Jump to content

Potrebni automotive dizajneri i 3D modelari

sirchulle
 Share

Recommended Posts

Moje ime je Rade Culic. Radim u nemackoj autoindustriji kao Class A modelar i dizajner (zavisno od projekta do projekta) za BMW, Audi, MAN. Mozete moj profil da potrazite i na popularnim job portalima i sl. Zapravo, moja firma pruza usluge toga po ovim firmama sto svakako znaci da i ja sam to radim, zar ne? Elem, poslovi se prosiruju, pa iskreno receno ne mogu vise ni da stignem sve sam. Potrebni su mi Class A modelari (Alias, ICEM Surf) , automotive ili industrial dizajneri. Svaki oblik dizajna, Class A modelinga i ostaloga. Da ne preterujem i ne tupim okolo obim posla me je pretekao i svaki oblik pomoci bi mi dobro dosao uz naravnu novcanu nadoknadu. Ako zelite u nemacku autoindustriju moze, ako zelite da radite iz Srbije i to moze osim Class A modelinga. To mora da bude ovde (Minhen, Nemacka) jer sam i ja nesto slicno pokusao ali ne ide. Naravno, digao sam ruke od povratka u Srbiju i sada ovde sedim i vrbujem ljude da rade za mene i ove okolo. Znate kako kazu, nema lazi nema prevare. Sve je zasnovano na obostranom interesu.

Postovani,

Zovem se Lazar Stokic i iz Beograda sam.

Ja sam Industrijski dizajner i spremam Portfolio koji se odnosi na dizajn Automobila jer je to ono cime zelim da se bavim. Radim trenutno kao Ilustrator i Graficki dizajner jer kod nas kao sto i sami znate nema Studia koji se bave dizajnom vozila.

Zainteresovao me je Vas oglas pa Vam u prilogu saljem svoj CV.

Srdacan pozdav Lazar S. Stokic

Lazar_S._Stokic_CV.zip

I meni se cini da ce ovde tesko da se nadje ovaj profil ljudi. Ovo je bas CAD/CAM ili sta vec. Ja sam morao da pogledam sta znaci 'class a', da nije samo "ja sam modelar prve klase".

Ovo mi je uvek delovao kao skill koji mora biti bas standardizovan, i mora da se prenosi kroz neke akademske kanale. Primera radi, CNC ili NC operater je postojalo kao profil u srdednjoj skoli? Kontam da CATIA, pro-e i sl nisu nesto sto hobista tek tako pokupi, kao recimo sto su blender ili 3d studio max. Kontam isto da i kad se modeluje za sliku, ili animaciju, dosta toga moze da bude neprecizno. Produkcijski modeli, zamisljam da ima mnogo vise ogranicenja, da sve mora da bude savrseno definisano, na odredjen nacin.

Primera radi, nekada davno, elitesecurity je imao 3d (CAE,CAM) forum, ali tamo su visli uglavnom neki masinci, nisi mogao da vidis dobar render. Ovde pak, niko nije razumeo te iste masince kad bi dosli, ali su renderi bili fantasticni.

Zakljucak, sto bi se reklo, mislim da si lose postavio temu. Ako trazis bas ove ljude, ja bih ti predlozio da organizujes neki internship. Mozes da pokupis nekog ko vec modeluje, i ko ima afiniteta prema tome i da ga obucis za ovaj bas konkretan zadatak.

Ako sam pak, ovo pogresno razumeo, i dobro bi ti dosao neko ko moze da uzme tvoj CAD model, i da ga resurfacuje ili izrenderuje bolje nego sto su mogucnosti CAD programa (ili ako ne znas da podesis to zato sto si inzenjer) onda mozda malo bolje da pojasnis. Glavu na panj stavljam ako vise od 1% ljud ovde na sta je Class A modeling :)