Jump to content
Sign in to follow this  
DALIBORCE

Sony a7s

Recommended Posts

Imam ga od proslog leta. Jedina mana je sto za dnevnu upotrebu, a za koriscenje punih potencijala, odnosno S-Log2 profila, moras imati dobre IRND filtere. Native ISO 3200 to trazi. Ozloglaseni rolling shutter u praksi i nije toliko strasan. Ako koristis APS-C mod, onda je jos manje izrazen.

Slika je sjajna, DR ogroman.

Evo nekih testova nocu

Da li neko ima iskustva sa ovim aparatom? Koje su mane a koje prednosti u odnosu na Canon 5d III?

edit:

Nisam koristio ni jedan, ali sam gledao low light sonijev i mislim da nema bolje. Da slikam iskljucivo noc i tamu uzeo bih sony bez dvojbe. Nisam siguran kako u mraku fokusira naspram kanona.

Moji shvecu manekenku shuri turchin fotograf (foto-shuri :) ) i portrete koje videh jos pamtim. Nije los aparatic sa te strane.

S druge strane egronomija mi je nja...nekako mi je mali i tanak , pogotovo kad se nakaci neko krsteno staklo vecih gabarita ko 85ica ili neki zoom.

Interesantan aparat, uzo bih ga za backup da nije tolko skup a nervira me sto svi hipsteri sad mogu da kace minolta i fd stakla , bo ih patak hipsterski.

sto se noci tice , i fotkanja , sumnjam da je bolji od 6d i mk3 a za vieo me zabole :P

Meni je bas veliki plus to sto je mali i tanak, mogu da ga spakujem i nosim gde hocu za razliku od ostalih mrcina tog ranga. Osim toga cini mi se da su manje sanse da ti ga zabodu jer i pored slick dizajna ne deluje prenapadno, cak odaje utisak starijega analognog aparata.