Jump to content

Software Nation

Hawk
 Share

Recommended Posts

Osecam obavezu i odgovornost da upozorim ljude na firmu u kojoj sam radio. U pitanju je firma koja se zove Software Nation.

Firmu vode Erik Mathew Popovic i David Todorovic. Ovo je njihova fb stranica.

https://www.facebook.com/pages/Software-Nat...4418756?fref=ts

Osim sto su plate konstantno kasnile, firma je na kraju meni kao i nekim mojim kolegama ostala duzna novac koji nemaju nameru da isplate tako da cu ja potraziti pravdu na sudu.

Osim toga sto ne isplacuju novac, tokom rada u firmi bio sam svedok raznih lazi i pokusaja manipulacija s njihove strane kako bi oni izvukli odredjenu korist.

Bez obzira na projekte koje nude, zaista ne preporucujem nikome da na bilo koji nacin saradjuje sa ovom firmom i ljudima koji je vode.

Kolege nisam hteo da imenujem, ali bi ih zamolio da ako posecuju forum u komentarima potvrde ovo sto sam napisao.

Svaka čast za ovo.

Mnogo je govnara u zemlji Srbiji koji eksploatišu radnike, znam kako vam je.

Imaš moju podršku, ali država je za sve kriva.

Naprimer, penzije su 8000 din, a ako hoćeš da pošalješ nekog u starački dom moraš da platiš 40 000, da bi ga izdržavali.

Nisam verovao da će mi Sloba nedostajati, ali tako je. (nisam ni u jednoj partiji-stranci i slabo izlazim na izbore)

Ovi danas sve naplaćuju, još malo pa i vazduh...a odakle ti novac to nikoga nije briga.

Nemožeš ni da odeš da ratuješ ako neplatiš... :blush:

Sloba je bar dao babama da prodaju ajvar na pijaci....bar to.

Država je kvarna, kvarnija nego u Slobino vreme.Nekažem da je tada bilo super ali smo mogli da se snadjemo, kako tako....

Pacovi u ovoj zemlji to vide i koriste, pa razmislite na sledećim izborima za koga glasate.

Problem je što danas nema ni opozicije...

Glasovajte za MENE ME, sve ce vas po'apsim kad dojdem na vlas'

sta vam je tu cudno kad vidite ozbiljnu firmu koja je okacila mekove na sliku..... Ko bre jos radi na njima danas, mislim nije ovo foto forum pa da moram da se objasnjavam, vi bi to morali da znate. Znaci iz starta je jasno sa kom imate posla, tj. dupe uza zid. A sta je bilo i kako je bilo mozda ce neko iz SN da se javi, posto sigurno zna za ovo, pa da cujemo i drugu stranu. Ako ima sta da se cuje, mada je i cutanje je recito, pomekad i preglasno ^_^

Glasovajte za MENE ME, sve ce vas po'apsim kad dojdem na vlas'

sta vam je tu cudno kad vidite ozbiljnu firmu koja je okacila mekove na sliku..... Ko bre jos radi na njima danas, mislim nije ovo foto forum pa da moram da se objasnjavam, vi bi to morali da znate. Znaci iz starta je jasno sa kom imate posla, tj. dupe uza zid. A sta je bilo i kako je bilo mozda ce neko iz SN da se javi, posto sigurno zna za ovo, pa da cujemo i drugu stranu. Ako ima sta da se cuje, mada je i cutanje je recito, pomekad i preglasno ^_^

Super... glasam odmah za tebe, jer me ni u zatvoru neće.

U današnje vreme moraš da napraviš dooooobru pizdariju da te prime u zatvor, (bar 10 headshot kill), ako imaš 9 samo ti oduzmu kuću...nisi za zatvor.

Ali opet tamo ima bar 2-3 obroka na dan a zimi je toplije nego napolju.

Još ako obećaš da će programeri i dizajneri za vreme tvoje vladavine, moći da rade na groblju, (kopanje i ostalo) pa ti si moj idol.

:)

Ajde da kazem i ja nesto za dnevnik :)

Mozda sam ja glup i ne shvatam svet, ali jebes me ako razumem coveka koji ce dati 4k evrica godisnje da bi bio u ucionici gde Mujo predaje, kada za 500$ mozes da imas celu biblioteku tutoriala od odlicnih predavaca.

