Jump to content

Canon EF 85mm f/1.2L II

Foto turista
 Share

Recommended Posts

• Replies 160
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@todos_d

Hvala druze :) Bice fotki naravno...

@zilijen

Jeste domaca firma, dobio sam istu cenu kod svakog od nasih prodavaca. Stvar je u tome da ne treba biti mutav, njihova cena je bila 2200e za 85mm, pozvao sam pitao objasnio da za 1850e imam taj objektiv od Madjara pa ako se oni uklapaju u tu racunicu rado bih kupio od njih, ostavis ih malo da razmisle i da vidis kako se uklapaju ;) Tako sam kupi i 16-35mm L4 IS za 850e a cena je bila oko 1150e i sve ostale objektive koje sam kasnije zamenio a da gotovo dinara nisam izgubio, 24-70 II placen 1650e. Nista ja nisam uradio sto bilo ko drugi ne moze, samo treba malo razmisliti...

Ma kakvi Madjari, kupljno je sve kod nas sem aparata, sa nasom overenom granacijom pecatom itd... Lepo sam objasno na koji nacin, pitam, obrazlozima to sto hocu a trgovci ako im odgovara to sto ja hocu pristani na dogovor ili ne pristanu, do sad su pristajali posto nisam bio nerealan, cena kod nas je takva ko zna zasto, nema ni jedan razlog da bude veca nego u Madajrskoj. Ja se inace bavim trgovinom pa su mi tu neke stvari daleko jasnije... Na cene kod nas dosta utice lager i period u kome je roba uvezena, ako je po nepovoljnom kursu dolara u odnosu na evro tu nemaju prostora za korigovanje cene, ali kada je kurs stabilan, cene mogu da budu vece mozda za 5%...

@jo sasvim je moguce da je moja greska, ako je tako izvinjavam se...

@turista druze ako se bavis trgovinom onda ti je jasno da je apsolutno nemoguce da ti neko toliko skine cenu na tehnicku robu...

ponovicu pitanje, da li je u pitanju firma na A?

Apsolutno mi je jasno da je moguce, a samim tim sto sam kupio po navedenim cenama znaci da je moguce. Da razglabam o tome sta je sve moguce u trgovini i na koji nacin nemam nameru, tom tematikom se svakodnevno bavim pa mi ne treba i ovde sa tim da se samram, navodim samo ono sto je korsino kolegama sa foruma i nacin na koji da dodju do opreme od nasih prodavaca.

Konkretno CT je do skoro imao 16-35 za 850e i 70-200 II za 1850e, bez ikakvog pogadjanja, dovoljno je bilo samo to da navedem i odmah sam dobio istu cenu kod svog prodavca koji je daleko manja trgovina nego CT. Lepo sam naveo da nema prodavca gde se nisam interesovao za opremu i gde nisam dobio daleko bolje cene od onoga sto je bila inicjijano ponudjena zvanicna cena, na neke objektive nisam moga da dobijem tako veliki popust zbog toga sto je roba uvezena po nepovoljnom kursu dolara, te nisam ni kupovao, ali za ovo sto imam jesam po cenam koje sam naveo. Ne znam koja je firma na A i na sta mislis, o firmam gde sam konkretno kupio necu komentarisati, kao sto rekoh na 4-5 mesta gde sam se interesovao dobio sam manje vise slicne cene, a odlucio sam se za jednu od njih kod koje sam i dalje veran kupac ;)

Znaci savet za sve, samo treba pitati i obrazloziti kakve realne mogucnosti imate, prosledite link sa nekom drugom ponudom konkretno od madjara i dobi ce te garant istu cenu ili mozda 1-2% vecu, sto je odlicna kupovina. Sve je to trgovina i nikada nista nije onako kako je prdstavljeno krajnjem kupcu, samo covek treba da zna sta zeli i malo da razmisli kako da do toga dodje na najlaksi moguci nacin.

Nema potrebe da se pravdas nikom jer sigurno postoji mogucnost manevra kad su u pitanju visoke cifre. Iz prostog razloga sto ta roba ima kupce na prste a ni trgovcima nije u interesu da roba od 2k skuplja prasinu kad su sebi nabili proviziju isto tako mogu i da je smanje. Postavlja se pitanje kako se Madjarima isplati da nas uvoznik takodje ima svoj deo. Na kraju krajeva niko nikom ne brani da pozivom ili e- mailom posaljes svoje vidjenje za obostranu korist.

