Jump to content

Recommended Posts

• Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

lepo, kao i uvek :)

nekako mi se cini da su ovo stvari za tvoju dusu, kao da si malo eksperimentisao. Treci render je i meni zanimljiv ne samo sto ti je prljav objektiv ili senzor na kameri ^_^ nego i taj pod mi je nekako cudan. Sta bi to trebalo da bude, beton ili neka plasticna masa koja se lije...... svi su na tu foru, samo ovaj nekako ima cudan sjaj. Nekako "akustican" sto bi Mujo rek'o.

Rembrante, super su radovi. Baš volim da vidim kvalitetne radove na domaćim forumima.

Na svakom je drugi filing, što mi se sviđa, čini mi se da scene nisu unificirano osvetljene (na prvoj je napolju ako se ne varam hdri, na poslednjoj vray sun sa portalima... nagađam, možda grešim). Generalno, baš fino barataš svetlom i materijalima.

Par sitnica koje mi se ne sviđaju...

Prvi render, nešto mi tu sa visinama šanka, barskih stolica i radnih površina ne štima. Barske stolice su prenisko u odnosu na šank.

Drugi render, tepih... pretanak, neralan.

Treći render, abažur lampe... materijal deluje kao zid, a i vidi mu se segmentacija (povećaj interpolaciju tom krugu, šta si se stis'o :) ).

Ali generalno super, svaka čast!

HGT- jeste od 50-85mm ;)

Matai...dobro si primetio za stolice, sank je standard 110, s'tim sto bi ovde trebala visa barska, ova je za vise predvidjena za visinu do 90cm pulta ;) Nije tepih nego neka naguzvana prostirka...abazur, slazem se br segmenata je trebao da bude veci, verovao ili neke dobio sam takav model i nisam ni obracao paznju na to, jeste glupost mada to mi bas nesto ne kvari utisak celokupnog rendera ;)

Alekba- gde tebe da zaboravim :) uglavnom su betoni, blendovani materijali pa neki izgledaju kao da se nesto prosulo :)

Sto se tice osvetljenje uglavnom je na svim renderima koriscen dome+hdri, naravno na svakom je korisceni drugaciji hdri, i dopunska svetla gde je bilo potrebe...

Drago mi je da vam se svidjaju ;)

• 4 months later...

Vrhunski.

Ti beše radiš 3ds max + MR?

Kako si radio tepihe na prvom renderu i kako si ih raspoređivao? Plugin ili manuelno? (nema ih puno nego me prosto interesuje) Neki multi sub za boju?

EDIT

Ako bih morao da cepidlačim, kompozicija na drugom mi nije najsrećnija, izbacio bih parče tog ogledala levo. Malo kameru u levo a target nek ostane gde je. :)

EDIT 2

Opet ti štrokav senzor. :P

Zaprljao se senzor od dofa :) hehehe...da dof je radjen direkt iz kamere, nije post. Cepidlacenje prihvaceno :) Sto se tice tepiha, gotov model HQ carpet kolekcija. Generalno za ovako sitno mozes i rucno, poredjao bi ga na brzaka. Jeste multisub a ako neces da se cimas da svaki zadajes posebno mozes sa soulburn skriptom-selection randomizer, pa selektujes sve i zadas procenat koji ce random da ti selektuje i zadas materijal, mozes i sa multitexture skriptom. Na kraju prost materijal sa falloff-om kao difuse i cellular ili noise za displacment i to ti je to :)

Dugo sam koristio mray ali sa novijim maxovima postaje sve sporiji. Ovo je radjeno u vrayu a u poslednje vreme sam poceo da ceprkam po Arion renderu za svoju dusu, pa cemo da vidimo kako ce to da ide...

Evo jos dva kadra...

cuPvjEj.jpg

RS0RGkt.jpg

Hvala na detaljnom odgovoru. Ma kontam da nije teško i ne zahteva mnogo vremena. Uradi se jedan i onda Scale + Move, da se rasporede i randomizuje veličina. Ja bih materijal dodao kao Multi/Sub-Object Mat. + MaterialByElement Modifier. (i u njemu postoji opcija izbora procenta svakog Mat ID)

Kontam da je DOF od kamere, ali kako si napravio ove mrlje, konkretno na tom poslednjem? Modelovao si prašinu, pa su svetlo i fizika uradili svoje? :P Ili si dodao u postu da bude realističnije?

Pošto ne čistiš taj senzor često, očigledno i na ivice kadra ne obraćaš pažnju. :) Kod petog si odsekao ribice, a kod šestog sijalicu zalepio uz ivicu. Šteta da ti te male sitnice kvare ovako dobre rendere. Opet, ako ćemo da cepidlačimo. :)

Nek si ti nama došao u Vray Club. :) Sve najbolje!

A ta prasina je post u sopu, takodje plugin- Analog efex...Sto se tice kadriranja ako cemo da cepidlacimo :P trebas uzeti u obzir i sta slika ili render hoce da ti poruce, tj sta te teraju prvo da pogledas, nije problem odaljiti kadar ili pomeriti malo kameru da stane sve picikato u kadar, ali sta ces kada ne budes imao izbora za to a ne zelis da pomeras predmete, jer npr odsekao sam ribice pa isto tako sam i odsekao knjige ili nesto drugo, kontas vec sta hocu da kazem. Po meni to nije neki veliki propust koji kvari opsti utisak celokupne slike ili ti rendera ;)

Slažem se za sve. Ovi renderi su za 10, tako bi bili za 10+. Na to sam ciljao. :D Nemoj me pogrešno shvatiti. Meni bode oči, ne mora da znači da bilo kome drugom smeta.

Nisam znao da postoji ovaj efekat u Analog efex-u iako koristim Nik Color i Silver Efex. Skidam ovo. Hvala. :D

Lepo :)

Ne znam da li si probao Corona render, zbog necega imam osecaj da bi ti bas legao. Dobra stvar je sto mozes da ga rentujes, tj. koristis ga onda kad ti treba ili imas vremena da se zezas sa njime. Pogledaj ovog lika, kanda ste na istim "talasnim duzinama". Corona ima svoj smek i to iz ruke, bez mnogo akanja u fotosopu.

https://corona-renderer.com/forum/index.php/topic,999.0.html

inace to je dugacak post, ima tu mnogo fora & fazona, vredi prolistati

• 4 weeks later...