Cuo sam nekoliko puta izgovore u fazonu nemogu ja da se motivisem sam da krenem da ucim, lakse mi je kada imam profesora koji mi daje i domaci. Pa ako ne mozes da se motivises da sam ucis onda idi se prijavi za komunalnu policiju. Tako da svako dobije to sto zasluzi na kraju, pa cak i ovi predavaci, ako znas ovo gore sto sam naveo, i samim tim da ti poslodavac zaradjuje na jednoj vrsti prevare, pa sta si ocekivao, da ce prema tebi biti fin ????

Inace nemojte da spominjete politiku ovde, nije pravo mesto za to.

Labicko ne mo' mi rasterujes musterije :D A tebi ostrvo cu u skladu sa nickom da dam jedno celo na jadranu, lepo, golo.

Kol'ko puta treba ponoviti da politika ne postoji, samo je novac i osecaj moci u pitanju.

Sa obzirima da ih je pljucnulo par ljudi sto podrazumeva jos ihihi koji su ocutali da se ne bi zamerali ( kao da je bitno sta neko prica za buduce gazde ), a da je ovo mala bara gde svi znaju svakog i sve za ocekivati je da se neko od prozvanih javi.

Mada nisam siguran na sta bi to izaslo, kad covek pogleda kako su se pilici upetljali u kucinu... svega bi se mi tu nacitali <_<

drago mi je sto je moja tema pokrenula 'lavinu' po pitanju odgovornosti nekih studija po gradu i da se skrene paznja na njih, sa druge strane zao mi je jedino ljudi koji su bili uskraceni za nadoknadu/e koje isti im nisu isplatili, mislim da bi trebao da se napravi spisak/tabela kao sto ima jedan forum u usa po pitanju svakog studija, koje su mu prednosti i mane, pa da svako popuni na osnovu licnog ili kolektivnog iskustva kako mu je bilo tamo...

poz

Mozes li da nam kazes jos neke detalje? Npr, dali je sve sa developerske strane bilo ok i korektno? Da li ste odradjivali svoj posao savesno i korektno? I oni tek tako odlucili da vam ne isplate zarade...Deluje mi malo nemoguce...Cak i za nasu ovakvu drzavu u kojoj zivimo...Ako je to slucaj,onda bi trebalo da ekspresno ove informacije prenesemo i drugima kako ne bi bila jos neka zrtva njihove bahatosti...

DAKLE,VI STE SVOJ POSAO ODRADJIVALI SAVESNO I KOREKTNO? BEZ KASNJENJA I BUG-ova?

Ako neko ne ispunjava svoje obaveze sa njim se raskine ugovor i isplati se za ono sto je uradio do tog trenutka po ugovoru ( ako isti postoji ) ili se isti ne produzi uz sve isplacene i unapred dogovorene troskove, jer je to jedina realna opcija. Ako firma nije dala ugovor; ako je imala ugovor a nije isplacivala; ako je imala ugovor a nije isplacivala + zaposlila nekoga bez probnog perioda i trpela takvo stanje mesecima; dala svakom artistu odgovornost za quality check itd. to onda samo ide njoj na stetu i govori o njenoj (ne)profesionalnosti. Ne znam i ne zanima me ko je u ovom slucaju kriv ili nije, trebalo bi da postoje neke norme kako nijedna strana ne bi bila ostecena.

Treba svakako pogledati obe strane... Ako developer kasni sa projektom (svojom krivicom), velike su sanse da ce kasniti i finansijski deo od strane klijenta za taj projekat - sto uslovljava kasnjenje plate, itd. To je kod outsourcing kompanija uzrocno-posledicno. Pa ako na kraju dodje do cancel-ovanja projekta od strane klijenta, krivicom developera, nije neposteno da i developer snosi neku vrstu odgovornosti za svoje postupke. Btw, ja sam developer.

btw. @woobi, pile babino, ne mislis li da ti je postupak malo bedast, registrujes se danas i o'ma se ufatis ove teme.... bljak, od mene imas minus 1000 banbija :mrgreen:

Svakako je bitno da se cuje i druga strana ali ne na ovako agotivan, providan i primitivan nacin. Da su mene ili moju firmu tako popljuvali javio bih se pod pravim imenom i dao svoje vidjenje stvari, ovako ljaga ostaje. Ovo besmisleno anonimno talasanje, stvarno nema svrhe osim da te napravi glupljim nego sto jesi :lol: I sta si ti hteo na kraju da kazes, mame ti? Ako klijent otkaze posao, kakve to veze ima sa platom zaposlenih? Ja kad radim, radim za platu i zaboli me koliko moj gazda zaradjuje, sta ja imam sa njegovim novcanikom, isto tako ako on pukne sta se to mene tice, ako ne delimo profit, necemo deliti ni gubitke.