Pa ne znam sta da kazem coveku, a ne zelim da ispadne da ga kuliram. Koliko se ja vise trudim da budem koncizan i jasan, toliko on insistira na nekom odgovoru vezano za nekui firmu na A, i ako sam rekao da se moje iskustvo odnosi na sve firme, ne znam sta trebam vise da mu kazem da bi mu bilo jasno... Opet smatram da je moje iskustvo i nacin pogodbe sa prodavcima nesto sto bi jos neko moga da primeni pa reko da ga podelim sa ostalima za opstu korist.

Ako dobiju ponudu kontaktiraju gazdu i ako mu odgovara on daje zeleno svetlo. Za minut se menja cena u fiskalnoj kasi a zatim nakon prodaje vraca na staro. Taj nacin prodaje je potpuno logican. Ako budem ikad imao prilike za kupovinu egzoticne robe ici cu istim putem kao kolega Foto turista.

Konkretno CT je do skoro imao 16-35 za 850e i 70-200 II za 1850e, bez ikakvog pogadjanja, dovoljno je bilo samo to da navedem i odmah sam dobio istu cenu kod svog prodavca koji je daleko manja trgovina nego CT. Lepo sam naveo da nema prodavca gde se nisam interesovao za opremu i gde nisam dobio daleko bolje cene od onoga sto je bila inicjijano ponudjena zvanicna cena, na neke objektive nisam moga da dobijem tako veliki popust zbog toga sto je roba uvezena po nepovoljnom kursu dolara, te nisam ni kupovao, ali za ovo sto imam jesam po cenam koje sam naveo. ...

ovo je u nemackoj sasvim regularna procedura u 99% radnji/firmi....ne za robu od par eura, ali za sve vrednije uredjaje funkcionise...

Da si probao 135 bilo bi ti jasno zasto je fokus na tome spor i zeznut :)

I kad budes probao 135 javi da ti otkupim taj 85 za pola cene, jer to se ne prodaje koliko vredi ;)

Sto se cifre tice, neko vec rece da je to nemoguce, ja cu samo da potvdim, ne treba biti nikakav ekonomista da bi ti bilo jasno kako ne moze da bude ista cena kod madjara i u bilo kakvoj prodavnici legalno uvezeno, taj bi morao to sa minusom da prodaje. Resenje je samo u tome da je to isto svercovana roba, a kako se snalaze sa garancijom znaces ako ti bude trebalo, a sigurno nece i to je objasnjenje :) Sto je najgore, mnogo je bolje imati bilo koju garanciju nego nasu :)

I kad budes probao 135 javi da ti otkupim taj 85 za pola cene, jer to se ne prodaje koliko vredi ;)

Da ga rešiš bede ... kako si ti human čovek biggrin.gif

Foto turista,

Čestitam na dugoročnoj objektivnoj investiciji cestitam.gif

@guru

Dobar je fokus budi bez brige ;) Vazi, javljam ti se odma cim ga probam, mada ne znam sto bi kupovao 85 kada je toliko los heheheh :D

Sto se robe tice. Zar ja nisam pomenu gore da su 16-35 i 70-200 u CT shopovima prodavani za 850 i 1850e sto je za oko 300~400 manje nego kod nasih maloprodaja, foto store, pc foto, foto diskont... ? Da mozda Vesa ne dovlaci robu od svercera iz Madjarske :D Drz se ti fotografije, sto se trgovine tice poslusaj moj savet proci ces dosta jeftinije, a onda vodis na pice, taman cu poneti 85 malo da se poigras, cisto da vidis sta ti je sledeca kupovina ;) :D

@maxer

Hvala druze :)

Haha, pa ja poslednjih 15 godina nista osim hleba i mleka nisam kupio kod nas, sve sto imam od opreme, a to je mala soba, placeno je manje ili mnogo manje nego sto se bilo gde u srbijii moze kupiti. CT je prica za neki drugi forum, ali da imaju 30% nize cene od bilo koga tek tako ? Pa jel smo deca da poverujemo u tu pricu :) Jedini nacin da prodjes jeftinije je da kupis na firmu i odbijes porez, sve drugo za tu razliku nora da bude neka kombinacija.

@guru

CT jeste skup, ali pomenuti objektivi jesu toliko kostali, video sam svojim ocima u Uscu... Da da kupovina na firmu je dobra kombinacija, ustedi se valjda 20%.

@Elektroničar

Ja sam druze preneo svoje iskustvo pri kupovini opreme od nasih prodavaca, mozda nekome bude od koristi...