200mm?

Canon 80-200/4.5-5.6 je najgori od tih jeftinih telaca, neoštar i slabog kontrasta, gledao sam svojevremeno neke primere po netu. Ako baš nemaš izbora sačekaj da se pojavi na Limundu, tamo ne prelazi 30ak evra, nekad za te pare zajedno sa aparatom na film.

Čak i da je optički bolja ta Sigma kao i sve stare Sigme će izbaciti grešku "err99" pri okidanju osim kad je blenda skroz otvorena. A brat bratu i da šljaka blenda 6.7 na 300mm ne obećava. Za 50-60ak evra jedino što može lako da se izbunari su Canon 75-300 ili nešto skuplji 100-300/4.5-5.6 al u lošijem fizičkom stanju i to posle cenkanja ili na Limundu gde su cene uvek niže ali se retko pojavljuju. Traže svi više u početku ali nema šanse da to prodaju po tim cenama, pogotovo ne brzo. Tu je negde i Sigma 70-300 obična, ne APO. Svi ti objektivi su podnošljivi do sredine raspona, od oko 200 i posebno na 300 mm su otprilike neupotrebljivi čak i sa f8 osim ako ti je dovoljna niska rezolucija. U centru još i nekako ali ka ivicama su mutni, hromatske aberacije i nizak kontrast dodatno kvare sliku.

Samo da dodam da Canon 80-200/4.5-5.6 ima nepogrešivo ružan bokeh, što je kod teleobjektiva retkost. Sve to što je polovno ispod sto evra je tek da kažeš da imaš teleobjektiv... Jedini telac za male pare koji radi sasvim OK je 55-250 IS.

Kupio sam taj 80-200 i ne deluje mi toliko lose iz prvih par slika. Canon 10-18mm je naravno super.

I takodje uzeo sam cullman 2519 stativ, tu je jedini problem sto je video glava 2D ali klizi perfektno. Ne mogu da nadjem pravu 3D video glavu za manje od 50 EUR, tako da mozda uzmem obican ball head.