Jump to content
Sign in to follow this  
Karenski89

CakePHP i slicni framework - Sta je to prosto receno?

Recommended Posts

Drugar mi jedan rekao da ne bi bilo lose da osim html/css i sl. ucim za pocetak cakePHP e sad ja sam recimo koristio Wordpress ali ovaj tip stvari nisam i ako bi neko mogao da mi objasni poblize sta je to i kako funkcionise za pravljenje sajtova...

To što si "koristio" Wordpress zaboravi, jeste on baziran na PHP, ali pri korišćenju nemaš dodira sa php kodom.

Za početak, kreni odavde: http://www.w3schools.com/php/default.asp

Kad naučiš PHP, onda možeš krenuti sa nekim framework-om.

Takođe, nije dovoljno sam to, ako znaš dobro HTML5 i CSS, mogao bi da kreneš i sa angular.js, node.js i drugim JS baziranim frameworks-ima što se tiče HTML-a, takođe možeš da malo naučiš i "less" ili neki drugi CSS framework.

Kod malih projekata sve ovo možda nije toliko važno, ali kod složenih projekata drastično olakšava neke stvari.

Takođe, Bootstrap se podrazumeva (ne funkcionišu više @media upiti za "responsive", jer sada i telefoni imaju HD rezoluciju, ali je ekran dosta manji od 19-24" koliki se najčešće koriste uz desktop računare, pa se mora znati tip uređaja na kome se sadržaj prikazuje).

Hvala ti @kobayashi na izdasnom odgovoru...videcu ako naucim malo php-a mozda i probam a za node.js sam cuo ali videcu kad malo bolje naucim css tj. onaj advanced deo a bootstrap vec znam onako radio sam par stvari sa njim...