Normalno, nije sve crno belo, ako je gazda okej lik, a znam zasigurno da je ne njegovom krivicom nahebao, necu ici djonom, ljudi smo, ima dana da sve dodje na svoje mesto. Ovde se ne radi o tme, i nije to uradjeno jednom i samo za 3d artiste nego i za predavace, tako da.....

A sad ajde lepo se vrati u svoju pecinicu i ne zraci vise :) evo i smajlija sam turio

Mozes li da nam kazes jos neke detalje?

"Nam" ovde podrazumeva zajednicu clanova, od kojih su neki aktivni 10-15 godina na ovom forumu, i imaju hiljade postova.

Ti nisi u toj grupi. Molim te edituj ovaj post, da kaze "Objasni meni (koji sam se danas registrovao)..."

Ko ce ga znati, ima svega. U svim zanimanjima, ne samo u kopjutor artu, moze da se desi da zaposleni uprska stvar.... corbu kusa gazda. Lako je moguce da je woobi neko ko nema veze sa SN, ali je nahebao zbog saradnika, pa je iskoristio priliku da se otarasi jeda & cemera. Samo sto je to uradio na najgluplji moguci nacin. Software Nation..... pa, oni su propustili priliku da kazu stogod u svoju odbranu.

@ bazuka, cudan smisao za autocenzuru imas :P ban je besmislen, to je ionako dupli nalog samo za tu priliku. Sto se nije predstavio pod nadimkom koji je poznat je vec stvar psi'opatologije ove sredine. Svi nesto gledaju da se ne zamere, glume ludilo, niko nece da stvari nazove pravim imenom. A ne vidim cemu to.... pre podosta godina radio sam za lika kojem si mogao bas sve da uradis, osim da pljuckas po Slobi :lol: Cak me je sin njegov upozorio da cu dobiti sutku ako lanem sprotiv precednika. Normalllnoooo, da sam lajao, sutku nisam dobio, nego su me nekako uvek zapadali smorni poslovi.... ma cak mu se osladilo, kupi mi pivo ( on ne pije i brani alkohol na poslu ) i dodje da se svadjamo. Hucu da recem, kad su ljudi normalni sve se moze, posao je posao a licna misljena su stvar za diskusiju van radnog mesta,,, po mogucstvu opusteno, u ladovini, uz pifce i tako to .......

@pail

Otkud stvarno mozes da budes siguran. Msm ovako samo na citanje mislim da ne moze. Jedino ako vi vidite ip adrese ili nesto. Meni na citanje nije definitivno da jeste..

Covek samo rece sta misli, cak nije ni bio u fazonu "tako je".. Onako obazrivo je izneo svoje misljenje, sa kojim mozemo svi da se ne slazemo ali to nema veze. Niko ne moze da kaze da je definitivno on njihov covek. :)

Edit: u stvari ajde.. Malo je mozda pretenciozno bilo ovo boldovanje i velika slova.. Da to nije uradio rekao bih da je skroz ok lik, samo je izneo svoje misljenje..

Ali i dalje ne moze da se kaze sigurno ne neko iz SN.. Osim po nekim IPjevima ili nesto, ja to ne vidim a ni ne gledam.. Ne znam ni dal mogu da vidim ja..

Ali svakako se slazem sa vecinom. Ako "gazda" nije naplatio posao, to ne treba da se tice nekoga ko je radio za platu. Jer svakako kad isti uzme vise para nece se javiti da to podeli sa radnikom. Njegova je krivica i ako je zbog radnika greska koju je on napravio dovela do prekida saradnje sa klijentom ili cak eventualnog ne placanja istog. To je los menadzment, sto klijenta sto ljudi koji rade. To je posao "gazde" da "pegla" osnosno da "hendluje"..

Poslodavac i zaposleni ne dele rizik posla (inace bi bili "ortaci" u poslu), samim tim ne dele ni profit ni gubitke. Po meni, to je pravi stav u ovakvim situacijama, definicija. To bi svi, sa obe strane trebalo da znaju ovde kod nas, ljudi (sa obe strane) se malo "zbune" nekad ovde u vezi sa tim. I radnici i "gazde".. Mnoge situacije bi bile jasnije i cistije kad bi svi ovo znali i razumeli..

I to vazi uvek, ne samo onda kada to odgovara odredjenoj strani. Svi moraju biti dosledni..