Jump to content

Canon EF 85mm f/1.2L II

Foto turista
 Share

Recommended Posts

• Replies 160
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pazi, tesko mozes da pogresis sa tim objektivom. TEsko uopste mozes da pogresis sa bilo kojim L objektivom, a da ne pricam o tako nekim vrhunskim fiksnim objektivima.

Ja sam u par navrata probao taj objektiv i ne znam sta da ti kazem :D Tu se ostrina i tehnikalije ne gledaju, taj objektiv od skupa nesavrsenosti pravi savrsene fotografije, ako znas da ga koristis :) A i ako ne znas, sigurno ces imati lepe fotke.

Jedini problem je sto moras bas da vodis racuna o fokusu, al' jbg, to ti je valjda jasno kod takve blende i milimetraze...

Vezano za fokus sve je jasno, treba ce meni dosta vremena da ovladam blendom 1.2 posto jos nisam ni ostatkom opreme ovladao kako treba, nego imam dobru priliku da ga kupim, a svakako bih ga vremnom kupio tako da nema tu mnogo sta da se razmislja:) Nego pitam cisto da znam kako se ponasa u prakticnom radu i da li ima jos nesto na sta treba obratiti paznju sem ociglednih stvari koje su vezane za osnovne karakteristike objektiva...

pa nema tu nesto specijalno da se prica, s obzirom da je to jedini objektiv te klase i blende koji postoji, a da pri tom ima AF.

Da li radi? Radi dobro. Da li ima mana? Pa skoro i da nema. Malo hromatskih aberacija i mozda malo mekoce na punom otvoru, ali opet... kome to smeta pogresio je potpuno poentu.

Ja ono što sam imao prilike da ga probam za neke close-upove nije bilo problema sa mekoćom, oštro je crtao - nego je tu brale dof preplitak i svaka malecka greška sa fokusom (pogotovo sa grešnim 5dmk2) se plaća.

135 je u ceni povoljniji, al ako oce nesto u rangu cene 85 zar nije bolji 70-200 2.8 is II i korisniji ? ( s obzirom da se pokretač teme skoro ponovio sa 24-70 II )

ako je za prajm priča u ceni, onda 135 al 1.2 na 85 je ufff :)

PS: Treba probati i na vecim blendama 85 jer crta za sve pare :)

@guru

Nemoj da me ofiras heheh, vidis da sam se maskirao u turistu ehehe :P

Ne odgovara mi zizna daljina, probao i ne ide, 85~100mm to je vec prihvatljivo, tako da u tom rasponu kupujem najbolje, nije da mi treba najabolje i da cu ja to umeti u neko skorije vreme da iskoristim, al volim da imam, a fotografijom sigurno necu prestati da se bavim pre svega iz hobija, pa kada vec mogu sto da ne, verujem da bi svako na mom mestu :)

Homer magija je ono sto sam ja video u fotkama koje su nastale ovim objektivom, ali bukvalno svaka mi je bila prepoznatljiva (mad mozda se ja tripujem :D) sto znaci da je samim tim najbolji bez ovo ono najbolje :P Kazu da je 135mm dobar na neki drugi nacin, meni se ipak vise dopada magija koju pravi ovaj objektiv, pa mi je samim tim cilj da nekada dosegnem tu magiju nekom svojom fotkom :)

E ja s pojavljujem s vremena ne vreme da vidim da li sam jebeno banovan već jednom. NEĆU DA BUDEM AKTIVAN NA OVOM SMRDLJIVOM FORUMU!

Ali ovo što ti pitaš. Ono... ok je, imaš pare za bacanje, 85/1.2 ti ne treba ni za šta, apsolutno NI ZA ŠTA. 135/2 i 85/1.2 nmaju dodirnih tačaka kao što Jo reče. Da, 85/1.2 je do jaja, ali će ti napraviti mnogo više glavobolja nego što će ti doneti zadovoljastva zato što pojma nemaš. Ljuti se koliko hoćeš, ali tako je. Gledaj malo bilborde za ovu akciju oko "gramatičkih pravila". 95% ih je urađeno sa 85/1.2. Ako te zanima mogu i kontakt da ti dam.